سبد خرید 0

فنون قطع فوری و کاهش عصبانیت در افراد

1 بار
06 آوریل 19
بهاره
,,

فنون قطع فوری و کاهش عصبانیت در افراد

عصبانیت یکی از هیجان های وجودی انسان ها است که بر خلاف تصور عوام، می تواند برای تکامل شخصیت انسان سازنده باشد. اما، مشکل ما انسان ها این است که فورا واکنش عصبانی نشان می دهیم. ما انسان ها حق عصبانیت داریم ولی حق عصبانی عمل کردن نداریم. وقتی از یکی از اعضای خانواده ناراحت می شوید، باید وقفه ای ایجاد کنید تا آرام شوید و حساب شده عمل کنید. اگر می خواهید بر عصبانیت تان غلبه کنید و مشکل خود را به نحوی مثبتی حل کنید باید روی احساسی بهتر متمرکز شوید. در واقع، به آنچه در حال وقوع است و اینکه چطور می توانید اوضاع را بهتر کنید، فکر کنید. لذا در این مقاله با فنون قطع فوری و کاهش عصبانیت در افراد آشنا شوید.

 

فنون قطع فوری و کاهش عصبانیت در افراد

فنون قطع فوری و کاهش عصبانیت در افراد

 

فنون قطع فوری و کاهش عصبانیت در افراد

شاید برای مدیریت عصبانیت خود راهی دارید که قبلا جواب داده است. اگر دارید، از آن ها استفاده کنید. اما اگر نمی توانید عصبانیت خود را قطع کنید، از فنون زیر استفاده کنید. شما باید طرح و برنامه ای داشته باشید تا اسیر عصبانیت نشوید.

1- در برابر اولین تکانه مقاومت کنید

در بسیاری از موارد احساس می کنید شما را به باد حمله گرفته اند. چنین احساسی نکنید. کاری را که دیگران انتظار دارند انجام بدهید، نکنید چون رفتار طرف مقابل خود را تقویت می کنید. خلاف آن کار را انجام دهید یا اینکه هیچ کاری نکنید.

2- در صورت امکان از موقعیت خارج شوید

با اوقات تلخی از موقعیت خارج نشوید، فقط خودتان را از آن دور کنید. برای مثال می توانید بگویید فکر نمی کنم الان وقت حرف زدن در این مورد باشد. بهتر است حرف زدن در این مورد را به بعد موکول کنیم. وقتی هر دو نفر ما احساس بهتری داشتیم در این باره حرف بزنیم.

3- به خودتان حرف های آرام کننده بزنید

جملات آرام کننده ای مثل آرام باش، سخت نگیر، خونسردی خودت را حفظ کن، جدی نگیر و بی خیال را حفظ کنید و دائم آن ها را با خودتان تکرار کنید. می توانید جملات آرام کننده مخصوص خودتان بسازید.

4- تا ده بشمارید

این فن قدیمی می تواند خیلی مفید باشد. با متمرکز شدن روی شمارش، خود را آرام خواهید کرد، متوجه زبان بدنتان خواهید شد و پاسخ مناسبی خواهید داد.

 

همچنین بخوانید:  چگونه آرام باشیم و زندگی شادی داشته باشیم

 

5- تجسم کنید

صحنه های آرامش بخش را تجسم کنید، صحنه هایی مثل دریاچه، جنگل، طبیعت و خلاصه هر آنچه صحنه دلنشین و آرامش بخشی باشد. این صحنه های تجسمی، عصبانیت تان را اداره کنید. یکی از موثرترین راهکارها برای کاهش عصبانیت است.

6- به خودتان بگویید ایست

قبل از آنکه فنون یاد شده را استفاده کنید، ابتدا باید عصبانیت خود را متوقف کنید. هر وقت عصبانی شدید، آرام به خودتان بگویید ایست. جملات آرامش بخش را به خودتان بگویید، تا ده بشمرید یا از تجسم های آرامش دهنده استفاده کنید. همچنین، می توانید برای آرام کردن خود، نفس عمیقی بکشید. اما مراقب باشید، قرار نیست نفس عمیقی به شکل آه بکشید چون تنور عصبانیت تان را داغ تر می کند.

ایست گفتن با سرکوب کردن فرق دارد. وقتی به خودتان ایست می گویید، در واقع مسئولیت عصبانیت خود را می پذیرید. در حالی که وقتی عصبانیت تان را سرکوب می کنید، به خودتات می گویید نباید عصبانی شوم. وقتی بحث بایدها و نبایدها را پیش می کشید در واقع با خودتان می جنگید.

7- صبرکن، فکر کن و عمل کن

با توصیه های فوق، به فرمول فوری مدیریت عصبانیت یعنی صبر کن، فکر کن و عمل کن می رسید. در این رویکرد، ابتدا صبر می کنید، یعنی با مقاومت در برابر اولین تکانه خود، با گفتن ایست، با جملات آرامش بخش و تجسم، تا ده شمردن و ایجاد وقفه یا هر عمل دیگری که شما را آرام می کند، از تشدید عصبانیت خود، جلوگیری می کنید. سپس، به آنچه در حال وقوع است و به عمل مناسب، فکر کنید. و بالاخره به فکرتان عمل کنید، یعنی واکنش را به کنش تبدیل کنید.

به جای آنکه عنان خود را به هیجانات بدهید، به خاطر خودتان و بخاطر طرف مقابل، مسئولیت هیجانات تان رابپذیرید. به عبارت دیگر، انتخابگری را جایگزین خلبان خودکار کنید.

 

خرید آشواگاندا (جینسنگ هندی)

آشواگاندا (جینسنگ هندی) را با خواص مسکن، ضد کرم، ضد التهاب و مقوی میل جنسی، نیرو دهنده جسمی و فکری، آرام کننده ذهن، کمک به خواب راحت و عمیق و کاهش استرس، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

@attarak_ad

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. لطفا سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با مطلب حاضر دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0