سبد خرید 0

روغن مریم گلی و خواص آن

1 بار
19 بهمن 96
قاصدک
,

روغن مریم گلی و خواص آن را بشناسیم !

مریم گلی (Common sage) گیاهی است از تیره سالویا، ویژگی اصلی آن این است که به شما احساس وجد و سرخوشی دست می دهد. این تیره گیاهی دارای خواص شفابخش بسیار عالی است. متاسفانه مریم گلی معمولی بی خطر نیست و در رایحه درمانی از گونه اسکاریا استفاده می شود.

روغن مریم گلی از تقطیر سرشاخه های پر از گل حاصل می شود با بوی خاص و مخلوطی از بوی خاکی، بادامی و گیاهی، رایحه اش برای استفاده زن و مرد هر دو مناسب است. بوی آن همیشه مطبوع و دلپذیر نیست ولی روغن مفیدی است و اگر با روغن های دیگر به ویژه روغن مرکبات مخلوط شود رایحه آن متعادل می شود.

خواص روغن مریم گلی را بشناسیم !

کیفیت ممتاز ضد افسردگی، وجدآمیز و آرام بخش این روغن برای رفع تنش و افسردگی بسیار موثر است. ولی ممکن است خواب آلود شوید و بهتر است هنگام شب مصرف شود، اگر رانندگی می کنید و یا برنامه رانندگی در پیش است از روغن مریم گلی استفاده نکنید و چنانچه در همان زمان که از این روغن استفاده می کنید الکل مصرف کنید ممکن است ایجاد توهم کند. این توهمات گاهی مطبوع و زمانی نیز ممکن است موجب کابوس شوند پس از این روغن با الکل استفاده نکنید.

مریم گلی فعالیت هورمون ها را متعادل می کند و در رفع بعضی مشکلات زنانگی نظیر عوارض قبل از عادت ماهانه، یائسگی، دل درد شدید در دوران قاعدگی و عادت ماهیانه نامرتب و دردناک بسیار موثر است. همچنین در موارد عقیم بودن و ناتوانی جنسی نیز سودمند است.

روغن مریم گلی و خواص آن

روغن مریم گلی و خواص آن

از خواص دیگر مریم گلی شل کردن عضله می باشد و برای رفع درد و گرفتگی عضله و ناراحتی های تنفسی مفید است. در پایین آوردن فشارخون موثر است در نتیجه برای سیستم گردش خون مفید است و به این علت از این روغن برای رگ های واریسی و بواسیر استفاده می کنند.

اگر از روغن مریم گلی در افشانه ها و چراغ شمعی استفاده کنند برای از بین بردن فشار عصبی و روحی، تعادل فشارخون، افسردگی، اضطراب و بی خوابی مفید است. کمپرس گرم روغن مریم گلی برای دل درد مربوط به عادت ماهانه و عوارض قبل از عادت ماهانه مفید است. رقیق شده روغن مریم گلی در کرم پایه برای بواسیر، پوست های چرب و ناراحت، رگهای واریسی، دل دردهای مربوط به عادت ماهانه مفید است.

 

همچنين بخوانيد :  خواص گیاه مریم‌گلی

 

دیگر خواص روغن مریم گلی :

رقیق شده روغن مریم گلی در حمام برای کاهش دردهای عضلانی، سردمزاجی، رفع میگرن و سردردهای مزمن، افسردگی، اضطراب، فشارخون بالا، ناراحتی های عادت ماهانه، آسم، ناتوانی جنسی، فشار روحی و عصبی، بی خوابی، عادت ماهانه نامرتب، عوارض قبل از عادت ماهانه موثر است. مخلوط شده روغن مریم گلی در شامپو برای ناراحتی های پوست سر، ریزش مو و موی چرب مفید است.

روغن مریم گلی را با بسیاری از روغن های می توان مخلوط کرد به ویژه روغن اترج، روغن کندر، روغن شمعدانی عطری، روغن یاسمن، روغن اسطوخودوس، روغن بهارنارنج، روغن چوب صندل و سروکوهی که با مریم گلی مخلوط خوبی می شوند.

موارد عدم استعمال مریم گلی کدامند !؟

مریم گلی اسکاریا، گونه قابل اطمینان مریم گلی است نه سمی است و نه ایجاد حساسیت می کند و نه سوزش آور است. در دوران بارداری به علت خاصیت قاعده آورش از آن اجتناب شود، این روغن همراه با مشروبات الکلی مصرف نشود چون می تواند اثر تخدیرکننده داشته باشد.

 

خريد روغن مریم‌گلی

روغن مریم گلی ارگانیک را بدون هيچ اسانس و افزودني شيميايي، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

 @attarak_ad

 

از شما متشکريم که تا انتهاي اين مقاله با ما همراه بوديد. لطفا سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در ميان بگذاريد، همچنين اگر ايده يا نظري در رابطه با مطلب حاضر داريد، خوشحال مي شويم آن را با ما در ميان بگذاريد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0