سبد خرید 0

روش های درمانی شب ادراری

1 بار
08 دسامبر 17
قاصدک

با روش های درمانی شب ادراری آشنا شویم

شب ادراری از یک طرف باعث ناراحتی و آزار کودک می شود و از طرفی دیگر موجب شرمندگی کودک و فشار روانی به وی. خوشبختانه این مشکل با افزایش سن کودک رفع می شود. اما به هر حال در این فاصله باید کاری کرد. آنچه به آن می پردازیم از جمله بهترین روش های درمانی شب ادراری اند که می توان از آن بهره جست.

واقع بین باشید ؛

کودک را نه تشویق کنید و نه تنبیه. تنها رختخواب او را بدون این که حرفی بزنید تعویض کنید. چرا که این مشکل به خودی خود برطرف خواهد شد. بنابراین نه آن ها را در صورت خشک بودن جا تشویق کنید و نه به علت تر بودن آن را تنبیه کنید.

بهبود بخشیدن شرایط ؛

به منظور رساندن فشار روحی به حداقل، اتاق کودک را طوری بچینید که او خود قادر به تعویض ملحفه باشد. یک تکه مشمع را با روکش پارچه ای کنار تخت کودک قرار دهید تا در صورت لزوم بتواند آن را روی قسمت خیس پهن کند. در ضمن یک شلوار خواب اضافه هم در اتاق برای او بگذارید تا در صورت  نیاز شلوار خود را تعویض نمایید. به این ترتیب فرزند شما حداقل احساس بچه بودن، نمی کند.

عدم استفاده از اخطار دهنده ها ؛

بنا به گفته پزشکان اخطار دهنده های حساس به رطوبت رختخواب می توانند مفید واقع شوند، اما بهتر است استفاده نکرده و مدتی این مسئله را تحمل کنید. از آنجا که صدای این اخطار دهنده ها بلند است احتمال بیدار شدن سایر افراد خانواده زیاد است. صدا به صورت زنگ یا آژیر است که در صورت خیس شدن رختخواب عمل می کند.

تقویت ماهیچه های مثانه ؛

اگر کودک در طول روز نسبتا زیاد به دستشویی می رود ممکن است تقویت مثانه از طریق یک سری تمرین ها موثر واقع شود. به کودک در طول روز مایعات زیادی بخورانید و سپس از او بخواهید تا جایی که ممکن است ادرار را نگه دارد و سپس مثانه را تخلیه کند تا به تقویت ماهیچه های مثانه کمک شود.

صبر داشتن و عشق ورزیدن ؛

فراموش نکنید که در همه کودکان که مشکل شب ادراری داشته اند، اغلب بهبود یافته اند، تنها یک تا دو درصد آن ها تا سنین بلوغ دچار این مشکل اند. بنابراین صبور باشید و حامی کودک. زیرا هیچ کودکی دوست ندارد جای خود را خیس کند. این مسئله فقط مختص کودکان است. به خاطر داشته باشید که هیچ کودکی مایل نیست کودک باشد، در یک کلام صبور باشید و کودک را سرزنش نکنید تا مشکل با تنش های روانی کمتری برایتان حل شود.

روش های درمانی شب ادراری

روش های درمانی شب ادراری

راه هایی برای مبارزه با بی اختیاری ادرار که در بزرگ سالان هم مشاهده می شود :

ثبت زمان ادرار و عدم مصرف زیاد مایعات ؛

ثبت زمان و دفعات تخله ادرار ممکن است این نکته را آشکار سازد که روزانه چند لیتر آب از بدن دفع می شود. اگر اندکی از مقدار مایعات مصرفی کاسته شود بی اختیاری تا حدودی برطرف می شود، بهترین راه، کاهش مصرف مایعات قبل از خواب است.

اجتناب از مصرف الکل و کافئین و آب گریپ فورت و سیگار؛

کافئین در داروها و نوشابه ها یافت می شود و مانند الکل در بی اختیاری ادرار اثر دارد. آب گریپ فورت هم یکی از موادی است که ادرار را افزایش می دهند است. نیکوتین موجود در سیگار سبب تحریک جدار مثانه می شود.

جایگزین کردن عصاره قره قاط ؛

عصاره قره قاط خاصیت اسیدی دارد و تاثیر آن بر مثانه مورد قبول بسیاری از افراد واقع شده است.

 

همچنين بخوانيد :   خواص گیاه دارویی هوفاریقون

 

درمان یبوست ؛

یکی از علت های بی اختیاری ادرار ممکن است مشکل یبوست باشد. پس باید از مواد غذایی ملین استفاده کنید، مصرف روزانه ذرت بو داده به این این افراد توصیه می شود.

کاهش وزن اضافه ؛

اغلب افراد چاقی که از وزن خود کاسته اند در کنترل ادرار موفق تر بوده اند.

تخلیه به موقع ؛

نگه داشتن ادرار موجب عفونت مثانه و کشیدگی بیش از حد و تضعیف دریچه حلقوی دهانه مثانه می شود و کوچک ترین حرکتی نظیر سرفه، عطسه، خندیدن موجب نشست ادرار می شود، در ضمن مدت زمانی که صرف رسیدن به دستشویی می شود را افرادی با سن بالاتر باید در نظر بگیرند.

تمرینات ؛

انجام تمرینات لگنی، اثرات مثبتی دارند، متخصصان می گویند با این تمرینات می توان تا حدودی بی اختیاری ادرار را کنترل کرد. و یا اگر احتمال می دهید که می خواهید عطسه و یا سرفه، یا شی سنگینی را بلند کنید، دریچه حلقوی را منقبض کنید.

 

معجون شب ادراری

 معجون شب ادراری را با خواص جلوگیری از بی اختیاری ادرار، بدون هيچ اسانس و افزودني شيميايي، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

خريد معجون شب ادراری

 

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0