سبد خرید 0

خواص فوق العاده روغن بهار نارنج

1 بار
19 فروردین 97
قاصدک

خواص فوق العاده روغن بهار نارنج را بشناسیم !

در این مطلب خواص دارویی و درمانی روغن بهار نارنج برای شما عزیزان ارائه می شود. بوی عالی این روغن از گل های درخت نارنج تلخ است که نارنج سویل نیز نامیده می شود. نظر بر این است که در قرن 17 میلادی شاهزاده خانمی از نرولی که برای معطر کردن دستکش هایش از این روغن استفاده می کرد نام خود را بر آن نهاد. از ایام قدیم روغن بهارنارنج به عنوان عطر استفاده می شده است. از آنجا که از یک تن گل دست چین یک لیتر روغن حاصل می شود، بهارنارنج یکی از گران ترین روغن ها است. این روغن به وسیله تقطیر با بخار تهیه می شود. رنگ آن کهربایی است و با گذشت زمان تیره می شود.

درخت بهارنارنج بومی خاور دور است ولی اکنون روغن آن بیشتر در ایتالیا، مصر و فرانسه تهیه می شود. فرآورده جانبی آن عرق بهارنارنج است. بهارنارنج رایحه ای قوی دارد و در عین حال ملایم، کمی تند و گل مانند از این درخت دو اسانس دیگر نیز تهیه می شود. پتیت گرین از سر شاخه و برگ آن و روغن نارنج تلخ از پوست میوه آن این روغن ها هر دو نسبت به بهارنارنج گران نیستند و خاصیت روغن بهارنارنج بیشتر از این دو نوع است.

 
خواص فوق العاده روغن بهار نارنج

خواص فوق العاده روغن بهار نارنج

خواص روغن بهارنارنج را بشناسیم :

خاصیت اصلی بهارنارنج تاثیر آن بر احساسات و سیستم اعصاب است. برای شوک و جنون آنی و فشارخون ناشی از فشار روحی، تپش قلب و هر نوع اضطراب مفید است. بهارنارنج برای هیجان ناشی از عوارض قبل از عادت ماهانه، یائسگی و افسردگی بعد از زایمان نیز موثر است.

خاصیت آرام بخش بهارنارنج برای عوارض جسمی، مانند ناراحتی های ناشی از فشار عصبی و گوارشی چون اسهال ایده آل است. مدت ها است که در تولیدات مخصوص مراقبت از پوست از آن استفاده می شود و برای هر نوع پوست مفید است. اثر حیات بخش آن بخصوص برای پوست اشخاص بالغ و حساس و رفع ترک خوردگی پوست های شل شده بسیار نافع است، افرادی که دچار کاهش و افزایش وزن، ترک خوردگی پس از زایمان شده اند حتما از روغن بهارنارنج برای رفع ترک خوردگی ها و شلی پوست استفاده کنند، همچنین در کمک به مداوای زخم مفید است.

   

همچنین بخوانید: آشنایی با خواص و مضرات بهارنارنج

   

از روغن بهارنارنج برای رفع اضطراب، عوارض قبل از عادت ماهانه، افسردگی و فشارخون بالا استفاده می شود. رقیق شده بهارنارنج در روغن مخلوط برای اسهال، گرفتگی عضله، دل پیچه، تپش قلب، اضطراب، عوارض قبل از عادت ماهانه، افسردگی و فشارخون بالا نافع است. رقیق شده روغن بهارنارنج در کرم پایه برای زخم، چین و چروک، رگ های نازک پوستی، لطافت و نرمی پوست اشخاص بالغ و حساس مفید است. ریختن چند قطره روغن بهارنارنج در دستمال و استنشاق آن برای شوک ناگهانی، جنون آنی، تپش قلب، اضطراب، افسردگی و فشارخون بالا مفید است.

روغن بهارنارنج را تقریبا با هر روغنی می توان مخلوط کرد به ویژه روغن هایی همچون بابونه، شمعدانی، مریم گلی، اسطوخودوس، گل سرخ و ایلانگ ایلانگ برای مخلوط شدن با روغن بهارنارنج استفاده می شوند.

موارد عدم استعمال روغن بهارنارنج :

روغن بهار نارنج برای هر مورد قابل استعمال است.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

   

روغن بهار نارنج را با خاصیت کاهش چین و چروک، کاهش آکنه و جوش، کاهش استرس، جوان سازی پوست و افزایش میل جنسی، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0