سبد خرید 0

درمان های گیاهی برای از بین بردن انگل

1 بار
19 نوامبر 18
بهاره
,,,

درمان های گیاهی برای از بین بردن انگل (کرم های روده ای)

دستگاه گوارش می تواند توسط بسیاری از انواع انگل ها یا کرم ها آلوده شود که می توانند مشکلات بهداشتی بسیار مهمی را ایجاد کنند. این کرم ها علاوه بر روده در معده نیز رشد و تکثیر می شوند. درمان های گیاهی برای از بین بردن کرم های روده ای بسیار موثر هستند.

علل و علایم انگل (کرم های روده ای)

انگل ها یا کرم ها توسط خوردن غذای آلوده، خوردن گوشت آلوده و نپخته یا سالادها و سبزیجاتی که به دقت در آب تمیز شسته نشده اند، ایجاد می شوند. از میان این ها، کرم های بند بند، کرم های گرد و کرم های پهن در کودکان خیلی شایع هستند.

علایم آن عبارتند از: بی اشتهایی، درد شکم، اسهال، استفراغ، بثورات پوستی بدون علت و انواع سرفه دوره ای (که بیشتر در شب ها ایجاد می شوند) که هر 4 تا 6 هفته اتفاق می افتد. عفونت کرم نواری می تواند در مغز، کیست درست کرده و تشنج ممکن است اولین علامت آشکار شده باشد.

درمان های گیاهی برای از بین بردن انگل

درمان های گیاهی برای از بین بردن انگل

درمان های گیاهی برای از بین بردن انگل (کرم های روده ای)

نسخه اول

3 تا 4 حبه سیر تازه را در یک چهارم فنجان شیر در هنگام شب خیس کنید. صبح روز بعد پوست حبه های سیر را در آورید و مایع صاف شده را بنوشید.

نسخه دوم

8 تا 10 حبه سیر را در یک فنجان آب از شب تا صبح خیس کنید. صبح روز بعد از این آب جهت تنقیه کردن (فرو بردن آب یا مایعات به داخل روده از طریق مقعد جهت پاک کردن روده از انواع بیماری های گوارشی چون یبوست، انگل و غیره) استفاده کنید. این کار به ویژه برای درمان کرم های پهن موثر است.

نسخه سوم

یک قاشق چای خوری پودر برگ زیتون تلخ خشک شده را به همراه شیر یا آب گرم دوبار در روز به یک هفته بخورید.

نسخه چهارم

جوشانده ای از یک قاشق غذاخوری پودر پوست درخت زیتون تلخ با دو لیوان آب درست کنید و با جوشاندن، حجم آن را به نصف لیوان برسانید. دو یا سه قاشق غذاخوری از این دمنوش را دو بار در روز به مدت یک هفته بنوشید. این دمنوش را می توانید با شیر یا آب گرم میل کنید.

 

همچنین بخوانید: نشانه های وجود انگل در بدن ما

 

نسخه پنجم

پوست هسته و میوه خشک شده انبه را پودر کنید. نصف قاشق غذاخوری از این پودر را با شیر یا آب به مدت دو روز بنوشید.

نسخه ششم

یک مشت پوست ریشه درخت انار را همراه با 4 تا 5 عدد گل میخک در دو لیوان آب بجوشانید تا زمانی که حجم آب به نصف برسد. آن را صاف و سرد کرده، به دو قسمت تقسیم کرده و هنگام شب و صبح بنوشید. نوشیدن این جوشانده احتمال بروز یبوست را دارد بنابراین روز بعد از مصرف دمنوش، یک ملین مصرف کنید تا روده ها پاک شوند.

نسخه هفتم

نصف قاشق چای خوری تخم شنبلیله پودر شده همراه با آب، چنانچه سه بار در روز و به مدت دو روز خورده شود، مفید است.

نسخه هشتم

یک مشت برگ روغنی خرد شده را در دو لیوان آب بجوشانید تا حجم آب آن نصف شود. یک قاشق غذاخوری از این دمنوش را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. این دمنوش را دو بار در روز به مدت یک یا دو روز مصرف کنید.

نسخه نهم

یک قاشق غذا خوری تخمه کدو را به صورت یک پودر دانه درشت خرد کنید و در یک فنجان شیر مخلوط کنید. سپس یک قاشق چای خوری عسل را به آن افزوده و خوب هم بزنید. این مخلوط را به هنگام خواب به مدت 3 تا 5 روز استفاده کنید.

نسخه دهم

نصف فنجان عصاره کلم پیچ را هر روز صبح، به مدت 3 تا 5 روز بنوشید.

نسخه یازدهم

3 تا 4 عدد تخم خشک پاپایا را خرد و پودر کنید. آن را با یک لیوان شیر گرم مخلوط کرده و هر شب به مدت دو روز بخورید. تخم پاپایا ماده ای به نام کاریزین دارد که کرم ها را از بین می برد. خوردن پاپایا رسیده نیز راهی سالم برای پاک شدن از آلودگی کرم ها است.

نسخه دوازدهم

یک قاشق چای خوری از پودر میوه تانبول را با یک لیوان شیر گرم مخلوط کنید و آن را با معده خالی بنوشید.

نسخه سیزدهم

یک مشت برگ چریش خرد شده را در دو لیوان آب بجوشانید تا حجم آب آن نصف شود. یک قاشق غذاخوری از این دمنوش را دو بار در روز به مدت یک یا دو روز مصرف کنید. این دمنوش را می توانید با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده و میل نمایید.

درمان های گیاهی برای از بین بردن انگل برای کودکان

نسخه اول

یک قاشق غذاخوری گل یا برگ تازه زیتون تلخ، یک چهارم قاشق چای خوری زنیان، 2 تا 3 دانه فلفل سیاه (یا پودر آن)، یک چهارم قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده تازه، یک قاشق چای خوری رازیانه و شیره نیشکر به عنوان طعم دهنده را با هم آسیاب کرده، با یک قاشق چای خوری روغن سرخ کنید و آن را با برنج به کودک بدهید.

نسخه دوم

یک قاشق غذاخوری عصاره ترب را با کمی نمک معدنی مخلوط کنید و آن را دو بار در روز به مدت 4 تا 5 روز برای از بین بردن کرم های روده ای استفاده کنید.

نسخه سوم

اگر یک هشتم قاشق چای خوری از ژل برگ گیاه صبر زرد (آلوئه ورا) به هنگام خواب با آب خورده شود، مسهلی قوی است. این ترکیب خیلی تلخ است پس آن را با کمی شکر آسیاب کرده و سپس آن را با آب یا آب سیب بخورید.

نسخه چهارم

گرسنه بودن به مدت یک روز و فقط خوردن آب هویج نیز فرد را از شر کرم های روده ای خلاصی خواهد داد. برای کودکان لازم نیست که گرسنه بمانند. اما نصف فنجان آب هویج باید هر روز صبح به مدت سه روز داده شود. تا سه ساعت بعد از خوردن این آب میوه به کودکان هیچ غذایی ندهید.

نسخه پنجم

یک قاشق غذاخوری نارگیل آسیاب شده را با یک صبحانه سبک میل کنید، به دنبال آن دو قاشق غذاخوری روغن کرچک و یک ساعت بعد از آن یک لیوان شیر داغ میل کنید تا کرم ها در روده دفع شوند.

 

عرق شنبلیله

عرق شنبلیله را با خواص برطرف کننده قند و چربی خون، ضد لاغری، اشتهاآور، جلوگیری از ریزش و سفید شدن مو، درمان شوره سر، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

خرید عرق شنبلیله

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0