سبد خرید 0

درمان شلی و افتادگی سینه با موثرترین نسخه های گیاهی

32193 بازدید
02 دی 96
قاصدک
,,

با چند ترکیب گیاهی درمان شلی و افتادگی سینه آشنا شویم

برای مراقبت از پستان ها هنگامی که دوش می گیرید یا حمام می کنید از مالیدن صابون معطر بر روی نوک سینه ها خودداری کنید، از الکل گلیسیرینه یا دستمال کاغذی آغشته به الکل استفاده نکنید تا باعث برداشتن پوشش طبیعی پوست نشود، از سینه بند کتانی استفاده کنید تا از مرطوب نگهداشتن نوک پستان هایتان جلوگیری شود، مطمئن باشید که نوک پستان های شما در سینه بند، خشک باقی می ماند.

نسخه های گیاهی موثر در سفت شدن، کوچک ماندن و زیبایی سینه ها :

نسخه یک :

جهت کوچک ماندن و سفت شدن پستان های شل و افتاده 100 گرم زاج سفید یا سیاه را نرم ساییده و با کمی روغن گل سرخ مخلوط نموده و خوب هم بزنید تا به حالت خمیر در آید، سپس هر روز مقداری از آن را بر روی پستان ها و سینه بمالید و ببندید (به مدت چندین ساعت) و این عمل را به مدت 2 هفته متوالی تکرار کنید.

ترکیب گیاهی درمان شلی و افتادگی سینه

ترکیب گیاهی درمان شلی و افتادگی سینه

نسخه دو :

به دلیل وجود خاصیت قابض و سخت کنندگی در گیاه مازو از آن جهت سفت شدن پوست های شل و افتاده به ویژه پستان ها استفاده دارویی می شود، به همین منظور 40 گرم از آن را با 40 گرم گل ارمنی مخلوط کرده و نرم بکوبید و سپس آن را با کمی عسل خمیر کرده و بر روی پستان ها بمالید و ضماد کنید.

نسخه سه :

50 گرم پیه گاو را به روش بن ماری (حرارت غیرمستقیم) ذوب کرده و با پودر یک عدد بادمجانی که در سایه خشک شده باشد مخلوط کرده و خوب هم بزنید، سپس هر روز مقداری از آن را به پستان ها بمالید و پس از کمی ماساژ آن را به مدت ده ساعت ببندید.

نسخه چهار :

یک مشت برگ تازه درخت سیب را با یک مشت برگ تازه درخت به مخلوط کرده و درون هاون سنگی آنها را بکوبید و خرد نمایید، سپس آن را روی پستان ها به مدت 12 ساعت متوالی ضماد کنید.

ترکیب گیاهی درمان شلی و افتادگی سینه

ترکیب گیاهی درمان شلی و افتادگی سینه

نسخه پنج :

جهت کوچک و سفت ماندن پستان ها، 35 گرم آرد جو را با 35 گرم پودر صدف سوخته شده مخلوط کرده و با کمی سرکه به حالت خمیر درآورید و به مدت 3 روز متوالی بر روی پستان ها ضماد کنید.

نسخه شش :

ضماد 3 مثقال پودر زیره سبز یا سیاه که با کمی آب و سرکه خمیر شده باشد، به مدت سه روز متوالی بر روی پستان ها بمالید، موجب رفع شلی و افتادگی آنها گردیده و در سفت شدن آنها بسیار موثر است.

 

همچنین بخوانید:  یائسگی یا منوپوز در طب سنتی

 

نسخه هفت :

ضماد 35 گرم بارهنگ و 35 گرم بادرنجبویه که در مقداری سرکه پخته شده باشد بر محل پستان ها بمالید و ماساژ آنها با این گیاهان موجب رفع افتادگی پستان ها گردیده و در سفت شدن آن ها موثر است.

ضماد ترکیبی مصطکی !

استفاده مداوم و منظم از ضماد ترکیبی مصطکی بر روی پستان ها، موجب کوچک شدن و به حالت طبیعی برگشتن آنها می گردد.

ترکیبات : 15 گرم مصطکی، 15 گرم کندر، 1 گرم مازو، مقداری سرکه، 1 یا 2 عدد سفیده تخم مرغ مورد نیاز است.

روش تهیه ضماد مصطکی :

مصطکی، کندر و مازو را نرم ساییده و همراه با سرکه درون ظرفی فلزی (مسی) ریخته و به قدری حرارت دهید تا پخته شود، سپس آن را با سفیده تخم مرغ مخلوط کرده و خوب بزنید و شب بر روی پستان ها ضماد کنید (بمالید و ببندید) و صبح آن را باز کرده و با آب نیم گرم بشویید.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

مازو را با خواص تنگ کننده واژن و مقعد، رفع ترشحات واژینال و اگزماهای ترشح دار، درمان ترک و شکاف نوک پستان، سوختگی ها، درمان بواسیر، تقویت لثه، سیاه کردن مو، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0