خواص رازیانه
خواص رازیانه

تاثیر رازیانه بر کاهش وزن

تاثیر رازیانه بر کاهش وزن

رازیانه یک نوع گیاه دارویی می باشد که طبعیت گرم و خشکی دارد. در طب سنتی ایران، از رازیانه به عنوان یک گیاه ضدبلغم و ضد صفرا یاد می‌شود. از قسمت های مختلف این گیاه همچون بذر، برگ و ریشه استفاده های دارویی زیادی می شود. مقدار مصرف روزانه رازیانه، به طور متوسط حداکثر ۵ گرم یا یک تا سه استکان از عرق آن توصیه می‌شود. این گیاه علاوه بر این که در درمان بسیاری از بیماری ها نقش مهمی را ایفا می کند، در لاغری و کاهش وزن نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر شما اضافه وزن دارید و یا این که تمایل به حفظ تناسب اندام خود را دارید با قرار دادن این گیاه جادویی در برنامه و رژیم غذایی خود می‌توانید به هدف خود برسید.

حال این سوال مطرح می شود که رازیانه چگونه با کاهش وزن کمک می کند؟

افزایش سوخت و ساز بدن

 رازیانه موجب افزایش سوخت و ساز و متابولیسم بدن می شود. بدین ترتیب کالری از طریق سلول‌ ها بیشتر و سریع تر مصرف می‌شود و انرژی حاصل از آن به چربی سوزی کمک می‌کند.

رازیانه اشتها را کم می کند

این گیاه خاصیت زیادی در کم کردن اشتها دارد. بنابراین تمایل شما به خوردن کمتر شده و در نتیجه کالری کمتری دریافت می کنید. برای نتیجه بهتر باید از دمنوش رازیانه و یا عرق رازیانه استفاده کنید. روزی سه فنجان از عرق یا دمنوش را نیم ساعت قبل از غذا مصرف کنید.

تاثیر رازیانه بر کاهش وزن

 

موجب تصفیه خون می شود

رازیانه همچنین این قابلیت را دارد تا کبد را از سموم پاک کرده و خون را تصفیه کند. زمانی که خون پاک و تصفیه شده باشد، چربی ها کمتر در کبد تجمع کرده و در نتیجه عارضه ای نیز برای فرد در پی ندارد.

ادرار آور است

رازیانه خاصیت ادرار آوری دارد. زمانی که فردی چاق باشد، چربی به آب میان بافتی بر می گردد و این رازیانه است که با خاصیت ادرارآوری خود علاوه بر پاکسازی بدن از سموم آب میان بافتی را نیز خارج می کند.

 

 

طرز تهیه دمنوش رازیانه

بعد از این که آب درون کتری جوش آمد، دانه های رازیانه را درون قوری ریخته و مقداری آب به آن اضافه کنید. قوری را روی دهانه کتری گذاشته و زیر آن را خاموش کنید. اجازه دهید تا رازیانه برای ۱۵ دقیقه درون قوری دم بکشد. بعد از این که سرد شد دمنوش را درون یخچال نگهداری کرده و هر روز سه فنجان قبل از غذا میل کنید.

عطاری آنلاین عطارک در کنار شماست تا کیفیت زندگی شما را بهبود ببخشد.

 

خرید عرق رازیانه

عرق رازیانه را با خواص افزایش و تصفیه کننده شیرمادر، معالجه تاخیر زمان قاعدگی، درمان کم خونی و ضعف اعصاب، هاضم، نیرودهنده، کاملا گیاهی، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی را از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

عرق رازیانه

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code