سبد خرید 0

بواسیر یا هموروئید چیست و علل بروز بواسیر

1 بار
24 فوریه 18
آلاله
,

بواسیر یا هموروئید چیست و علل بروز بواسیر و درمان های گیاهی هموروئید (همورویید)

وقتی کبد دچار پر خونی شود، نتیجه به طور معمول همورویید است. نشانه ی بروز همورویید، وجود رگ ها و مویرگ های متورم آبی، قرمز یا ارغوانی و اغلب بزرگ اطراف مقعد است. اندازه ی آن ها به طور معمول از اندازه ی یک نخود فرنگی یا اندازه ی یک گریپ فروت متغیر است. آن ها می توانند به شدت آزار دهنده باشد.

شما با انتخاب های غذایی ضعیف، کبدتان را پر خون می کنید. با مصرف مقدار زیاد شکر، شکلات، قهوه، خامه، پختنی های خمیری، بیسکوییت و فرآورده های شیر گاو، کبد پر خون می شود. ممکن است رگ های همورییدی متورم کمتری داشته باشید که داخل رکتوم باشند. بنابراین ممکن است همیشه آن ها را نبینید ممکن است آن ها توام با زخم و درد باشند، موجب تحریک پوستی و خارش شوند و حتی گاهی خونریزی کنند.بواسیر یا هموروئید چیست و علل بروز بواسیر

برنامه ی اجرایی ده گانه ی درمان همورویید

از کرم های گیاهی و طبیعی که در اینجا معرفی می شوند، به طور چرخشی استفاده کنید. با اولین کرم آغاز کنید و مصرف آن را تا زمانی که هموریید درمان شود، ادامه دهید. هرگاه کرم تمام شد اما شما هنوز درمان نشده بودید مصرف دومین کرم گیاهی را شروع کنید.

و به همین ترتیب اول کرم هاماملیس، به ویژه وقتی لمس ناحیه ی مبتلا دردناک باشد. کمپرس هاماملیس به تنگ و منقبض شدن عروق کمک می کند. پماد علف بواسیر، پماد شاه بلوط هندی، پماد بارهنگ و بومادران را مصرف کنید.

داروهای هومیوپاتیک را امتحان کنید، هاماملیس سی صدم در صورتی که لمس ناحیه ی مبتلا دردناک باشد، ناحیه ی مبتلا دچار کوفتگی شده یا زخمی باشد. سولفور سی صدم در صورتی که ناحیه مبتلا، داغ و آتشین باشد بسوزد یا بخارد. سپیا سی صدم در صورتی که احساس می کنید عروق هموروییدی مثل یک توپ رو رکتوم(راست روده) شما قرار گرفته اند.

 

همچنین بخوانید :   درمان های گیاهی عفونت ادراری زنان

از گیاهان دارویی استفاده کنید :

به مقدار خیلی خیلی زیاد از دم کرده ی گل قاصد استفاده کنید تا پر خونی کبدی برطرف شود (روزی سه یا چهار فنجان استفاده شود). در یک وان آب سرد بنشینید شاید رعشه آور به نظر برسد، اما این کار، التهاب موضع را کمتر می کند و از پر خونی عروق می کاهد.

از گل رس سبز استفاده کنید، آن را با آب مخلوط کنید و به موضع بمالید. این کار به کاهش تورم و درد کمک می کند گرچه کمی محل را کثیف می کند برای پاک کردن گل رس به حمام بروید و دوش بگیرید.

فراموش نکنیم :

گیاه زغال اخته را به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید، زغال اخته دارای ترکیبات ضد التهابی هست، به تسکین و تخفیف مشکل کمک می کند. در شرایط حاد تا زمان بهبود هر ساعت یک کپسول زغال اخته مصرف کنید. قبل از هر وعده غذا یک قاشق سوپ خوری روغن بذرک بخورید. روزی دو بار یک کپسول شیر تیغک بخورید تا مدفوع نرم و کبد پاک شود. در توالت به خودتان فشار نیاورید تا مدفوع کنید، این کار مشکل را بدتر می کند. غذاهای تقویت کننده و سازنده ی کبد مانند کلم پیچ، بروکلی و کلم دکمه ای بخورید. همچنین جوانه ی بروکلی را سبز کنید و بخورید.

 

خرید عرق بومادران

عرق بومادران را با خواص برطرف کننده روماتیسم و دردهای استخوانی، تنظیم کننده قاعدگی، صاف کننده خون، رفع خستگی، ضدانگل آسکاریس و کیست، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

عرق بومادران

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0