درمان عفونت های واژن
درمان عفونت های واژن

درمان عفونت های واژن

درمان عفونت های واژن و خارش آن با گیاهان دارویی

عفونت های واژن بر حسب نوع ترشحات و عامل به وجود آورنده آن به چهار دسته کلی تقسیم می شوند:

عفونت های باکتریایی واژن : تغییر در اسیدی و قلیایی شدن مکرر محیط داخلی واژن و همچنین مقاربت بیش از اندازه، از عوامل مهم به وجود آوردن این عفونت واژنی محسوب می شوند.

عفونت های تریکومونایی واژن : انتقال نوعی انگل بی هوازی به نام تریکوموناس واژینال از راه مقاربت به داخل واژن، عامل اصلی ایجاد این نوع عفونت می باشد و همراه با خارش زیاد در این ناحیه می باشد.

عفونت های کاندیدیایی واژن : سرایت و نفوذ نوعی قارچ به نام کاندیدیا آلبی کانس به داخل واژن به وجود آورنده این نوع عفونت است، ۳ عامل در مستعد کردن زمینه ابتلای خانم ها به این عفونت نقش دارند: مصرف آنتی بیوتیک ها، حاملگی و دیابت

عفونت های التهابی واژن : نوعی سندروم بالینی است که با قرمزی منتشر شده در ناحیه واژن و ریزش سلول های سطحی آن و ترشحات فراوان و چرکی از واژن مشخص می شود.

درمان عفونت های واژن
درمان عفونت های واژن

نسخه های گیاهی ضد عفونت و خارش واژن :

محلول ترکیبی شستشوی واژن شاه بلوط :

خانم هایی که به عفونت های رحمی مربوط به رحم و واژن و یا مربوط به تخمدان ها دچار شده اند، برای رهایی از این بیماری از مصرف محلول ترکیبی شستشوی واژن شاه بلوط دریغ نورزند.

ترکیبات : ۱۵ گرم شاه بلوط خشک (نیم کوب شده)، ۱۰ گرم گلنار خشک، ۱۰ گرم چوب درخت گز (نیم کوب شده)، ۱۰ گرم عدس (نیم کوب شده) و یک و نیم لیتر آب نیاز است.

روش تهیه محلول شاه بلوط :

گیاهان فوق را مخلوط کرده و در ظرفی لعابی بریزید، سپس آب را نیز اضافه نموده و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه جوشاندن، آن را صاف کرده و با کمی آب سرد مخلوط نموده و در تشت کوچکی بریزید، سپس درون تشت نشسته و واژن و اطراف آن را با محلول شستشو دهید (حرارت محلول در تشت نباید بیشتر از ۲۷ درجه سانتی گراد باشد).

 

همچنین بخوانید :   محلول های گیاهی شستشوی واژن

 

محلول ترکیبی شستشوی واژن مرزنجوش :

برای رفع التهاب و خارش در ناحیه واژن می توانید از محلول ترکیبی شستشوی واژن مرزنجوش بهره بگیرید.

ترکیبات : ۲۰ گرم مرزنجوش، ۱۵ گرم بادرنجبویه، ۱۵ گرم پونه کوهی، ۱۵ گرم ریشه انجبار، ۱۵ گرم زاج سفید و ۲ لیتر آب نیاز است.

روش تهیه محلول مرزنجوش :

گیاهان فوق را مخلوط کرده و در ظرفی لعابی بریزید، سپس آب را نیز اضافه نموده و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه جوشاندن، آن را صاف کرده و با کمی آب سرد مخلوط نموده و در تشت کوچکی بریزید، سپس درون تشت نشسته و واژن و اطراف آن را با محلول شستشو دهید (حرارت محلول در تشت نباید بیشتر از ۲۷ درجه سانتی گراد باشد).

مرهم گل ارمنی :

برای نرم شدن واژن و اطراف آن و همچنین رفع عفونت و خارش آن از مرهم گل ارمنی بهره بگیرید.

ترکیبات : ۵۰ گرم ارمنی، مقداری لعاب تخم ریحان، مقداری لعاب تخم ختمی، مقداری آب نیاز است.

روش تهیه محلول گل ارمنی :

۵۰ گرم گل ارمنی را نرم ساییده و داخل ظرفی بریزید، سپس لعاب تخم ریحان و تخم ختمی را مخلوط کرده و مقداری آب به آن اضافه کرده و پس از خوب هم زدن آن را پودر گل ارمنی مخلوط کرده و به شکل خمیر در آورید سپس روزی ۳ مرتبه مقداری از آن را به واژن و اطراف آن بمالید.

درمان عفونت های واژن
درمان عفونت های واژن

مرهم کیسه ای تخم اسفرزه :

جهت نرم شدن واژن و رفع خارش و عفونت آن استفاده مداوم از مرهم کیسه ای تخم اسفرزه در طول شب تا چند شب متوالی بسیار مفید و موثر است.

ترکیبات : یک قاشق مرباخوری تخم اسفرزه، نصف قاشق مرباخوری تخم ریحان، نصف قاشق مرباخوری تخم شربتی، نصف قاشق مرباخوری تخم ختمی (نیم کوب) یک تکه پارچه چلوار ۱۰ در ۱۰ سانتی متری و کمی شیر گاو تازه نیاز است.

روش تهیه مرهم کیسه ای اسفرزه :

تخم گیاهان فوق را مخلوط کرده و داخل پارچه بریزید، سپس پارچه را جمع کرده و با تکه ای نخ آن را به شکل یک کیسه کوچک ببندید، بعد آن را به مدت چند دقیقه داخل شیر داغ گذاشته و پس از لعاب دادن و خیس خوردن مدتی صبر کنید تا کمی سرد شود بعد آن را داخل واژن گذاشته و ۱ ساعت نگه دارید.

چای طبی سنبل ختایی :

استفاده مداوم از چای طبی سنبل ختایی برای کاهش اکثر مشکلات قاعدگی به ویژه رفع عفونت واژن و خارش آن مفید و موثر است.

ترکیبات : ۱۵ گرم سنبل ختایی، ۱۰ گرم مریم گلی، ۵ گرم گیاه هفت بند، ۵۰۰ میلی لیتر آب جوش نیاز است.

روش تهیه چای سنبل ختایی :

گیاهان فوق را مخلوط کرده در یک ظرف خشک و در دار (بدون تماس با هوا) قرار دهید، سپس هر بار دو قاشق چای خوری از مخلوط گیاهان فوق را در قوری ریخته و روی آن آب جوش بریزید و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه دم کشیدن آن را صاف کرده میل نمایید. در صورت نبودن گیاه هفت بند می توانید از تمشک زمینی استفاده کنید.

سایر نسخه های گیاهی ضد عفونت و خارش واژن !

نسخه ۱ : جهت از بین رفتن عفونت و خارش در ناحیه واژن، ۳۰ گرم پوست انار را در ۷۵۰ میلی لیتر آب ریخته و ۱۵ دقیقه بجوشانید، سپس آن را صاف نموده و واژن و اطراف آن را با این محلول شستشو دهید.

نسخه ۲ : برای کاهش عفونت های رحمی از جوشانده ۲۵ گرم مازوی خشک در یک لیتر آب به مدت ۲۰ دقیقه بهره بگیرید و واژن را با آن شستشو دهید.

نسخه ۳ : برای از بین بردن ترشحات زیاد در ناحیه واژن و در نتیجه کاهش عفونت آن ۴۰ گرم عدس خام را نرم ساییده و به صورت پودر درآورید و روزی سه مرتبه مقداری از آن را روی واژن و اطراف و داخل آن بپاشید و این عمل را تا بهبودی کامل ادامه دهید.

نسخه ۴ : برای برطرف نمودن خارش و التهاب واژن، یک کیلو کاهوی تازه را داخل آبمیوه گیری (یا دستگاه پرس کوچک) ریخته و آب آن را بگیرید، سپس روزانه سه مرتبه واژن را با آن شستشو دهید.

 

 

چند نسخه گیاهی دیگر :

نسخه ۵ : یک استکان آب دم کرده غلیظ بنفشه را با یک استکان عرق کاسنی، مخلوط کرده و همراه با کمی آب سرد داخل تشتی بریزید و درون آن بنشینید و واژن و اطراف آن را با این محلول بشویید.

نسخه ۶ : ازجمله گیاهان مفید جهت رفع خارش واژن، خرفه است، به همین منظور یک مشت برگ خرفه تازه را در یک لیتر آب ریخته و ۱۵ دقیقه بجوشانید، سپس آب آن را با لعاب یک قاشق مرباخوری تخم خرفه در یک استکان آب جوش ریخته، مخلوط کرده و واژن و اطراف آن را با محلول بشویید.

نسخه ۷ : شستشوی واژن با مخلوط عرق کاسنی و آب جوشانده غلیظ شاهتره به مدت چند روز متوالی اثری قاطع در رفع خارش و التهاب واژن دارد.

نسخه ۸ : در خصوص بیماری عفونت دهانه رحم، چند دانه انجیر یزدی را در شیره انگور بجوشانید و میل کنید و نصف حبه سیر را در یک استکان شیر جوشانده و صبح ناشتا بنوشید.

 

خرید عرق بادرنجبویه

عرق بادرنجبویه را با خواص تقویت مغز و اعصاب و حافظه و قلب، بازکننده رگ های قلب، تقویت حواس پنجگانه، درمان خستگی های روحی عصبانیت و بی حوصلگی، سردردهای عصبی و تنگی نفس، ضد استفراغ دوران بارداری، درمان کابوس شبانه، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

عرق بادرنجبویه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code