سبد خرید 0

تفریحات ورزشی هیجان انگیز برای شادابی جسم و آثار آن بر زندگی انسان

406 بازدید
10 دی 97
قاصدک
,

تفریحات ورزشی هیجان انگیز برای شادابی جسم و آثار آن بر زندگی انسان

تفریحات معتدل

زندگی با نشاط، بدون تفریحات ورزشی و سالم میسر نیست تفریحات مخصوصا برای آنان که سر و کارشان بیشتر با فکر و مغز است لازم تر است ولی بطور کلی هر کس نسبت به کار و پیشه ای که دارد بایستی تفریح متناسبی هم داشته باشد.

ترک کردن کار یکنواخت

یکی از اقسام تفریحات سالم، ترک کردن کار یکنواخت است، حتی همان کشاورزی که همیشه در هوای آزاد و آرام زندگی می کند، از این زندگی یکنواخت خسته می شود و تفریح او گردش و مسافرت در یکی از شهرها است تا بدین وسیله تغییر و تحولی در زندگی خود بدهد.

افرادی که درس می خوانند و مشغول تحصیل علم و دانش هستند ممکن است از این کار یکنواخت خود خسته شوند، اما اگر در ضمن تحصیل، مثلا در منزل، باغچه ای داشته باشند و روزی چند دقیقه مسیر کار را عوض کنند، گل های باغچه را آب بدهند و خارها را بکنند و روز دیگر باغچه خود را کود بدهند، دیگر از درس و تحصیل خود احساس خستگی نمی کنند و از زندگی روزانه خود لذت بیشتری می برند.

و نیز کارمند یک موسسه یا اداره که روزها با مراجعین زیادی سرو کار دارد و از کار روزانه خسته می شود می تواند سرگرمی هایی در منزل برای خود درست کند مثلا می تواند پرنده کوچکی را در خانه تربیت کند، از خانه ساختن و لانه درست کردن آن لذت ببرد، از آنکه این پرنده کوچک از جوجه های خود پذیرایی می کند و به آنها آب و دانه می دهد در ضمن تعجب، لذت بیشتری از زندگی خود خواهد برد.

تفریحات ورزشی هیجان انگیز

تفریحات ورزشی هیجان انگیز

ورزش

ورزش که خود برای جسم بسیار ضروری و لازم است یکی از تفریحات سالم به حساب می آید، البته ورزش هر کس باید متناسب با وضع مزاج و کار او باشد ورزش های سنگین برای افراد ابتدایی یا ضعیف، رنج آور است، ولی یکی از بهترین ورزش ها راهپیمایی است، راهپیمایی و قدم زدن برای همه مفید است و بهتر آن است که صبح های خیلی زود را برای این ورزش انتخاب کنیم.

ضمنا کسی که می خواهد یک برنامه سالم برای یک زندگی سالم داشته باشد، شب ها را باید زودتر به استراحت بپردازد تا صبح زوتر بتواند از خواب برخیزد، و از هوای آزاد و صفای صبح بیشتر بهره مند گردد.

بهترین زمان برای پیاده روی

آن وقتی که تاریکی های شب می خواهد با روشنی روز مخلوط گردد و کم کم هوا روشن تر شود برای تفریح، راهپیمایی را انتخاب کنید، زیرا در این فرصت سر و صداها کمتر است، اکسیژن هوا بیش از سایر اوقات است، رفت و آمد و گرد و کثافات و دود در آن وقت نیست.

شما کم کم و آهسته قدم بردارید، به نزدیک دامنه کوه یا تپه و بلندی که در اطراف شهر است بروید و از آنجا طلوع خورشید را ببینید، خورشید نورانی که چشمان ما در میان روز قدرت دیدن آن را ندارد، صبح زود چقدر ضعیف و کم نور است، چقدر زیبا و قرمز است، صبح زود به غیر اراده دایره کوچکی نیست سپس ببینید در مدتی کمتر از قدم زدن شما چقدر قوی و نورانی می شود، دیدن منظره خورشید در آن هوا و در آن صبح به شما نیرو می دهد، افکار شما را عوض می کند و اعصاب خسته شما احساس آرامش می نمایند.

 

همچنین بخوانید:  شنا کردن و مزایای آن برای بدن

 

شنا

اگر تا بحال شنا کرده اید و آنرا یاد گرفته اید، خود را داخل یکی از بهترین ورزش ها نموده و از مفیدترین و لذیذترین تفریحات سالم بهره مند شده اید، و اگر تابحال شنا را یاد نگرفته اید، در صدد آموختن آن برآیید.

شنا علاوه بر آنکه یکی از ورزش های خوب شمرده می شود لذت آفرین است، مخصوصا اگر در آب های سرد سرچشمه انجام شود، زیرا آب های سرد یکی از موثرترین عوامل تقویت اعصابند.

شما اگر زود به زود در فصل زمستان دچار زکام و سرما خوردگی می شوید در فصل تابستان بدن خودتان را به وسیله شنا و آب تنی با آب سرد عادت بدهید یقین بدانید که دیگر کمتر دچار آن بیماری خواهید شد زیرا بدنتان در مقابل سرما مصونیت مخصوصی پیدا می کند.

قدرت شناگری حیوانات

بسیاری از جانوران و پرندگان و بطور کلی حیوانات علاقه به آب و آب تنی دارند و خداوند به صورت غریزه این کار مفید را به آنها آموخته و در نهادشان قرار داده است و مثل گنجشک و کبوتر و بلبل که در خشکی زندگی می کند و مانند مرغابی و غاز شناگر مخصوص آب نیستند در مواقع مخصوصی به دنبال آب می روند، هر جا آب مناسبی دیدند، به آب تنی می پردازند.

اسب، شناور بسیار خوبی است، و اگر اسبی در چراگاهی آزاد بچرد، بحکم غریزه به دنبال آب می رود و در جای مناسب، آب تنی می کند. سگ نیز بسیار و سریع شنا می کند در روزهای گرم تابستان گاهی دو ساعت بعد از آبتنی در میان آب روی صخره سنگی که در وسط آب قرار گرفته می خوابد بطوریکه فقط سرش از آب بیرون است.پس حیوانات هم از این نعمت رایگان الهی بهره می برند.

اسب سواری

اسب سواری نیز یکی از ورزش های مفید و تفریحات لذت بخش است. سوار شدن بر اسب چنان نیرویی به شما می دهد که هر چه خستگی و اندوه داشته اید فراموش خواهید کرد. نشاطی که از اسب سواری پیدا می شود کمتر از نشاط و نیرویی که از شنا به وجود می آید نمی باشد.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

گیاه ملیس را با خواص تقویت قلب، تقویت سیستم عصبی، درمان سردردهای با منشا عصبی، درمان سرگیجه و میگرن، افزایش فشار خون، درمان بی خوابی، ازدیاد هوش و حافظه، درمان افسردگی، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0