سبد خرید 0

آیا حاضرم بهای رسیدن به رویایم را بپردازم؟

423 بازدید
13 تیر 97
قاصدک

آیا حاضرم بهای رویایم را بپردازم !؟

رویاها شخصی هستند، از خود گذشتگی های لازم برای دست یابی به آن ها نیز موضوعی شخصی است. اغلب اشخاص مایل نیستند از خود بپرسند آیا مایلم بهای رویاها و آرزوهایم را بپردازم؟ آنها از خیر این سوال می گذرند، دور بها و هزینه را خط می کشند و از رویایشان در می گذرند. در دنیا کسی را پیدا نمی کنید که بدون پرداختن بهای لازم به رویا یا آرزویش رسیده باشد. بعضی ها به قیمت زندگی یا آزادی خود این بها را می پردازند، بعضی ها با از دست دادن روابط و موقعیت مالی خود این کار را می کنند.

داشتن رویا مجانی است اما سفر به سوی رویا هزینه در بر دارد !

آغاز پرواز به سوی هر رویایی بدون مانع است. وقتی برای اولین بار به رویایی فکر می کنید تفریحی است و هزینه ای به همراه ندارد، همه چیز امکان پذیر می باشد و جالب اینکه در این مرحله به ندرت به هزینه و عواقب اش فکر می کنید. ما به هر حال روزی باید خریدار رویای خود باشیم. تا کسی هزینه رویای خود را نپردازد آن رویا تحقق پیدا نمی کند. برای تحقق رویایتان باید چیزی بیشتر از نتیجه اش پیش بینی کنید. از صمیم قلب باید بخواهید که بهای لازم را بپردازید به همین دلیل هم طرفداران رویا زیادند اما خریداران رویا تعدادشان زیاد نیست.

بها را زودتر از آنچه فکر می کنید باید بپردازید !

اغلب مردم می دانند که برای رسیدن به رویا و آرزویشان باید بهایی بپردازند. آن ها می دانند که به هر حال روزی باید این بها را بپردازند. اما نمی دانند زودتر از حد انتظار مجبور به این کار خواهند شد. اگر شما در حال پیگیری رویایتان باشید می دانید به محض این که سفرتان را شروع کردید بهایی که باید می پرداختید از حالت ذهنی به حالت عینی و واقعی در آمد، چرا این گونه شد؟ زیرا رویاها تضاد تولید می کنند، بحران می آفرینند.

در لحظه ای که اعلام می کنید رویایی در سر دارید و سعی می کنید به سوی آن حرکت کنید مسایل یکی پس از دیگری بروز می کنند. روبه رو شدن با حقیقت شبیه پاشیدن آب خنک به صورت شماست. خیلی ها انتظار این مسایل را ندارند، مایوس می شوند. بعضی ها رویایشان را به حالت تعلیق در می آورند و بعضی دیگر به کلی از آن دست می کشند.

اغلب کسانی که دوران میانسالی را می گذرانند از اینکه سال ها قبل آزرویایشان دست کشیده اند شغل مورد علاقه شان را دنبال نکرده اند و از فرصت ها استفاده نکرده اند تاسف می خورند. اما سال ها بعد وقتی به یاد رویایشان افتاده اند که متاسفانه خیلی دیر شده است. حالا دیگر به هیچ قیمتی نمی توانند رویایشان را تحقق ببخشند. برای جمعی دیگر هر چند رویایشان هنوز شدنی است اما اکنون باید بهای بسیار بیشتری برای آن بپردازند.

آیا حاضرم بهای رسیدن به رویایم را بپردازم؟

آیا حاضرم بهای رسیدن به رویایم را بپردازم؟

رویاها شبیه پول هستند. هر چه پول تان را زودتر سرمایه گذاری کنید بهره بیشتری می برید. هر قدر سریع تر برای عملی کردن رویایتان بجنبید و دست به کار شوید امکان دسترسی به آن افزایش می یابد. در صورتی که در گذشته بهای رویا را نپرداخته باشید دیگر نمی توانید شرایط گذشته را تغییر دهید. اما اگر از امروز بهای رویایتان را بپردازید می توانید بر آن کنترل داشته باشید و چنانچه به راستی می خواهید به رویایتان دست پیدا کنید و صرفا در خیالات و اوهام دست و پا نزنید باید از همین حالا سرمایه گذاری کنید.

بهای پرداختی بیش از حد انتظارتان خواهد بود !

هر رویایی قیمتی دارد و بهای پرداختی برای همه رویاها تقریبا همیشه بیش از حد انتظار شماست.

بها را باید بیش از یک بار بپردازید !

برای رسیدن به رویایتان تنها یک بار تاوان نمی دهید. برای به دست آوردن جایگاه یا موقعیتی بالاتر باید از دست داد و از خود مایه گذاشت. هر بار که با گذشت و از خود گذشتگی رو به رو می شوید، هر بار که می فهمید باید بهای دیگری بپردازید، به خود یاد آور شوید که اگر می خواهی چیزی را به دست آوری باید چیز دیگری را از دست بدهی و تاوانش را پرداخت کنی.

به دنبال رویا رفتن شبیه به صعود از کوه است. اگر بار و بنه بیش از حد اندازه ای با خود حمل کنیم هرگز به قله نمی رسیم. با پشت سر گذاشتن هر مرحله از صعود باید تصمیم بعدی را بگیریم. اگر بار بیش از اندازه با خود حمل می کنیم باید اضافه بارمان را بر زمین بگذاریم. اغلب مردم با خود بار بیش از اندازه حمل می کنند، اما وقتی آدم های موفق اقدام به صعود می کنند بارهای اضافی را به زمین می گذارند تا به سطح بالاتری برسند.

ممکن است برای تحقق رویای خود بیش از اندازه پول بپردازید !

اگر سلامتی خود را نابود و یا خانواده خود را فدا کردید دیگر نمی توانید از رویای تحقق یافته خود لذت ببرید. شما با زیر پا گذاشتن ارزش های خود به روح و روان تان آسیب می رسانید. هرگز اجازه ندهید که رویایتان ارزش های شما را تعیین کنند بلکه ارزش های شما باید حاکم بر رویایتان باشند.

چه بهایی پرداختنی نیست و از سر رویایتان زیاد است؟ توصیه می کنم همه مواردی را که به هیچ قیمتی حاضر نیستید فدا کنید را فهرست کوتاه کرده، فهرست بلند احتمالا دست یابی به رویایتان را غیر ممکن می سازد. تنها به آنچه لازم و ضروری است توجه داشته باشید و بقیه را کنار بگذارید.

 

همچنین بخوانید: چگونه برای نوجوانان انگیزه ایجاد کنیم؟

 

مواردی که حتما باید پرداخت کنید !

هر رویایی شخصی است و در نتیجه هزینه های آن هم شخصی است. تعدادی از هزینه ها در کسانی که رویاهایشان را دنبال می کنند مشترکند، به طوری که هر کس برای دستیابی به موفقیت باید سه هزینه را بپردازد. بهای رویارویی با انتقاد اشخاص مهم، هر کس که رویایی را دنبال می کند مورد انتقاد قرار می گیرد. باید بیاموزید که این انتقادها را نادیده بگیرید، آنچه آدم را به راستی رنج می دهد انتقاد کسانی است که برایتان مهم هستند. شنیدن انتقادهای کسانی که مورد تحسین و احترام شما هستند کار دشواری است. اگر می خواهید رویایتان را تحقق ببخشید باید چگونگی پرداخت بهای آن را هم بدانید.

بهای غلبه بر ترس ها، آیا هرگز به ذهنتان رسیده است که چگونه تعلیم دهندگان حیوانات می توانند یک فیل پنج تنی را طوری رام کنند که فرار نکند؟ آن ها این کار را با کنترل ذهن حیوان انجام می دهند. وقتی یک بچه فیل آموزش می بیند طنابی به پای او می بندند و سر طناب را به یک تیر محکم گره می زنند. فیل که هنوز زور چندانی ندارد به طناب فشار می آورد و آن را می کشد اما توانایی لازم را ندارد که تیرک چوبی را از جای در آورد. سرانجام تسلیم می شود، از آن زمان به بعد وقتی پای فیل را با طناب یا زنجیر می بندند فیل باورش می شود که نمی تواند فرار کند و این در حالی است که از مدت ها قبل زورش را داشته که طناب را پاره کند و بگریزد. اما فیل شرطی شده فکر می کند که از این کار عاجز است.

آیا حاضرم بهای رسیدن به رویایم را بپردازم؟

آیا حاضرم بهای رسیدن به رویایم را بپردازم؟

آدم ها نیز به همین شکل رفتار می کنند. ذهن شان آنها را محدود می کند، معمولا دلیلش ترس است. واقعیت این است که ترس می تواند رویای شما را بر باد دهد. ممکن است بترسید که شکست بخورید، دست رد به سینه شما بزنند و یا مضحکه دیگران شوید. بنابراین تلاش نمی کنید زیرا معتقدید که نمی توانید موفق شوید. اگر تسلیم این افکار شوید و باور کنید که نمی توانید به رویایتان تحقق بخشید همین اتفاق می افتد. بنابراین نمی توانید رویای خود را عملی کنید. اما ترس در همه ما وجود دارد و می توان بر این ترس غلبه کرد. البته همه ترس ها بد نیستند. ترس می تواند هشداری برای خطر باشد. ترس هایی که با واقعیت در ارتباطند می توانند به ما کمک کنند اما ترس غیر منطقی و بی مورد به ما لطمه می زند. مانع از آن می شود کاری را که می توانیم انجام دهیم و رویایمان را عملی کنیم.

آنچه اغلب مردم از آن می ترسند ارتباطی با واقعیت ها ندارد. برای مثال مردم از پرواز با هواپیما می ترسند با این حال امکان اینکه لقمه غذا در گلوی کسی گیر کند و او را بکشد بیشتر از سقوط کردن می باشد. همه رویاها در خارج از حیطه امن و راحت ما قرار دارند. بیرون رفتن از این حیطه بهایی است که برای تحقق رویاهای خود باید بپردازیم. زندگی بدون ترس انتخابی است که شما می کنید. انتخابی است که بهای رسیدن به موفقیت را می پردازد برای این منظور نیاز به شجاعت دارید باید بدون هیچ هراسی بهای رویایتان را بپردازید.

بهای تلاش و کار دشوار، دشوار است که صد در صد بهتر از رقبایتان باشید اما می توانید به صد راه مختلف یک درصد از رقبایتان بهتر باشید. این همان نگرشی است که برای دستیابی به رویایتان به آن احتیاج دارید. باید بدانید تا نخواهید رویاها موثر واقع نمی شوند. وقتی پای موفقیت به میان می آید دیگر پله برقی ای نیست که شما را بالا ببرد، شما باید کار صعود را خودتان انجام دهید و این به تلاش زیادی احتیاج دارد.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

حسن لبه را با خواص ضد سرفه های عفونی و خلط دار، پاکسازی سر از بلغم و رطوبت، دافع امواج منفی، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0