سبد خرید 0

مهر سلیمان و گل یخ را بشناسیم

1 بار
28 شهریور 97
قاصدک
مهر سلیمان و گل یخ را بشناسیم

مهر سلیمان و گل یخ را بشناسیم

گیاه مهر سلیمان و گل یخ را بشناسیم

*مهر سلیمان

به فارسی مهر سلیمان و نگین سلیمان و خاتم سلیمان گفته می شود.

مشخصات مهر سلیمان

مهر سلیمان گیاهی است چند ساله با ساقه قوی و محکم و زاویه دار، بلندی آن 50-30 سانتیمتر و در بعضی گونه ها ساقه ها استوانه ای است. شاخه های آن خمیده افقی می باشد و برگ ها معمولا در قسمت بالای شاخه ها می رویند. بیضی نوک تیز بدون دمبرگ، پهن و برگ، رنگ قسمت زیرین برگ کم رنگ تر از روی برگ است. گل های آن سفید و معمولا در یک طرف دیگر شاخه ها در مقابل برگ ها می رویند. ساقه زیرزمینی آن ضخیم و افقی است و هر ساله یک ساقه هوایی از آن خارج شده و در پاییز پس از ثمر دادن می افتد و اثری شبیه به مهر از خود روی ساقه زیرزمینی به جای می گذارد.

ترکیبات شیمیایی مهر سلیمان

از نظر ترکیبات شیمیایی در ساقه زیرزمینی مقدار زیادی مواد گلوتینوز و همچنین کونوالارین و کونوالامارین یافت می شود. ماده کونوالامارین یک ماده تقویت قلبی است و قند خون را نیز پایین می آورد.

خواص و کاربرد مهر سلیمان

در چین و ژاپن از ساقه زیرزمینی به عنوان مبرد و خنک کننده، بزاق آور و در عین حال شیرین و تسکین دهنده تشنگی استفاده می شود. معمولا یک تونیک عمومی است که برای بیماران مبتلا به سل تجویز می شود. برای معالجه بیماری قند به کار می رود و برای رفع اختلالات مجاری تناسلی و ادرار نیز مصرف می شود. نرم کننده و مسکن و آرام بخش است و برای معالجه و تسکین روماتیسم، تب های آنفولانزایی بسیار نافع است.

 

همچنين بخوانيد :   سوختگی و مهارت های لازم آن

 

مهر سلیمان برای تسکین سرفه و رفع ناراحتی های ریه نیز مفید است. از له شده ساقه زیرزمینی آن و یا از گرد ساقه زیرزمینی خشک شده آن برای بسته بندی و پانسمان شکستگی ها و لومباگو و تسکین درد ساق پا استفاده می شود. بیماری شینگلس و برای شست و شو و حمام چشم در رفع ناراحتی های چشم نیز کاربرد دارد.

برای تهیه دم کرده 20-30 گرم ساقه زیرزمینی در یک لیتر آب جوش دم می شود که برای کنترل نقرس می خورند. در استعمال خارجی و به منظور تهیه پماد آن 60 گرم ساقه زیرزمینی خشک را با 60 گرم پیه خوک در 250 گرم آب ریخته می جوشانند که پخته شود تا پماد درست می کنند.

*گل یخ

گل یخ گیاهی است چند ساله به صورت بوته یا درختچه بوته ای کوچک با ساقه های چوبی به بلندی 2-3 متر، برگ های آن تخم مرغی نوک تیز در تماس با انگشتان زبر و خشن و فوق العاده معطر است. گل های آن زرد کم رنگ و داخل گل قرمز ارغوانی می باشد. گل های آن معطر است و در زمستان شکفته می شود. میوه آن کوزه ای شکل درشت خاکستری مایل به قهوه ای و اوایل تابستان می رسد. برگ های گل یخ نیم خزان است و معمولا تا اواسط زمستان روی شاخه ها می ماند و برگ های تازه در اوایل بهار ظاهر می شوند. تکثیر گل یخ از طریق کاشت بذر و خوابانیدن آن صورت می گیرد که پس از چند روز معمولا جوانه از خاک خارج می شود.

گل یخ از خطه چین و ژاپن برخاسته و در سایر مناطق دنیا انتشار یافته است. در ایران در باغ ها پرورش داده می شود. گل یخ به آفتاب زیاد و مستقیم احتیاج دارد و معمولا در کنار پرچین یا دیوار کاشته می شود که متکی شود. چند سال پس از کاشت شروع به گل دادن می نماید.

خواص و کاربرد گل یخ

در چین جوشانده گل های گیاه را برای معالجه زخم ها و جراحت داخل گلو می خورند. گل های آن را در روغن زیتون می خوابانند و پس از آن مانند مرهم برای معالجه سوختگی به کار می برند. گل های گیاه به عنوان بزاق آور نیز جویده و خورده می شود.

 

صمغ مصطکي

صمغ مصطکي را با خواص درمان گرفتگي گوش، تقويت حافظه، تقويت قلب و اعصاب، درمان سرفه، رفع بوي بد دهان، تسکين درد مفاصل و شکستگي، ضد سرطان، بدون هيچ اسانس و افزودني شيميايي، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

خريد صمغ مصطکي

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0