سبد خرید 0

درمان استفراغ با نسخه های گیاهی و طبیعی در طب سنتی

1 بار
12 ژانویه 19
بهاره
,,,

درمان استفراغ با نسخه های گیاهی در طب سنتی

حالت تهوع و استفراغ، نشانه ای از یک اختلال داخلی است. به هنگام تهوع، احساس دل آشوبی در حفره معده رخ می دهد و باعث می شود که تمایل داشته باشید استفراغ کنید. استفراغ هم، بالا آوردن واقعی غذایی است که تازه خورده اید. تهوع و استفراغ بر اثر عفونت گلو یا التهاب لوزه، هپاتیت، شیمی درمانی، بیماری مسافرت، ناراحتی های احساسی یا استرس، عفونت خونی، داروهای شیمیایی، مسمومیت و یا بارداری است. برای درمان حالت استفراغ می توان از گیاهان دارویی بهره برد.در این مقاله، با درمان استفراغ با نسخه های گیاهی در طب سنتی، آشنا شوید.

 

درمان استفراغ با نسخه های گیاهی در طب سنتی

درمان استفراغ با نسخه های گیاهی در طب سنتی

 

درمان استفراغ با نسخه های گیاهی در طب سنتی

نسخه اول

٥٠ گرم عود بليسان (چوب درخت بو)، ١٠ گرم ميخك و ٥٠ گرم پونه كوهي را آسياب نماييد. سپس، روزانه در سه نوبت، يك قاشق مرباخوري از آن را در يك ليوان آب سيب تازه مخلوط نموده و ميل كنيد.

نسخه دوم

جهت درمان استفراغ، ٣٠ گرم زنجبيل، ١٠ گرم ميخك، ٢٠ گرم دوال (اشنه، دوالك، مسك القرود)، ٢٠ گرم دارچين، ١٠ گرم مصطكي، ١٠ گرم كندر، ٥٠ گرم شاهدانه و ٣٠ گرم زنبق را آسياب و پودر كنيد. سپس، سه بار در روز، يك قاشق مرباخوري از آن را در يك ليوان آب جوش حل كرده و بنوشيد.

نسخه سوم

٥٠ گرم شاهدانه و ٣٠ گرم سماق را پودر كنيد. سپس، هر روز جهت درمان استفراغ، دو تا سه بار در روز، يك قاشق مرباخوري از آن را در يك قاشق غذاخوري رب انار مخلوط نموده و ميل كنيد.

نسخه چهارم

٥٠ گرم بذر كرفس، ٥٠ گرم تخم رازيانه و ٣٠ گرم خرگوشك را آسياب كنيد. سپس، براي درمان استفراغ، در سه نوبت يك قاشق مرباخوري از آن ها را در يك ليوان آب جوش ريخته و اجازه دهيد ١٠ دقيقه در آن دم بكشد و در نهايت آن را ميل نماييد.

نسخه پنجم

٥٠ گرم برگ مورد را آسياب كنيد و روزانه در دو تا سه نوبت، يك قاشق مرباخوري از پودر مورد را در يك استكان آب انگور و يك قاشق عسل مخلوط كرده و ميل كنيد.

نسخه ششم

هر روز در سه نوبت يك دانه كوچك از صمغ مصطكي را پودر نموده و در يك قاشق غذاخوري عسل مخلوط كرده و ميل كنيد.

نسخه هفتم

٣٠ گرم صمغ مرمكي و ١٠٠ گرم گل سرخ را آسياب كنيد. روزانه در سه نوبت يك قاشق مرباخوري از اين پودر در يك ليوان آب جوش ريخته و اجازه دهيد ١٥ دقيقه در آن باقي بماند و در نهايت براي درمان استفراغ ميل كنيد.

نسخه هشتم

٥٠ گرم گشنيز خشك و ٣٠ گرم مرزنجوش را پودر كنيد. براي درمان فوري استفراغ، در سه نوبت (صبح، ظهر، عصر) يك قاشق مرباخوري از اين پودر را در يك استكان آب انگور افزوده و بنوشيد.

 

همچنین بخوانید:  درمان سریع بیماری التهاب معده با نسخه های گیاهی

 

نسخه نهم

٣٠ گرم زنجبيل و ٥٠ گرم را آسياب كنيد. يك قاشق مرباخوري از اين پودر را به يك ليوان آب جوش اضافه كنيد. بعد از گذشت ١٥ دقيقه از خيس خوردن اين پودر در آب، آن را ميل كنيد. براي درمان استفراغ، دو تا سه بار از اين نسخه استفاده كنيد.

نسخه دهم

ابتدا ٥٠ گرم بسافيج، ٣٠ گرم خارخاسك، ٢٠ گرم آويشن و ٥٠ گرم بابونه را آسياب كنيد. هر روز دو تا سه بار، يك قاشق مرباخوري از اين پودر در يك قاشق عذاخوري روغن كنجد و يك قاشق عسل مخلوط نموده و سپس، ميل نماييد.

نسخه يازدهم

٥٠ گرم شاه افشر (ناخنك)، ٣٠ گرم مورد، ٣٠ گرم لادن را آسياب كنيد. سپس، يك قاشق مرباخوري از اين پودر را به مخلوط يك استكان آب مرزه، آب انار و شربت نعنا حل كرده و بنوشيد.

نسخه دوازدهم

جهت درمان استفراغ، ٢٠ گرم بنفشه، ١٠٠ گرم عناب، ٥٠ گرم جو، ٣٠ گرم خارخاسك، ٥٠ گرم بابونه، ٣٠ گرم سپستان، ٣٠ گرم تربد، ٥٠ گرم شكر سرخ را آسياب و با هم مخلوط كنيد. سپس، از اين مخلوط هر روز در سه نوبت به ميزان يك قاشق مرباخوري برداشته و در يك قاشق غذاخوري روغن بنفشه حل كرده و ميل نماييد.

نسخه سيزدهم

٥٠ گرم برگ به، ٣٠ گرم سماق، ٢٠ گرم ميوه خشك شده درخت كنار، ٢٠ گرم دانه انار، ٣٠ گرم كندر و ٣٠ گرم عودالصليب را آسياب كنيد و سپس ٥٠ گرم تمر هندي را با اين پودر مخلوط كنيد. جهت درمان استفراغ، روزانه در سه نوبت، يك قاشق مرباخوري از آن ها را به مدت ده دقيقه در آب جوش خيس كرده و ميل كنيد.

نسخه چهاردهم

٥٠ گرم سوسنبر (نعنا فلفلي) و ٣٠ گرم نعنا را آسياب كنيد. سپس، يك قاشق مرباخوري از اين پودر را در يك ليوان آب حل كرده و دو قاشق غذاخوري آب انار به آن اضافه كنيد. اين نوشيدني را روزانه سه بار ميل كنيد.

نسخه پانزدهم

٢٠ گرم عودالصليب، ٢٠ گرم كندر، ٣٠ گرم پوست پسته و ١٠ گرم ميخك را آسياب كنيد. سپس، يك قاشق مرباخوري از اين پودر را در يك استكان آب انگور حل كنيد. حال، رب ترنج، شربت نعنا و شربت انار (از هر كدام يك قاشق غذاخوري) افزوده و ميل نماييد.

 

خريد عرق اترج

عرق اترج را با خواص رفع عطش و سکسکه، ضد اسهال و استفراغ، ضد عفونت، تامین ویتامین ث، ضد دردهای عصبی در ناحیه دست و شانه، بدون هيچ اسانس و افزودني شيميايي، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

 @attarak_ad

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0