سبد خرید 0

چطور همه را جذب خودمان کنیم ؟

326 بازدید
01 مهر 97
قاصدک
,

جذابیت چیست و چطور همه را جذب خودمان کنیم ؟!

وقتی درباره جذابیت صحبت می کنیم منظور ما آداب غذا خوردن، خوش قیافه بودن و یا شیک بودن نیست. داریم درباره مسئله ای بسیار جدی تر صحبت می کنیم، جذابیت واقعی چیزی بالاتر از ظاهر صرف است. جذابیت توانایی است که بعضی افراد دارند و می توانند روابط فوق العاده ای با دیگران ایجاد کنند طوری که هر کس در حضورشان احساس استثنایی بودن می کند. جذابیت ویژگی خوشایندی است که نسبت به آن شدیدا و به طور عاطفی و تقریبا غریزی واکنش نشان می دهیم.

آن هایی که جذابند معمولا به حرف هایشان توجه زیادی می شود و اغلب صاحب فرصت های بیشتری می شوند. موقعیت هایی به دست می آورند که دیگران ممکن است هرگز به آن ها نرسند. ممکن است برای کارهایی مورد بخشش قرار بگیرند که اگر دیگران مرتکب شوند به خاطرشان مورد تنبیه بسیار بدی قرار گیرند.

همه ما گاهی با کسانی ملاقات کرده ایم که این استعداد را دارند که با جذابیت شما را شیفته خود کنند. به عقیده شما احترام می گذارند، تمام توجه شان را فقط وقف شما می کنند، وقتی پیش آن ها هستید به افراد دیگری که در اطرافشان هستند توجه نمی کنند و فقط شما برای شان اهمیت دارید و این احساس را در شما به وجود می آورند که جذاب ترین و مهمترین فردی هستید که با آن ها ملاقات کرده اید. به خاطر لذتی که از صحبت کردن با آن ها می برید به کلی انتقادهای خودتان را فراموش می کنید.

چطور همه را جذب خودمان کنیم ؟

چطور همه را جذب خودمان کنیم ؟

جذابیت قدرتی است که سیاستمداران بزرگ، تاجران موفق، کمدین های مشهور از آن بهره می برند. تقریبا هر کسی که با مردم سروکار دارد می تواند از جذابیت سود ببرد و هرکس که می خواهد پله های موفقیت را طی کند باید جذابیتش را بیشتر کند.

چطور همه را جذب خودمان کنیم ؟!

برای دیگران مهم نیست چقدر می دانی مگر اینکه بدانند چقدر به آن ها اهمیت می دهی. روانشناسان می گویند که هسته شخصیت عزت نفس است. بهترین تعریفی که برای عزت نفس شده است این است که شما چقدر خودتان را دوست دارید. عزت نفس شما برابر است با اینکه در هر لحظه از زمان چقدر احساس مهم بودن و ارزشمند بودن می کنید.

بشر موجودی به شدت احساساتی است. تصمیماتی احساسی می گیرد و بعد آن ها را توجیه منطقی می کند. افراد از لحاظ احساسی به شدت تحت تاثیر محیط شان قرار می گیرند به خصوص در مورد رفتار دیگران نسبت به خودشان، از همان زمان کودکی عادت می کنید که نسبت به عمل و عکس العمل های والدین نسبت به خودتان حساس بشوید. اغلب اوقات همین کنش ها و واکنش های اولیه شما را برای زندگی و ارتباط با دیگران آماده می کند.

تقریبا هر کاری که در ارتباط با دیگران انجام می دهید یا به این منظور است که عزت نفس شما را یعنی حس رضایت درونی شما را تقویت کند و یا به این منظور است که از صدمه دیدن عزت نفس تان توسط افراد یا موقعیت های دیگر جلوگیری کند.

راز جذابیت چیست!؟

عمیق ترین نیاز طبیعی بشر احساس مهم بودن و ارزشمند بودن است. بنابراین راز جذابیت بسیار ساده است کاری کنید دیگران احساس مهم بودن کنند.

 

همچنین بخوانید: جنبه های رواﻧﺸﻨﺎﺧﺘﯽ ﭼﺎﻗﯽ دوران ﮐﻮدﮐﯽ

 

پنج راه برای جذاب شدن

هر قدر کاری کنید که افراد در حضورتان بیشتر احساس مهم بودن کنند آن ها هم بیشتر شما را به عنوان یک فرد جذاب خواهند پذیرفت. در ادامه 5 راهکار برای جذاب شدن ارائه داده می شود.

1- پذیرش:

بزرگترین هدیه ای که می توانید به دیگران بدهید پذیرش مثبت و بدون قید و شرط به آن هاست. به عبارت دیگر آن ها را با تمام خصوصیات شان به طور کامل و بدون هیچ محدودیتی می پذیرید. هرگز از آن ها انتقاد نمی کنید و به دنبال پیدا کردن اشتباهات شان نیستید. کاملا همه چیز را در موردشان می پذیرید انگار معجزه خلقت هستند، این نقطه شروع جذاب بودن است.

2- قدردانی:

هر وقت از دیگران به خاطر کاری که انجام داده اند چه بزرگ و چه کوچک قدردانی می کنید، عزت نفس آن ها را بالا می برید. آن ها بیشتر احساس مهم بودن و ارزشمند بودن می کنند و فکر می کنند آدم های شایسته و لایقی هستند. تصویر ذهنی آن ها از خودشان بهبود پیدا می کند و بیشتر به خودشان احترام می گذارند.

3- تایید:

می گویند بچه ها برای تایید شدن گریه می کنند و بزرگترها حاضرند برایش بمیرند. همه انسان ها به طور ناخودآگاه در سراسر زندگی نیاز جدی به تایید شدن به خاطر کارها و موفقیت های شان دارند. میزان تایید هر چقدر هم زیاد باشد نمی تواند برای مدت طولانی طرف مقابل را راضی نگه دارد. این نیاز به غذا و استراحت همیشگی است. افرادی که به دنبال فرصت هستند تا تایید خودشان را به دیگران ابراز کنند هر جا بروند به راحتی پذیرفته می شوند.

4- تعریف و تحسین:

وقتی دیگران را به خاطر یک خصلت، وضعیت مالی و یا موفقیت واقعا و صادقانه تحسین می کنید، به طور خودکار احساس بهتری نسبت به خودشان پیدا می کنند. احساس شناخته شدن و درک شدن می کنند. احساس می کنند آدم های مهم و با ارزشی هستند، خودشان را بیشتر دوست خواهند داشت و ضمنا شما را هم بیشتر دوست خواهند داشت.

5- توجه:

شاید در بین این عوامل مهمترین آن ها همین باشد، توجه کردن موثرترین رفتار برای ایجاد عزت نفس در دیگران و کلید جذابیت دائمی است. وقتی به دیگران توجه دقیق می کنید آن ها بیشتر احساس ارزشمندی و مهم بودن می کنند و بیشتر شما را دوست خواهند داشت.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

پودر قوتو را با خواص نیروبخش، رفع ضعف و بی حالی، انرژی زا، تقویت حافظه، تقویت کننده عمومی بدن، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0