سبد خرید 0

تاثیر ماساژ صورت بر زیبایی چهره

1 بار
23 مارس 18
قاصدک
,

تاثیر ماساژ صورت بر زیبایی چهره و انوع ماساژها

ماساژ یکی از سودمند ترین و آرامش بخش ترین مراحلی است که برای معالجه صورت انجام می شود. فرد در طی ماساژ احساس رضایت و آرامش کرده و پس از پایان ماساژ از اثرات درمانی و سودمند کرم ها و لوسیون های استفاده شده بهره مند می شود. ماساژ باعث ایجاد آرامش جسمی و روحی می گردد. در سالن های زیبایی ماساژ با تکنیک های مختلفی انجام می شود. یک آرایشگر زیبایی ماساژ با تمرین قادر خواهد بود طبق احتیاجات هر فرد، ماساژ مخصوص به او بدهد. ماساژ نباید به مدت طولانی و بسیار محکم داده شود.

با یک ماساژ مناسب نتیجه های زیر به دست می آید :

به وسیله ماساژ، جریان خون تحریک شده و باعث خون رسانی، تغذیه بهتر پوست و ساختمان های آن می شود. جریان خون بیشتر باعث اکسیژن رسانی زیادتر در پوست گردیده که برای رشد سلولی لازم است. ماساژ باعث دفع مواد زاید نظیر دی اکسید کربن گردیده در نتیجه سلول های پوست از مواد زاید پاک و تمیز می شوند. ماساژ باعث کاهش سلول های چربی در بافت های زیر پوستی گردیده و سبب محکم شدن پوست و لایه های زیرین آن می شود.

تاثیر ماساژ صورت بر زیبایی چهرهماساژ به علت افزایش جریان خون سبب ایجاد گرما می شود و این گرما باعث افزایش ترشح چربی و عرق گردیده، در نتیجه منافذ باز شده و مواد اضافی، آلودگی و سایر ذرات راحت تر از پوست خارج و پاک می شوند. ماساژ مناسب، پوست را نرم کرده و باعث کند شدن و عقب افتادن پیری در پوست می گردد. ماساژ ماهرانه و استادانه مایعات اضافی بافت ها را خالی کرده باعث کاهش نواحی پف کرده و افتاده پوست می شود.

ماساژ، باعث استراحت و آرامش اعصاب گردیده و ایجاد احساس راحتی در فرد می کند. ماساژ باعث بهتر شدن ظاهر پوست می گردد زیرا ترشح سبوم (سبوم ماده ای است  که از غدد سباسه همان غدد چربی پوست، ترشح می شود) را زیاد کرده که این چربی باعث نگهداری رطوبت سلول ها و در نتیجه شفاف شدن پوست می گردد. گاهی ماساژ باعث بهتر شدن و کاهش درد عضلات می گردد. ماساژ مناسب باعث نرم شدن و بهتر پاک شدن سلول های مرده و سالم تر شدن لایه زیرین پوست می گردد. برای بهتر انجام دادن ماساژ بهتر است شما با عضلات، نقاط محرک اعصاب و رگ های خونی آشنا شوید.

عضلات و نقاط محرک اعصاب صورت و گردن

اکثر عضلات و اعصاب دارای نقطه حرکت هستند که جای هر نقطه در عضله با عضلات دیگر متفاوت است. هنگام ماساژ، آرایشگر زیبایی باید سعی کند نقاط حرکت و محرک را ماساژ دهد تا فرد احساس آرامش بیشتری نماید.

 

همچنین بخوانید :   ماساژ درمانی و فواید آن

 

انواع روش های ماساژ :

مدل سوئدی : روی ماهیچه های عمقی اثر گذاشته و به وسیله یک سری ماساژ انجام می گیرد. بیشتر ماساژهای صورت و گردن بر اساس ماساژ سوئدی می باشد. ماساژ آکواپرشور : که روی نقاط محرک صورت و گردن به کار می رود.

ماساژهای درمانی : حالت درمانی داشته و روی صورت، دست ها و پاها انجام می گیرد. در بعضی ماساژها از روغن های مخصوصی استفاده می شود که این روغن ها در طی ماساژ جذب پوست می گردد. بعضی ماساژها روی سیستم لنفاوی انجام می شود و در بعضی ماساژ از کرم ها و روغن هایی استفاده می شود که کمتر جذب پوست می گردند.

به نکات زیر توجه کنید :

در ماساژ، حرکت های دست بسیار مهم است و دست ها باید با ریتم و فشار منظم حرکت داده شوند. دست ها باید قوی، یکنواخت و حساب شده کار کنند. دست های آرایشگر زیبایی، باید سریع و نرم حرکت کرده و باعث کشیده شدن پوست نگردد. تمرینات دست به آرایشگر زیبایی کمک می کند تا بتواند دست های خود را برای انجام حرکات سریع و کند کنترل نماید.

ماساژ باید با حرکات نرم و ظریف شروع شده و سپس با حرکات تندتر و شدید تر ادامه پیدا کرده و در مراحل پایانی با حرکات نرم نهایی خاتمه پیدا کند. حرکات نرم، آرامش بخش اعصاب است. ماساژ بدن می تواند به منظور آرامش بخشیدن و یا لاغر کردن و از بین بردن سلولیت روی بدن انجام گیرد.

 

روغن نعنا

روغن نعنا را بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

خرید روغن نعنا

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0