سبد خرید 0

تقویت بنیه زنان با 15 نسخه گیاهی و طبیعی در طب سنتی

2521 بازدید
24 دی 97
بهاره
,,,

تقویت بنیه زنان با 15 نسخه گیاهی  و طبیعی در طب سنتی

از دیرباز بدن زنان به دلیل فیزیک خاصی که دارند، آسیب پذیرتر از بدن مردان بوده است. به همین منظور، تقویت بنیه زنان از اهمیت خاصی برخوردار است. امروزه، زمانی که صحبت از تقویت بدن می شود منظور، تقویت سیستم ایمنی بدن است. این سیستم، در دفاع از بدن در مقابل عوامل بیماری‌زا که سلامت بدن را به خطر می‌اندازند، نقش بسیار مهمی دارد. سیستم ایمنی بدن هر گونه عفونت، باکتری های خارجی و دیگر ارگانیسم های متجاوز در بدن را از بین می برد. در گذشته، جهت تقویت بنیه زنان، از گیاهان دارویی استفاده می شده است. گیاهان دارویی تاثیر بسزایی در تقویت بدن زنان دارد و از همه مهمتر که طبیعی بوده و عوارضی ندارند. حال، با تقویت بنیه زنان با 15 نسخه گیاهی  و طبیعی در طب سنتی، آشنا شوید.

تقویت بنیه زنان با 15 نسخه گیاهی و طبیعی در طب سنتی

تقویت بنیه زنان با 15 نسخه گیاهی و طبیعی در طب سنتی

تقویت بنیه زنان با نسخه های گیاهی در طب سنتی

نسخه اول

20 گرم مرزه، 20 گرم میوه سرو کوهی، 20 گرم ننه حوا، 20 گرم کاشم، 15 گرم چوبک، 20 گرم شوید، 20 گرم بابونه، 20 گرم فیجن، 20 گرم خارسه کوهه و 20 گرم شنبلیله را آسیاب کنید. سپس، 100 گرم روغن رازقی و 20 گرم روغن کنجد به آن اضافه کرده و هر روز در سه نوبت، جهت تقویت بنیه زنان، یک قاشق غذاخوری از آن را میل نمایید.

نسخه دوم

50 گرم هندوانه ابوجهل  را در 200 گرم روغن سوسن مخلوط کرده و سه بار در روز به میزان یک قاشق غذاخوری از آن را میل کنید. این نسخه جهت تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر است.

نسخه سوم

10 گرم پوست کندر، 20 گرم سعد (مشک زمین) و 10 گرم مرمکی را در 100 گرم عسل به خوبی مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را هر روز در سه نوبت استفاده کنید.

نسخه چهارم

20 گرم درونه، 20 گرم زنجبیل، 10 گرم صمغ انجدان (انگدان)، 10 گرم سک، یک گرم مشک، 5 گرم هل، 10 گرم مازو و 10 گرم تباشیر را به 150 گرم عسل اضافه کنید. مصرف یک قاشق غذاخوری از این مخلوط در سه نوبت (صبح، ظهر و عصر) سبب تقویت بنیه زنان می شود.

نسخه پنجم

10 گرم صمغ انجدان، 20 گرم برگ خشک فیجن، 5 گرم مرمکی و 20 گرم میوه سرو کوهی  را آسیاب کنید و 100 گرم آب انگور به آن اضافه کنید. جهت تقویت سیستم ایمنی بدن، روزانه یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را 3 مرتبه میل نمایید.

نسخه ششم

10 گرم زرآوند، 10 گرم کوشاد (کف الذئب)، 10 گرم میوه غار، 10 گرم کوشنه آبی، 10 گرم دارچین ختایی، 10 گرم روناس، 50 گرم افشره خاراگوش، 20 گرم کراویا سبز (شاه زیره)، 5 گرم فلفل و 20 گرم پونه کوهی  را آسیاب کرده و 250 گرم عسل به آن بیافزایید.  هر روز در سه نوبت، جهت تقویت بنیه زنان، یک قاشق غذاخوری از آن میل شود.

نسخه هفتم

10 گرم دارچین، 20 گرم زیره، 20 گرم میوه سرو کوهی، 5 گرم صمغ مرمکی و 200 گرم عسل را مخلوط کنید. سپس، جهت تقویت سیستم ایمنی بدن روزانه یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را در 3 نوبت میل کنید.

 

همچنین بخوانید:  اهمیت تغذیه در سلامت زنان

 

نسخه هشتم

20 گرم آب افشره فیجن، 20 گرم افشره شنبلیله، 20 گرم انجیر، 20 گرم مرزه و 200 گرم عسل را به خوبی مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را هر روز در سه نوبت استفاده کنید.

نسخه نهم

20 گرم ختمی و 200 گرم آب را مخلوط کرده و روزانه در سه نوبت صبح، ظهر و عصر به میزان یک قاشق غذاخوری از آن میل کنید.

نسخه دهم

20 گرم آب فیجن، 10 گرم روغن شنبلیله، 2 عدد خرما و 100 گرم عسل را مخلوط کنید. سپس، جهت تقویت سیستم ایمنی بدن روزانه یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را در 3 نوبت میل کنید.

نسخه یازدهم

20 گرم آب فیجن، 10 گرم روغن گردو و 100 گرم عسل را مخلوط کنید. مصرف یک قاشق غذاخوری از این مخلوط در سه نوبت (صبح، ظهر و عصر) سبب تقویت بنیه زنان می شود.

نسخه دوازدهم

20 گرم افشره گیاه سیماهنگ و 200 گرم عسل را مخلوط کرده و روزانه در سه نوبت به میزان یک قاشق غذاخوری از آن میل کنید.

نسخه سیزدهم

10 گرم خربق سیاه، 20 عدد مویزک، 10 گرم زرآوند، 10 گرم گل مریم، 10 گرم میوه خاملان، 10 گرم هندوانه ابوجهل، 10 گرم اندران و 200 گرم آب را مخلوط کنید. سپس، جهت تقویت سیستم ایمنی بدن روزانه یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را در 3 نوبت میل کنید.

نسخه چهاردهم

10 گرم نشادر، 10 گرم اندران، 10 گرم خاراگوش، 10 گرم افشره فیجن، 10 گرم روغن کرچک و 200 گرم آب را مخلوط کنید. سپس، جهت تقویت سیستم ایمنی بدن روزانه یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را در 3 نوبت میل کنید.

نسخه پانزدهم

20 گرم فیجن، 10 گرم گندنای، 10 گرم مشک، 10 گرم روغن سوسن و 20 گرم روغن حنا مخلوط کنید. مصرف یک قاشق غذاخوری از این مخلوط در سه نوبت سبب تقویت بنیه زنان می شود.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

نخود الوند را با خواص بازکننده گرفتگی ها و انسداد مجاری عروقی و از بین برنده کرم کدو و کرم معده، پاک کننده رحم و خارج کننده جنین، تقویت کننده احشاء داخلی بدن و مسهل بلغم، صفرابر و پاک کننده سینه و شش ها، پاک کننده معده و دماغ و مسکن سردردهای شقیقه، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0