سبد خرید 0

لاغر شدن و کاهش وزن با چند روش آسان و بی درد سر !!

1798 بازدید
06 آذر 97
قاصدک
,,

درمان های طبیعی چاقی

چاقی نوعی بیماری به شمار می آید و حالتی است که در آن بافت همبند بدن تغییرات انحطاطی پیدا کرده به بافت چربی تبدیل می شود. علت اصلی آن بد غذایی همیشگی، نداشتن تمرین و زندگی کم فعالیت است. در موارد غیر عادی علت آن خرابی کلی کار غده های مختلف و اعضای گوناگون بدن است. در ادامه شما را با چند راه آسان برای لاغر شدن و کاهش وزن آشنا خواهیم کرد.

به طور کلی هیچ بیماری را به سهولت چاقی نمی توان درمان کرد مشروط بر آن که معالجه را با روش صحیحی شروع کنند. در اینجا آنچه مورد نیاز است این است که رژیم غذایی صحیح را همراه با تمرین در مورد بیمار معمول دارند تا در نتیجه فعالیت های ورزشی کار دستگاه های دفع افزایش یابد. اگر این کار به خوبی صورت گیرد نه فقط چاقی از بین می رود بلکه شخص مورد درمان حال خود را به مراتب بهتر از گذشته می یابد.

توجه:

متاسفانه امروزه جنون خوش اندام شدن در بین مردم به خصوص خانم ها زیاد شده و اغلب آن ها به پیروی از مد به این کار دست می زنند و از دستورها و روش های مختلفی که برای حصول به این امر از طرف متخصصن مد و زیبایی عرضه می شود کم و بیش از روی هوس استفاده می کنند و هر کسی روشی را بر می گزیند و معمولا از دستورهای این گونه اشخاص که به هیچ وجه اطلاعی از اصول و علل عارضه چاقی ندارند پیروی می کنند نمی دانند که با این کار و با عدم توجه به رژیم خاص و نا صحیح چه عوارض و آسیب های مصیبت باری برای خود فراهم می ساند. این موضوع نیز کوتاه بینی آنان را می رساند که با رژیم غذایی به مخالفت برخاسته به جای استفاده از آن به تجویز داروهایی مانند قرص عصاره تیروئید می پردازند.

لاغر شدن و کاهش وزن

لاغر شدن و کاهش وزن

درمان های طبیعی لاغر شدن و کاهش وزن

اگر کسی دستورهای رژیمی را که توسط افراد بی صلاحیت توصیه می شود عمل کند و از آن نتیجه ای نگیرد آیا دلیل بر آن است که تمام رژیم های غذایی بیهوده و غلط هستند؟ پیروی از یک دوره درمان رژیمی که درست طرح شده باشد تنها راه عملی مبارزه با مسئله چاقی است در صورتی که توام با تمرین های مناسب و سایر تدابیری باشد که موجب افزایش عمل دفع گردد.

به افرادی که اضافه وزن دارند توصیه می شود از دستوراتی که به منظور کاهش وزن طراحی شده و در ادامه می آید پیروی کنند.

رژیم میوه :

معالجه را با رژیم تمام میوه آغاز کنند و این رژیم را بین 5 تا 14 روز برحسب وضع بیمار ادامه دهند. این دوره هر قدر طولانی تر باشد نتیجه بهتری از آن گرفته می شود. پس از آن برنامه غذایی پاکیزه و سالم هفتگی را به کار بسته و برای همیشه حفظ کنید. در موارد مختلف چاقی بر حسب نیاز می توان دوره های کوتاه مدت تمام میوه را هر ماه یک بار به مدت دو تا سه روز تجدید و تکرار کنید. طی روزهای اول درمان و در صورت لزوم در روزهای بعد روده ها را باید به وسیله تنقیه با آب گرم همه شب پاک کنند. همه روز صبح همراه تمرین های گوناگون مشت و مال صبحگاهی و اسفنج سرد استفاده گردد.

 

همچنین بخوانید: توصیه هایی برای مبارزه با چاقی

 

پیاده روی :

همه روزه سه تا پنج کیلومتر راه برود و حتی در صورت امکان روزی دو مرتبه این کار را انجام دهید. هر قدر پیاده روی بیشتر باشد مفیدتر خواهد بود. استفاده از اتومبیل که این روزها همه مردم با آن سر و کار دارند، برای افراد چاق بسیار مضر است زیرا این اشخاص حتی کوتاه ترین راه سواره طی می کنند و در نتیجه به تنبلی و دوری از فعالیت کشیده می شوند. به طور کلی هر نوع تمرین معتدل برای افراد چاق سودمند خواهد بود.

فراموش نکنید :
  • از نوشیدن مایعات زیاد باید خودداری شود و فقط هنگامی که احساس تشنگی می کنند چیزی بنوشد و آن هم همیشه بین دو غذا باشند.
  • هرگز در موقع صرف غذا آب ننوشند.
  • اگر مایل به کم کردن وزن هستند باید بیشتر غذای خود را از میوه و سالاد که غذای پاک کننده طبیعی هستند تشکیل دهند.
  • از خوردن غذاهایی مانند نان سفید، فراورده های آرد سفید به طور کلی، به خصوص کیک، شیرینی، غذاهای خمیری، تره فرنگی، قند، مربا، کلیه غذاهای کنسرو شده، خامه، کره زیاد، غذاهای چرب، سیب زمینی پخته یا سرخ کرده یا به صورت پوره، پیه، گوشت پر چربی و سایر غذاهای گوشتی خودداری کنند.
  • چای را خیلی کمرنگ بنوشند. ضمنا از مصرف قهوه، الکل، ادویه، ترشی، سس و چاشنی و نظایر آن ها همیشه پرهیز کند.
  • همچنین از خوردن هر گونه دارویی باید اجتناب کرد.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

لاک مغسول را با خواص لاغری و کاهش وزن، درمان یرقان، درمان بیماری های انگلی روده،درمان سرفه و سرماخوردگی، معالجه تنگی نفس، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0