سبد خرید 0

چگونه هم صحبتی جذاب باشیم ؟

483 بازدید
05 مهر 97
قاصدک

چگونه هم صحبتی جذاب باشیم ؟

میزان جذابیت شما را نحوه نگاه کردن، گوش دادن به دیگران و نیز شیوه صحبت کردن تان با آن ها تعیین می کند. اما ویژگی دیگری هم هست که آدم های جذاب از آن برخوردارند و آن این است که مهارت هایی دارند که باعث می شود که هم صحبتی با آن ها بسیار لذت بخش باشد.

برای جذاب بودن لازم است یک شنونده متمرکز و صبور باشید. استفاده از صدایی دلنشین و شمرده صحبت کردن نیز جذابیت شما را بالا می برد. کلید دیگر برای جذاب بود این است که نسبت به اینکه دیگران درباره چه چیزهایی می خواهند صحبت کنند و درباره چه چیزهایی نمی خواهند صحبت کنند حساس باشید.

اگر افرادی که با آن ها صحبت می کنید بخواهند که احساساتشان را بروز ندهند و یا درباره چیزهای بی اهمیتی صحبت کنند بگذارید همین کار را بکنند. درست است آدم هایی هستند که ساعت ها درباره چیزهایی صحبت می کنند که اهمیتی ندارد و یا برای شما خسته کننده است و جذاب بودن وقتی کاسه صبرتان لبریز شده کار سختی است. بعضی افراد همین طور یک ریز در مورد مشکلات و زندگی شخصی شان صحبت می کنند. شما هم نمی خواهید بی ادب باشید. پس چه کار می توانید بکنید؟

چگونه هم صحبتی جذاب باشیم ؟

چگونه هم صحبتی جذاب باشیم ؟

معمولا دو انتخاب در پیش رو دارید :

  • یکی این است که موضوع را 180 درجه تغییر بدهید
  • راه دیگر اینکه نیشخندی بزنید و تحمل کنید

ولی وقتی به این نتیجه رسیدید که دیگر کافی است و نمی توانید تحمل کنید برای آدم های واقعا جذاب، راه حل دیگری نیز وجود دارد، می توانید از یک سوال به جا و مناسب استفاده کنید.

برای مثال تغییر 180 درجه به این صورت است که جریان گفتگو را به دست بگیرید و ناگهان موضوع دیگری را مطرح کنید. اگر شخص دارد از احساساتش درباره یک حیوان خانگی می گوید، ناگهان درباره علاقه تان در مورد سفر به کهکشان صحبت کنید. راه بهتر این است که یک تغییر بیست یا سی درجه ای ایجاد کنید و نظر مثبت تان را نسبت به حیوانات بیان کنید. بعد سوالی در مورد نمایش سگ ها مطرح کنید : فکر می کنی امسال کدام سگ در مسابقه خوردن شکلات برنده شود؟ یا سوال های دیگر مشابه همین سوالات می توانید بپرسید.

 

همچنین بخوانید: چگونه با زبان بدن جذاب تر شویم؟

 

هدایت گفتگو را به دست بگیرید !

هدف و روح حقیقی گفتگو بیشتر برای آن است که از هوش و استعداد دیگران بهره ببرید تا آن که هوش و استعداد خودتان را نشان دهید. منظور از هدایت گفتگو این نیست که هنگام گفتگو نسبت به طرف مقابل برتری داشته باشید، بلکه برای این است که اطمینان پیدا کنید که با پشتیبانی شما گفتگو در جهتی ادامه پیدا می کند که طرف مقابل دوست دارد، به طوری که علائق و مشارکت او مدام در نظر گرفته شود.

تصور کنید تنها ایستاده اید و با یک ظرف غذا در یک دست و یک لیوان نوشیدنی در دست دیگر دارید به مسایل خودتان فکر می کنید، ناگهان کسی به شما نزدیک می شود و شروع می کند به صحبت کردن درباره خودش که من این کار را انجام دادم و… دقیقا ده ثانیه بعد فکر می کنید که چطور می توانم از این وضع خلاص شوم. با هدایت گفتگو می توانید گفت و گوهایتان را به سمتی که علاقه دارید ببرید.

درباره علایق مخاطب تان صحبت کنید.

همه ما از صحبت کردن درباره موضوعات دلخواه خودمان لذت می بریم مخصوصا وقتی که شنونده نیز از صحبت هایمان لذت ببرد.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

صمغ صندلوس  را با خواص ضد کرم کدو و دفع کننده بلغم، برطرف کننده رطوبت و تقویت کننده لثه ها، لاغر کننده و تقویت کننده چشم ، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0