سبد خرید 0

ترسهایتان زندگیتان را مشکل ساخته است ؟

262 بازدید
15 مهر 97
قاصدک

آیا ترسهایتان زندگیتان را مشکل ساخته است ؟

حتی یک ترس کوچک هم می تواند عواقب بزرگی داشته باشد. هر ترسی حتی فوبیاهای خاص، شامل ترس از یک موضوع یا شی خاص و یا یک موقعیت معین، همچنین شامل اجتناب خودآگاهانه از چنین موضوعات، اشیا یا موقعیت هایی می باشند. در فوبیا شدید معمولا حالاتی مشابه هراس بروز می کند.

مبتلایان درباره رفتار افراطی و غیر معقول خویش آگاهی دارند اما چون نمی توانند با آن مبارزه کنند از آن رنج می برند. نوع معینی از فوبیاهای خاص در بسیاری از افراد یافت می شوند. این حالت ها تنها زمانی نام بیماری به خود می گیرند که فرد از وجود آن ها در رنج و عذاب باشد و در زندگی روزانه اش مجبور باشد به محدودیت های زیادی تن بدهد.

ترسهایتان زندگیتان را مشکل ساخته است ؟

ترسهایتان زندگیتان را مشکل ساخته است ؟

برای مثال فوبیا پرواز با هواپیما می تواند باعث شود که دیگر فعالیت های شغلی فرد نیز به مخاطره بیفتند. فوبیاهای خاص و متعددی وجود دارند که به طریقه بروز و ظهورشان بستگی دارند.

ترس از حیوانات، این ترس شامل ترس از سگ ها، عنکبوت ها، مارها، زنبورها و … می شود. فوبیای حیوانات اغلب در سنین کودکی آغاز می شود.

ترس از حوادث دنیای پیرامون، شرایط خاص در طبیعت مانند ارتفاع، طوفان، آب و … که موجب بروز ترس می گردند. این نوع فوبیا نیز اکثرا از دوران کودکی آغاز می شود.

 

همچنین بخوانید: چگونه ترس خود را از بین ببریم؟

 

ترس از خون، آمپول یا جراحات، به محض رویت خون، جراحات، آمپول یا تجهیزات پزشکی ترس های غیر قابل کنترلی بروز می کنند که گاهی انجام یک درمان پزشکی ضروری را غیر ممکن می سازند. مبتلایان اغلب از احساس بی هوشی که در اثر افت ناگهانی فشار خون ایجاد می شود در رنج و عذاب اند. این افراد بر خلاف افرادی که دارای اختلالات دیگر ترس هستند در اغلب موارد حالات بی هوشی را هم تجربه می کنند.

ترس های وابسته به موقعیت، موقعیت ها و شرایط خاص و معین مانند وسائط نقلیه، تونل ها، پل ها، آسانسورها، پرواز، رانندگی، فضاهای بسته و غیره سبب بروز ترس هایی می شوند که به اندازه ترس مکانی فراگیز نیستند.

ترس های دیگر، تمامی فوبیاهای خاص باقی مانده جز این دسته محسوب می شوند برای مثال ترس از بیماری های خاص مانند سرطان و ایدز.

انواع ترس های وابسته به موقعیت در کنار ترس مکانی نیز پیش می آیند. با این وجود ترس مکانی بیش از فوبیاهایی مانند فوبیا آسانسور یا فوبیا پل منجر به محدودیت های همه جانبه در زندگی می شود. ترس های مزبور شبیه ترس مکانی آموخته می شوند. برخی از انواع فوبیا ها مولفه های ارثی قوی تری نسبت به دیگر انواع دارند. زیرا آنها در طول تاریخ از نظر زیست شناختی و حیاتی مفید بوده اند مانند ترس از تاریکی، ارتفاع یا ترس از مار و حیوانات وحشی، غلبه بر فوبیای خاص براساس این اصل بنیادی صورت می گیرد که آن ها در غلبه بر ترس مکانی چه نقشی ایفا کرده اند. در موارد معین جایی که ایجاد اعتماد به نفس در درجه اول اهمیت قرار دارد مثلا در فوبیا سکسکه یا فوبیا دندانپزشک بیشتر روش گام به گام درمان ترس توصیه می شود تا روش سریع و متمرکز تا کمترین آسیب به مراجع برسد.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

عرق سنبل الطیب را با خواص محرک قلب و اعصاب، آرامبخش، مسکن سردردهای میگرنی، رفع نگرانی و اضطراب، دلهره و ترس، ضد هیستری، کم کردن ادرار مبتلایان به مرض قند، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0