سبد خرید 0

شنبلیله گیاهی با خواص متعدد

0 بار
18 نوامبر 17
قاصدک

با شنبلیله گیاهی با خواص متعدد آشنا شویم

به فارسی به طور کلی شنبلیله در گیلان خلبه و در کتب طب سنتی با نام حلبه نام برده شده است.

مشخصات گیاه شنبلیله :

گیاهی است یک ساله ی کوتاه که ارتفاع آن از نیم متر تجاوز نمی نماید و دارای برگ های متناوب مرکب شامل 3 برگچه که قسمت انتهایی هر برگچه دندانه دار است.

گل های آن از نظر شکل مانند گیاهان تیره ی پروانه واران و به رنگ های مختلف سفید و سفید مایل به زرد و حتی بنفش دیده می شود. میوه ی آن به شکل غلاف دراز تا 10 سانتی متر طول که داخل آن 10 الی 20 دانه تخم شنبلیله قرار دارد. شنبلیله به طور کلی دو نوع دارد یکی گونه ی زینتی و معطر آن است و دومی گونه ی خوردنی آن است که همان حلبه می باشد.

شنبلیله در طب سنتی قدیم :

شنبلیله به طوری که در تاریخ انتشار گیاهان بحث می شود از ایران و از غرب آسیا برخاسته به سایر نقاط دنیا برده شده است و در حال حاضر در اغلب کشور های اروپا و آسیا و آفریقا پرورش می یابد و در ایران نیز کاشته می شود، شنبلیله از گیاهان بسیار قدیم طبی است و از نوشته کاغذ هایی که از قبور کهن مصری ها به دست آمده چنین بر می آید که در دوران کهن قبل از میلاد مسیح به عنوان خوراک و به عنوان گیاهی برای کاهش تب مصرف می شده است. در طب سنتی قدیم مصری ها و رومی ها و دانشمندان طب سنتی ایران از تخم شنبلیله در طب گیاهی بسیار مصرف می کرده اند.

شنبلیله گیاهی با خواص متعدد

ترکیبات شیمیایی شنبلیله :

از نظر ترکیب مواد موثر تخم شنبلیله دارای آلکالوئیدی به نام گونلین و کولین و اسانس روغنی و ماده ی ساپونین و پرولامین است، الکالوئید تری گلونلین اثر توکسیک قوی روی نو رو موسکلار پر پاریشن دارد و به علاوه شامل روغن ثابت و اسانس فرار و مقدار زیادی لعاب و مواد نشاسته ای و چربی و مواد ازته (پروتئین) و یک عصاره ی تلخ و یک ماده ی رنگی زرد می باشد.

خواص درمانی گیاه شنبلیله :

شنبلیله طبق نظر حکمای طب سنتی از نظر طبیعت گرم و خشک است و از نظر خواص آن معتقدند که برگ و عرق آن ملین و منضج است یعنی اعتدال دهنده ی اخلاط می باشد، مدر است و ترشح ادرار و حیض را افزایش می دهد و برای سرفه های سرد و استسقا و ورم طحال و کبد و درد کمر و برودت مثانه و قطره قطره ادرار کردن مفید است.

برای تقویت مو نافع است و تخم آن که قسمت اساسی گیاه از نظر طبی است ملین و منضج است و قوه ی باه را زیاد می کند و مقوی ریه است، دم کرده ی آن با عسل و خروج مواد و اخلاطی که در سینه حبس شده است را تسهیل می کند و برای سرفه و تنگی نفس و سختی تنفس و بواسیر و ورم های داخلی مفید است و باد شکن می باشد.

خواص دم کرده شنبلیله :

دم کرده ی آن با تمبر هندی و مویز و انجیر که پس از دم کردن صاف نموده و آب آن را با عسل قوام آورند برای تنگی نفس و صاف کردن صدا و قرحه های سینه (زخم سینه) و دم کرده ی آن به تنهایی و یا با گیاهان متناسب برای تسهیل ولادت و زایمان و ازدیاد و ترشح ادرار و حیض نافع است.

ضماد شنبلیله برای ورم های سخت و سفت خارجی و داخلی و اگزما و لکه های سرخ روی صورت و دست انسان و سوختگی آتش و ورم سپرز و رحم و جلوگیری از ریزش مو و سایر آثار مربوط به پوست نافع است و مالیدن آب دم کرده ی آن و نشستن در دم کرده ی آن برای تسهیل زایمان و تنقیه ی رحم و شیاف آن که با پیه ی غاز تهیه شده باشد در مهبل برای نرم کردن سفتی رحم و باز نمودن دهانه ی آن و شستن سر با آب دم کرده ی آن برای مجعد شدن موی سر و از بین رفتن خارش سر ناشی از یبوست و زخم های سر مفید است.

شنبلیله گیاهی با خواص متعدد

مضرات احتالی شنبلیله :

اسراف در خوردن آن آشفتگی و دل به هم خوردگی ایجاد کرده و سردرد می آورد و مضر بیضه ها می باشد و از این نظر باید با سکنجبین ترش و انیسون خورده شود و اشخاص گرم مزاج حتما باید با آب کافی آن را بخورند پخته ی برگ آن با هویج یا اسفناج و یا خرفه خیلی مفید است.

دیگر خواص شنبلیله :

به سبب مواد مغذی که دارد دانه ی شنبلیله برای تقویت خیلی موثر است و برای بیماران مسلول از نظر رفع ضعف نتیجه ی خوبی داده است. عده ای از حکما از تخم شنبلیله در بیماری های قند استفاده می کرده اند و برای جلوگیری از لاغر شدن مبتلایان به بیماری قند بسیار موثر است و جوشانده ی 30 الی 40 گرم تخم شنبلیله ی نیم کوب که در یک لیتر آب مدت نسبتا زیادی بجوشد جوشانده خوبی می دهد، آرد دانه ی خشک آن را نیز 2 الی 3 قاشق قهوه خوری مخلوط با عسل و کمی مواد معطر دیگری که رفع بوی آن را بکند، نظیر چند قطره اسانس نعنا و یا مربا می توان خورد.

در استعمال خارجی مقدار بیشتری می توان مصرف کرد و جوشانده ی 10 درصد (یعنی 100 گرم دانه ی نیم کوب در 1000 گرم آب) برای مصارف خارجی کمپرس یا شستن موی سر یا اگزما و یا سوختگی آتش و شستن ورم ها به کار می رود.

 


همچنين بخوانيد :   خواص شنبلیله

 

در مورد خواص شنبلیله در مدارک فنی طب سنتی منتشره در آمریکا چنین آمده است :

شنبلیله از مدیترانه تا چین کاشته می شود و در سر تا سر منطقه به عنوان گیاهی دارویی مصرف دارد، تخم شنبلیله از هند به شبه جزیره ی مالایا و اندونزی صادر می شود و در چین از تخم شنبلیله برای معالجه ی ناراحتی های مثانه و کلیه و اختلالات از نوع هاپیوگتستریک از جمله برای فتق و درد های کمر تجویز می شود.

به علاوه مصرف آن در موارد ضعف نیروی جنسی و تب و ورم های دست و پا در اثر سرما نیز توصیه می شود و برای روماتیسم نیز نافع است.

در شبه جزیره ی مالایا تخم شنبلیله به عنوان ملین و مسهل ملایم و مدر و قاعده آور و مفید و برای استسقا و سرفه های مزمن و در موارد بزرگ شدن طحال و کبد مورد توجه و تجویز می شود، از ضماد آن برای معالجه ی سوختگی استفاده می شود و گیاه شنبلیله به عنوان لعاب زا و تونیک مصرف دارد.

تجربیات حکما نشان داده است که شنبلیله داروی موثری برای کنترل بیماری اوستئومی یلی تیس و سل استخوانی اطفال است و در مواردی که احتیاج بدن به مواد آهن دار و فسفر دار باشد خوردن شنبلیله اثر مفیدی نشان می دهد و در بیماری های نرمی استخوان و قند و سل ریوی و سل استخوانی آثار خوبی دارد، همین خواص در عرق شنبلیله بازتاب وسیعی دارد و با مصرف عرق شنبلیله می توان به درمان بسیاری از بیماری و نارسایی ها پاسخ طبی داد.

 

عرق شنبلیله را با خواص برطرف کننده قند و چربی خون، ضد لاغری، اشتهاآور، جلوگیری از ریزش و سفید شدن مو، درمان شوره سر، بدون هيچ اسانس و افزودني شيميايي، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

عرق شنبلیله

 

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0