سبد خرید 0

عوامل بر انگیزنده شک و تردید در زنان

1 بار
۱۱ فروردین ۹۸
بهاره
,,

عوامل بر انگیزنده شک و تردید در زنان

مردها غالبا تصور می کنند که وفاداری شان به همسر و تلاش و کوش آن ها برای تامین مایحتاج خانواده برای نشان دادن علاقه و محبتشان به همسر و خانواده کافی است. اما غافل از اینکه اشتباه می کنند. این ها نشانه تعهد و مسئولیت پذیری تلقی می شوندو نه عشق و محبت. عشق یعنی دوستی و محبت بی قید و شرط و ابراز عشق و محبت یعنی بوسیدن، در آغوش گرفتن، بیان کلمات عاشقانه، تعریف و تمجید، کمک در کارهای خانه ، هدیه دادن و غیره است. در این مقاله به بررسی عوامل بر انگیزنده شک و تردید در زنان خواهیم پرداخت.

 

عوامل بر انگیزنده شک و تردید در زنان

عوامل بر انگیزنده شک و تردید در زنان

 

عوامل بر انگیزنده شک و تردید در زنان

زن ها نیاز دارند نه تنها به صورت منطقی و عقلانی بلکه به صورت احساس عاطفی نیز دریابند که مورد محبت و علاقه قرار دارند. عوامل اصلی که باعث بروز شک و تردید در مورد علاقه و عشق همی می شوند، عبارتند از:

اختلاف و مشاجره

به دلایلی همچون مطلق گرایی (سیاه و سفید دیدن همه چیز)، کمال پرستی (و نه کمال گرایی) و بینش و برداشت غلط از مفهوم عشق و ازدواج (همچون توافق و همسویی مطلق در تمامی زمینه ها و عدم وجود تفاوت ها) اکثر زنان و بسیاری از مردان هر نوع اختلاف و مشاجره میان خود و همسرشان را نشانه ای دال بر کاهش یا فقدان محبت و علاقه تلقی می کنند. بر حسب طرز تفکر و ارزش ها، موضوع اختلافات شک برانگیز و تهدید کننده در میان زوجین و افراد متفاوت خواهد بود.

موضوع مهم در رابطه با اختلافات زناشویی که نادیده گرفتن آن می تواند موجب بدتر شدن حس عدم اطمینان زن نسبت به علاقه و عشق همسرش به او شود، سرپوش گذاشتن بر روی مشکل و اختلاف و یا سکوت از طرف مرد است (با این تصور که بدین طریق بتوان آتش اختلاف و مشاجره را خاموش کرد). غافل از اینکه چنین روشی باعث می شود تا اختلافات همچون آتش زیر خاکستر در زمان ها و مواقع بحرانی ریشه وبنیان زندگی اشتراکی را سوزانده و نابود کند. حل نشدن اختلافات زناشویی اصلی ترین عامل شک و تردید در زنان است.

 

همچنین بخوانید:  ۱۲ خصوصیات زنان شاد را بدانیم

 

کاهش ذخیره روانی

یکی از اجزا و هسته های اصلی حرمت و عزت نفس، احساس ارزشمند بودن است. اگر چه حس ارزشمندی و خوب بودن یک احساس و باور درونی است ولی برای دوام و بالا بردن آن بایستی دائما آبیاری و تقویت شود. آقایان معمولا از طریق کار و فعالیت های خارج از خانه و موفقیت های بدست آمده (هر چند به صورت تشکر یک مشتری یا همکار یا گرفتن حقوق و پاداش و یا تامین نیازهای خانواده و … باشد) پیام های مثبتی را ر روز یا هر از چند گاهی دریافت می کنند ولی خانم ها (خصوصا خانه دار) کمتر از چنین پیام های مثبت و اثر گذاری بهره مند می شوند (خصوصا اینکه مسئولیت های خانه داری عموما کسل کننده و در صورت وجود بچه، معمولا تنش زا نیز هستند تا آرامش دهنده و دلگرم کننده).

در اینجاست که نقش همسر و دیگر اعضا خانواده در تقویت چنین حسی در خانم خانه بسیار مهم و کلیدی است، ول متاسفانه بسیاری از مردها از آن غافل هستند و این دلیلی برای تردید در زنان نسبت به عشق همسر، می شود.

نکته: یکی از شایعترین مشکلات زناشویی و ریشه بسیاری از طلاق ها، احساس عدم امنیت و اطمینان خاطر از عشق و علاقه زوجین به یکدیگر خصوصا زنان به مردان، است.

غیبت های مکرر

بر حسب ویژگی های شخصیتی و احساسی فرد و نیز نوع رابطه بین زوجین، این ضرب المثل که از دل برود هر آنکه از دیده رود، در مورد بسیاری از زوجین صادق بوده و دوره های غیبت و دوری های طولانی مکرر همسر (مانند مسائل و شرایط شغلی) می تواند موجب بروز شک و تردید در زنان و علاقه و محبت در همسر شود.

موضوعات حل نشده گذشته

شک و تردید به ویژه در زنان و بلاتکلیفی، خورنده روح و روان بوده و آرامش را از فرد می گیرد و همچنانکه قبلا ذکر شد، حافظه احساسی و عاطفی خانم ها بسیار قوی است و هر نوع مسئله و مشکل حل نشده در گذشته، چه در سطح ناخودآگاه و چه به صورت خودآگاه، نقش یک خار را در ذهن فرد بازی می کند و با کوچکترین تلنگری درد و ناراحتی آن تازه و شکوفا می شود تا اینکه آن خار از ذهن او خارج شود (از طریق گفتگوی موثر و درست و گاهی روان درمانی، خصوصا هیپنوتراپی). یکی از اشتباهات بزرگ آقایان فرار از طرح مشکلات و یا سرپوش گذاشتن روی آن ها است.

 

خرید پک دمنوش گیاهی آرامش بخش

پک دمنوش گیاهی آرامش بخش را با خواص آرام کننده اعصاب، افزایش تمرکز، تسکین سردرد های میگرنی، درمان اضطراب و تشویش، درمان کم خوابی، برطرف کننده افسردگی و غم و کاهش دهنده استرس و …، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

@attarak_ad

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. لطفا سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با مطلب حاضر دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0