سبد خرید 0

درمان گیاهی دردهای پستان

4105 بازدید
06 دی 96
قاصدک
,

با درمان گیاهی دردهای پستان آشنا شویم

در این مطلب گیاهان دارویی و روغن های نافع برای دردها و بیماری های پستان معرفی می شود.

 • موم : موم را در روغن زیتون حل کرده، زهره گاو را با آن مخلوط کنید و به صورت ضماد روی پستان ها بگذارید.
 • باقلا: باقلا را خمیر کنید و با سکنجبین مخلوط کنید و بر روی محل درد قرار دهید بسیار نافع است.
 • گردو : پوسته سبز یا لفافه خارجی میوه یا برگ گردوی سبز را بکوبید و روی محل درد قرار دهید.
 • کرفس : کرفس را بکوبید و به صورت ضماد از آن استفاده کنید برای درد مفید است.
 • چغندر : چغندر را بپزید و با خمیر مغز نان و باقلا بکوبید و با روغن کنجد مخلوط کنید و به صورت ضماد بر روی پستان قرار دهید.
 • روغن بنفشه : روغن بنفشه را بر روی پستان ها بمالید و با آب گرم کمپرس نمایید.

 

درمان گیاهی دردهای پستان

درمان گیاهی دردهای پستان

پستان و بیماری های آن !

در صورتی که درد پستان در اثر ماندن شیر در پستان باشد :

چغندر، مویز و کلم را بپزید و به طور نیم گرم به صورت ضماد روی پستان ها قرار دهید. تخم کتان، بابونه و گل ختمی و شنبلیله را بجوشانید و با روغن کنجد مخلوط کنید و بر روی پستان قرار دهید.

برای درد ناشی از دمل پستان :

سکنجبین و شربت آبلیمو که ترش باشد بنوشید. انجیر و سقز را بکوبید و نیم گرم به صورت ضماد بر روی پستان بگذارید نافع است. آرد ذرت، شنبلیله و صبر زرد را به طور مساوی هر سه را در دوغ بپزید و به طور غلیظ و نیم گرم به صورت ضماد بر روی پستان قرار دهید. خمیر ترش، تخم مرو، سرکه و آهک آب ندیده با زرده تخم مرغ و عسل مخلوط کنید و اگر در شروع دمل به روی پستان قرار دهید دمل سر باز می کند.

 

همچنین بخوانید:  زیبا و برجسته شدن سینه با گیاهان دارویی

 

ورم پستان مادران شیرده :

 • گیاه پروانش : مادران شیردهی که دچار ورم پستان و یا جاری شدن شیر از آن می شوند، اگر جوشانده برگ های پروانش را به صورت کمپرس به مدت 2 ساعت روی پستان های خود بگذارند ورم پستان ها درمان شده و از سرازیر شدن شیر آنها جلوگیری می شود.
 • جعفری : اگر در دوره شیردهی مبتلا به ورم و درد پستان شدید، یک مشت برگ جعفری را ریز ریز کرده و به شکل ضماد روی پستان ها قرار دهید.
 • رازیانه : ضماد جوشانده تخم رازیانه ورم پستان ها را برطرف می کند و اگر مادر شیرده، شیرش بند آمده باشد با کمپرس آب گرم رازیانه باز می شود.
 • به : به را با عسل بپزید و به صورت ضماد روی پستان ها قرار دهید.
 • نسخه : آرد جو 300 گرم و روغن کرچک را به مقدار کافی خوب مخلوط کنید و خمیر کنید و روی پستان ها بمالید.

ورم پشت پای بانوان باردار :

چندین بار سرکه و نمک به پا بمالید، برگ کلم را بپزید و به شکل ضماد روی ورم پا قرار دهید، برای ورم شکم و پشت روغن گل سرخ بمالید و عضلات آن را ماساژ دهید درد و ورم آن را کاهش می دهد.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

   

گل ختمی را با خواص درمان برونشیت، درمان سرماخوردگی و گلو درد، تنظیم عادت ماهیانه، کنترل و تنظیم قند خون، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0