سبد خرید 0

پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید

0 بار
02 آذر 99
مروارید
,

پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید

افراد زیادی از مشکلات و ضعف بینایی رنج می برند. مخصوصا امروزه با توجه به استفاده از ابزارهای فن آوری مانند: رایانه ها و تلفن های هوشمند برای ساعت ها و مدت طولانی، سوءتغذیه، خستگی و بیدار ماندن زیاد است و درمان و تقویت بینایی اغلب با استفاده از عینک یا لنزهای تماسی انجام می گیرد، که بسیاری از افراد ترجیح نمی دهند و برخی ممکن است عمل لیزیک انجام دهند. با این حال، برخی افراد تمایل دارند از طریق درمان های طبیعی بینایی خود را تقویت کنند. در این مقاله خواهیم گفت که چگونه پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید، پس با ما همراه باشید؛

 

پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید

پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید

 

راه های درمان کم بینایی

برای تقویـت بینایی از مواد مغذی که برای چشم ها مفیدند، استفاده کنید، از جمله موارد زیر:

آستاگزانتین

آستاگزانتین یکی از مواد مغذی است که احتمال ابتلا به بیماری های مختلف چشم را کاهش می دهد. مثلا: آب مروارید، تخریب ماکولا و کوری، و می توان آن را از جلبک های دریایی و ماهی سالمون بدست آورد. مصرف آستاگزانتین به تقویت بینایی شما کمک خواهد کرد.

امگا 3

امگا 3 یکی از اسیدهای آمینه چرب است که نقش مهمی در محافظت در برابر خشکی چشم دارد و ماهی تن، ساردین و شاه ماهی از مهمترین منابع امگا 3 هستند.

ویتامین دی

ویتامین دی در ترکیب بسیاری از ماهی های چرب وجود دارد و همچنین در گوشت گاو، پنیر و زرده تخم مرغ یافت می شود و یکی از ویتامین های تقویت کننده شبکیه، محافظت از آن در برابر عفونت ها و تقویت بینایی می باشد.

لوتئین

لوتئین یک ماده مغذی بسیار مهم برای چشم است و سلامت چشم را افزایش می دهد، مشکلات بینایی را کاهش می دهد و آن را تقویت می کند و می توان آن را از غذاهای ارگانیک، به ویژه مرغ و تخم مرغ دریافت کرد.

ویتامین آ

ویتامین آ نقش موثری در افزایش تقویت بینایی و حفظ سلامتی آن دارد و از جمله مهمترین منابع این ویتامین عبارتند از: هویج و آجیل ها مانند: بادام و خرما.

 

پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید

پیر چشمی و کم بینایی را بطور طبیعی درمان کنید

 

تقویت بینایی با سرمه سنگ (اثمد)

استفاده از سرمه سنگ (سرمه مکی) یک راه حل است که تاری دید را کاهش می دهد و دارای خواصی است که با کشش اعصاب و درمان زخم ها و تمیز کردن چشم ها را که باعث افزایش سلامت و قدرت چشم و تقویت بینایی می شود.

تقویت بینایی با ورزش های چشمی

ورزش های چشمی انجام دهید این تمرینات به مشاهده اجسام بسیار دور مانند اجرام آسمانی و ماه و مراقبه روی آن ها برای مدت زمان کمتر از پنج دقیقه، حرکت چشم در همه جهات که باعث افزایش قدرت عضله چشم می شود و اگر مشکلات بینایی ناشی از ضعف عضلات چشم باشد، وضوح بینایی را می توان افزایش داد.

این مجموعه تمرین ها را باید به طور منظم و ترجیحا چند بار در روز انجام دهید. انجام این کار دشوار نیست و هیچ کس متوجه آن نخواهد شد.  به یاد داشته باشید که پس از هر تمرین شما باید اغلب چشمک بزنید، تصور کنید که چشمان شما بال بالایی دارند. به این ترتیب، چشمان خود را شل کنید اینگونه تمرینات موثرتر خواهد بود.

 1. می توانید با تمرین ساده “بالا و پایین” شروع کنید. بالا را نگاه کنید سپس پایینرا نگاه کنید و هشت بار تکرار کنید.
 2. به سمت راست و چپ نگاه کنید و این تمرین را هشت بار تکرار کنید.
 3. تمرین سوم تمرین مورب نامیده شود. شما باید به مورب نگاه کنید: به سمت چپ و بالا، به سمت راست و پایین. شش بار تمرین را تکرار کنید. همانطور که بارها و بارها تکرار مورب تنها در جهت دیگر: به سمت راست و بالا، به سمت چپ و پایین.
 4. بعد از این، به سراغ تمرین بعدی بروید که در آن فرآیند شما باید با چشمان خود یک مستطیل را دنبال کنید. شش بار تکرار کنید، سپس یک مستطیل دیگر را در جهت دیگر بکشید.
 5. تمرین پنجم یعنی تمرین ساعت را نیز بصورت تمرین مستطیل انجام دهید
 6. برای تمرین ششم شما نیاز به تخیل زیادی دارید. خودتان را یک هنرمند تصور کنید که خانه شما را رنگ می کند. چشم را قلم موی رنگ فرض کنید و با چشمان را از چپ به راست، نقاشی کنید. این حرکت را سه بار انجام داده و در جهت دیگر نیز تکرار کنید:

 

همچنین بخوانید: دانستنی هایی در مورد ساختمان دستگاه بینایی

 

برای تقویت بینایی از برخی دستورهای طبیعی استفاده کنید

دستورالعمل های طبیعی بسیاری وجود دارد که برای تقویت بینایی استفاده می شود، از جمله دستورالعمل بادام که می توان با دنبال کردن مراحل زیر تهیه کرد:

 • هفت بادام را آسیاب کنید تا یکدست شود.
 • آن را با دو قاشق غذاخوری دانه خربزه و یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید.
 • یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را به یک فنجان شیر بادام اضافه کنید و آن را روزانه قبل از خواب بنوشید.

توجه: این مخلوط در هر زمان از روز قابل خوردن است. با توجه به اینکه تا دو ساعت پس از مصرف آن، چیزی نخورید و ننوشید.

تمرینات تجسم

این تمرینات براساس تجربیات برخی افراد است که از نظر علمی اثبات نشده است و این تمرینات بر اساس اصل تلقین کردن بینایی خوب به چشم است و مهم این است که هنگام تمرینات ذهنی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به مدت 5 دقیقه در یک مکان ساکت بنشینید.
 • چشم ها را ببندید، خود را بدون عینک طبی تصور کنید و گفتگوی درونی خود را انجام دهید، مثلا با خود بگوببد بینایی قوی  من بازگشت. نفس عمیق بکشید، و عبارت “بینایی من قوی است” را سه بار پشت سر هم تکرار کنید.
 • ورزش کنید و مطمئن باشید که نتایج مثبتی دارد.

 

همچنین بخوانید: چه مواد غذایی برای تقویت چشم ها و بینایی مفید هستند؟

 

تجسم بهبود بینایی

شاید برای شما عجیب به نظر برسد که ذهن و عواطف ما گاهی اوقات برای حفاظت از ما بتوانند دست به اعمال پیچیده ای در بدن بزنند که حتی پزشکان هم علت ایجاد آن عارضه را ندانند. برای مثال تجربه خانمی که در سن ۲۰ سالگی تصادف کرد و بینایی خود را از دست داد بسیار جالب است. شرح زندگی او در مجله psyCH آمده و توجه جهانی را به خود معطوف کرده است. در آن زمان پزشکان تشخیص دادند که علت نابینایی او به خاطر آسیب به مغز در زمان تصادف است.

آن خانم مجبور بود برای نابینایی خود از یک سگ کمک بگیرد.سال ها بعد در سن ۳۳ سالگی به خاطر اختلال چند شخصیتی به روان شناس مراجعه کرد. او دارای بیش از ده شخصیت جداگانه و دچار بیماری چند شخصیتی بود. برای مثال یکی از آن ها یک پسر بچه نوجوان بود. مسئله جالب این است که تعدادی از شخصیت های این زن نابینا و برخی از آن ها بینا بودند.

پس از درمان های طولانی همه شخصیت های او به جز دو مورد توانستند بینایی خود را به دست بیاورند. متخصصان پس از بررسی مغز او متوجه شدند که نابینایی او نه به خاطر آسیب به مراکز پردازش بینایی در مغز بلکه به خاطر عوامل روانی و ذهنی بوده است. این موارد هنوز از نظر علمی اثبات نشده است. اما نظرات کاربران نشان می دهد که با تلقین های مثبت می توان بینایی را بهبود داد.

از دیدن هر چیزی که چشم را خسته می کند خودداری کنید

برای تقویت بینایی اطمینان از راحت بودن چشم ها و خسته نشدن آن ها برای مدت طولانی بسیار مهم است و این کار با کاهش تعداد ساعت استفاده از رایانه و تماشای تلویزیون و همچنین خیره نشدن به منابع نور شدید امکان پذیر می باشد.

 

خرید کاکوتی

کاکوتی را با خواص تقویت کننده اعصاب، ضد انگل، ضد عفونی کننده مجاری تنفسی، تقویت دستگاه گوارشی، تقویت بینایی، درمان بی خوابی، ملین، موثر در درمان ناخنک چشم، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

پشتیبانی تلگرام

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0