سبد خرید 0

انواع ماسک های میوه برای زیبایی پوست صورت

1 بار
11 شهریور 97
پرستو
,

ماسک تقویت و شفافیت پوست صورت

مقداری انگور را آب بگیرید به صورت بمالید بعد از یک ربع که خشک شد صورت را با مقداری آب نیم گرم که کمی جوش شیرین در آن ریخته شده بشویید. انگور برای پوست صورت و روشن شدن پوست مفید است.

جعفری

آب جعفری را بعد از اینکه کوبیدیم می چلانیم و آب آن را با پنبه روی صورت به مدت یک ربع می مالیم.

ماسک برای شادابی پوست

  • سبزیجات تازه را گرفته می جوشانیم و سپس در این مخلوط مقداری آب ریخته می گذاریم خوب بپزد طوری که یک استکان آب باقی بماند. از آب به دست آمده با پنبه به تمام صورت می مالیم و بعد از یک ربع با پنبه خشک تمام صورت را پاک می کنیم و سپس ماسک مخصوص به مدت 10 دقیقه روی صورت با انگشت می مالیم.
  • گل بابونه، ریواس، تخم جعفری، مغز خیار را در ظرفی می جوشانیم بعد مایع آماده شده را در ظرف آبجوش ریخته و روی حرارت چراغ گذاشته و یک حوله روی سر می کشیم و بخور می دهیم.

ماسک اسفناج : اسفناج را در روغن زیتون بریزید مثل بورانی اسفناج بعد مانند ماسک روی صورت پهن کرده برای کدری پوست نافع می باشد.

ماسک گیلاس: ماسک زیبایی که از دانه های گیلاس هستند گرفته تهیه می شود پوست را نرم و رنگ رخسار را باز می کند.

ماسک هلو: ماسک هلو بهترین ماسک برای همه نوع پوست به شمار می رود. هلو رنده شده را به تنهایی روی پوست می گذارید، مدت مکث دلخواه خواهد بود.

مسدود کردن منفذهای صورت

7 عدد زردآلوی رسیده را قطعه قطعه نموده و له کنید. چند قطره روغن بادام روی آن ها بچکانید 20 دقیقه روی صورت بگذارید سپس با آب نیم گرم بشویید. برای بستن منفذهایی باز که روی پوست صورت پیدا می شود به اندازه مساوی تخم خیار، تخم کدو و تخم خربزه را به صورت پودر در آورده و در شیر یا خامه تازه حل نموده نیم ساعت روی پوست صورت بگذارید بعدا پوست را شسته با گلاب ماساژ دهید.

ماسک گرمک: ماسک زیبایی گرمک جهت شاداب شدن چهره گرمک را روی پوست بکشید بگذارید یک ربع بماند. این ماسک برای لطافت و از بین بردن لک و کک مک سیاه صورت مفید است.

انواع ماسک های میوه برای زیبایی پوست صورت

ماسک عسل و سرکه: مقداری عسل و سرکه را مخلوط کرده به روی لک های صورت بمالید. این ماسک برای از بین بردن حالت کبودی زیر چشم مصرف می شود.

ماسک کنگر: آب کنگر، یک سوم آن موم سفید و روغن بادام مخلوط کرده تا به صورت ماسک درآید روی لک های پوست بگذارید بعد از 15 دقیقه با آب ولرم شسته شود، این ماسک برای ازبین بردن لک و کک مک مفید می باشد.

ماسک هویج و سیب: هویج و سیب را رنده نموده یک قاشق مرباخوری عسل به آن اضافه و روی صورت های لک دار بگذارید. مدت مکث 20 دقیقه است بعد صورت را با آب ولرم بشویید.

ماسک برگ چغندر: برگ چغندر را کوبیده و به صورت ماسک در آورده به روی تمام پوست پهن کنید این ماسک برای پاک کردن کک و مک موثر است.

برای چهره های خسته و بی خوابی کشیده

موز سالم و رسیده را خوب له کنید سپس نصف قاشق مرباخوری عسل به آن اضافه کنید تا خوب مخلوط شود آنگاه مخلوط را به چهره و گردن خوب بمالید بعد از نیم ساعت آن را با آب ولرم بشویید.

برای پوست های خسته: 2 قاشق عسل نصف قاشق آبلیمو را مخلوط نموده ربع ساعت روی صورت گذاشته سپس با آب نیم گرم بشویید.

برای پوست های تیره و آفتاب سوخته: یک هویج تازه را به قطعات پهن تقسیم کنید به مدت نیم ساعت روی صورت بگذارید در این مدت استراحت کنید. سپس صورت را با آب نیم گرم بشویید.

همچنین بخوانید :   دستورالعمل نگهداری از موهایمان

ماسک های تقویتی صورت

کرم تقویتی: موم سفید 14 گرم، روغن بادام 84 گرم، لانولین 28 گرم، گلاب 28 گرم، موم سفید و لانولین را روی بخار گذاشته تا آب شود سپس روغن بادام و گلاب را به آرامی در آن داخل کرده خوب بهم می زنیم تا مخلوط شود بعد در ظرف غیر فلزی و در بسته ریخته نگه می داریم. این کرم برای نرمی و تقویت پوست مفید است.

برای گلگون شدن چهره: باقلا را به صورت آرد در آورده سپس آرد را خمیر کنید و 5 دقیقه روی صورت بگذارید بماند و سپس صورت را بشویید.

برای چروک زیر چشم: از روغن کرچک استفاده می کنیم و به مدت یک شب بگذارید بماند.

برای خط های زیر چشم: سفیده تخم مرغ را خوب زده زیر چشم می گذاریم. برای جلوگیری از چین و چروک پوست لانولین را می توان به تنهایی هر شب روی پوست مالید. برای اینکه لانولین به خورد صورت برود با انگشت به صورت تلنگر می زنیم و پس از خواب می شوییم.

برای جوش های چرکی: برای جوش های چرکی با قاشق مخصوص پودر گل ریواس با یک قاشق ماست مخلوط کرده، هفته ای سه روز روی صورت می مالیم.

برای جوش های سر سیاه: اول گل ریواس و گل بابونه و گل بنفشه را می جوشانیم بخار که کرد صورت را بخور می دهیم و یک قاشق روغن زیتون و زرده تخم مرغ را که قبلا مخلوط کرده ایم به صورت ماسک روی صورت می گذاریم. بعد از شستن ماسک پنبه الکل را به صورت می مالیم تا ضدعفونی شود.

ماسک ریواس

ریواس له شده با مقداری سرکه مخلوط کرده روی تمام صورت پهن کرده جهت از بین بردن کک و مک و جوش های چرکی و از بین بردن جای جوش و آثار آن بسیار نافع است.

 

کرم ویتامینه و ضد لک هسته خرما

کرم ویتامینه و ضد لک هسته خرما را بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

خرید کرم ویتامینه و ضد لک هسته خرما

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده مسئولیتی نداشته و باید با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0