سبد خرید 0

استرس را از خود دور کنید

0 بار
21 اسفند 96
قاصدک

استرس را از خود دور کنید و همه جا آرامش خود را حفظ کنید!

کاهش هورمون های تخمدان ها که گاه به آن ها می توان گفت هورمون های باروری باعث فشارهای عصبی می شود که فرد پیش تر آن را نداشته است، یاد بگیرید که چگونه همیشه و همه جا آرامش خود را حفظ کنید.

از دیافراگم نفس بکشید!

نخستین چیز لازم برای آرامش شما این است که یاد بگیرید درست نفس بکشید برای این کار باید از دیافراگم خود استفاده کنید، عضله گنبدی شکل قرار گرفته در حفره شکم و سینه که به عنوان عضله بزرگ تنفسی عمل می کند با شانه های صاف، در حالی که دستتان در کنار باسن آویزان است بایستید و عمیق نفس بکشید بگذارید شکمتان مثل بادکنک بزرگ شود. نفس خود را در حدود دو الی سه دقیقه نگه دارید، سپس آن را به آرامی تخلیه کنید. این کار را دست کم دوازده بار در روز انجام دهید.

استرس را از خود دور کنید

استرس را از خود دور کنید

چند تمرین یوگا برای حفظ خونسردی!

بایستید، انگشتان دستتان را به هم قلاب کنید. کف دستتان را رو به بالا بچرخانید و دست ها را صاف بالا بکشید تا کف دستانتان به سمت بالا روی سرتان قرار گیرد. در حدود ده الی پانزده ثانیه در این حالت بمانید، کف دستانتان را به سمت پایین و دوباره به سمت بالا بچرخانید، این کار را چند بار تکرار کنید.

زانو بزنید و از دیافراگم نفس عمیق بکشید، انگشتان دستان را قلاب کنید و دستانتان را بالا ببرید، کف دست ها را رو به بالا بچرخانید تا آن جا که می توانید دستان خود را به سمت بالا بکشید و نفس خود را بیرون دهید. بنشینید به حالتی که یک زانو خم و از روی پای دیگر رد شده باشد، کمرتان را صاف نگه دارید و کف دستانتان را به هم بچسبانید و بالای سرتان ببرید، آرام از دیافراگم نفس بکشید، نفس خود را حدود دو الی سه دقیقه نگه دارید و سپس آن را به آرامی بیرون بدهید،

در هنگام تکرار پاهای خود را جا به جا کنید. پاهای خود را به جلو کشیده و پای چپ را صاف دراز و پای راست را خم کنید، دست چپ را به پشت کمرتان بگذارید و سعی کنید با دست راست انگشت شست پای خود را بگیرید و در حدود بیست ثانیه در این حالت راست بمانید. سپس با دست و پای دیگر این حرکت را تکرار کنید.

   

همچنین بخوانید:  سنبل هندی گیاهی ضد استرس

   

آیا می دانستید!؟

برای رفع استرس از چند تمرین می توانید استفاده کنید. تمرینات کندالینی یوگا هم برای سلامت جسم و روان و هم برای تقویت بدن بسیار مفید است. ماساژهای آیورودیک که از هند قدیم سرچشمه گرفته نوعی ماساژ جامع است که باعث پخش انرژی در بدن و کاهش فشار آن می شود. ماساژ صورت روشی عمیق و آرام است که جاهای دارای کشیدگی را شناسایی و با کار کردن بر روی این نقاط آن ها را از بین می برد. ماساژ شیاتسو روشی است که با لباس انجام می شود و با فشار دادن نقاطی خاص در بدن توسط انگشتان باعث بهبود می شود که اصطلاحا به آن فشار درمانی می گویند.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

   

سنبل ختایی را با خواص پاک کننده کلیه و جلوگیری کننده از انسداد کبد، محرک و نرم کننده سینه، مقوی و مفید برای روماتیسم، تصفیه کننده خون و بازکننده قاعدگی، ضد تشنج و نیرو دهنده، بادشکن و مقوی معده، خلط آور و هضم کننده غذا، التیام بخش زخم های داخلی و آرام کننده سیستم اعصاب، خون ساز و ضد تب، ضد میگرن و مسکن سرفه های مقاوم، ضد آسم و تسکین دهنده دردهای عمومی بدن، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0