سبد خرید 0

درمان هایی برای بچه هایی که دیر رشد می کنند

1 بار
27 فروردین 97
قاصدک
,

با درمان هایی برای بچه هایی که دیر رشد می کنند ، آشنا شویم :

دیدن منظره بچه هایی که مبتلا به راشیتیسم و لاغری هستند سخت و دردناک است. اغلب این بیماری نتیجه ی کمبود ویتامین های ضد راشیتیسم در غذای کودکان است، باید بچه ها را ولو خیلی کوچک و خردسال باشند به آب انگور عادت داد و با هوشیاری و فراست رژیم انگور را درباره ی آن ها اجرا کرد و علاوه بر انگور مصرف میوه هایی مثل سیب درختی، پرتقال، آلو، توت فرنگی، هلو و غیره برای جلوگیری از این بیماری مفید است.

انگور در دوره ی نقاهت و شیرخوارگی :

برای بچه های خردسال اگر نتوان به آن ها شیر داد، در موارد معینی می توان آب انگور را به میزان دویست تا دویست و پنجاه گرم در شیشه شیر آن ها ریخته و با پستانک به آن ها خورانید و این مقدار آب انگور را باید هر دو ساعت و یا هر سه ساعت به آن ها داد. آب انگور به خوبی جانشین شیر مادر می شود (مادرانی که قادر به شیر دادن بچه ی خود نمی باشند) به میزانی که بچه بزرگ می شود باید آب انگور را زیادتر کرده و به آن کمی عسل و کمی پودر موز رسیده یا کمی پوره سیب زمینی یا آرد جوانه گندم را اضافه کرد. چنین غذاهایی با این ترکیبات، خوراک ایده آلی برای بچه ها و حتی برای پیران است.

اغلب مادران شکایت دارند که بچه هایشان چیزی نمی خورند و اشتها ندارد، در مورد این بچه ها باید نان سفید و شکلات و هر گونه شیرینی را از غذای آن ها حذف کرد و به آن ها انگور و آب انگور داد. رژیم انگور از بسیاری امراض اطفال از جمله فلج اطفال جلوگیری می کند.

درمان با یونجه :

به فارسی به آن اسپست گویند و در زبان ترکی به آن یونجه می گویند. مقدار ویتامین ث در آن دو برابر جعفری و چهار برابر لیموترش است و نیز دارای ویتامین آ و ویتامین د بوده و سرشار از ویتامین کا می باشد، در معالجه نرمی استخوان و رشد اطفال اثر نیکو دارد. زیرا مقدار زیادی مواد آهکی داشته و به حد کافی ویتامین ب برای جذب کلسیم دارد. خوردن پخته ی آن ملین و خام خوردن آن نفخ می آورد.

درمان هایی برای بچه هایی که دیر رشد می کننددستور برای چاق شدن :

اگر طفل شما لاغر و خشکیده است، در وعده صبحانه میوه های شیرین از قبیل انگور، کشمش، خرما، انجیر، توت تازه یا خشک به او بدهید. به این صبحانه می توانید نان کامل، پنیر، عسل و کره اضافه کنید و حتی می توانید مانند مازندرانی ها، کته با ماست، پنیر و گردو به بچه ها بدهید. در صورتی که بادام، فندق، پسته و گردو را بکوبید و با سرشیر و عسل مخلوط کنید و لای نان بگذارید و به بچه ها دهید می توان گفت از یک معجون چاقی استفاده کرده اید.

 

 

همچنین بخوانید: راهکار هایی برای چاق شدن

 

 

موز یکی از میوه های خون ساز است و اشخاص ضعیف البنیه را چاق می کند، همچنین موز مسرور کننده و ملین می باشد. نخود هم خون را صاف و تن را فربه می کند و دارای مقدار زیادی ویتامین د و ب می باشد.

رفع کم اشتهایی در کودکان :

می توانید در رژیم غذایی این بچه ها چغندر را جای دهید، چغندر سرشار از ویتامین های آ، ب و ث و دارای مقدار زیادی قند می باشد و خنک و سرد و اشتها آور و به اندازه کافی مقوی است. همچنین کلم و کلم برگ نیروبخش بوده و فرد را چاق می کند و چون دارای آرسنیک است اشتها می آورد و رنگ چهره را باز می کند. موسیر و ترخون هم خواص اشتها آوری قابل ملاحظه ای دارند کاهو هم قدرت اشتها آوری ممتازی دارد و چون سریع الهضم است، راه را برای غذای بعدی باز می کند.

 

معجون چاقی

معجون چاقی را با خواص چاق کننده، افزایش اشتها، تقویت معده، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

خرید معجون چاقی

 

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0