سبد خرید 0

کاهش شیر مادر با نسخه های گیاهی در طب سنتی

1 بار
02 دی 96
قاصدک

کاهش شیر مادر با نسخه های گیاهی

مرهم ترکیبی اسفرزه :

جهت کم کردن شیر، مادران می توانند از مرهم ترکیبی اسفرزه بهره بگیرند.

ترکیبات : 30 گرم تخم اسفرزه، 15 گرم اشق و مقداری آب جوش نیاز است.

روش تهیه : ابتدا اسفرزه را در کمی آب جوش حل کرده و مدتی بگذارید تا لعاب آن خارج شود، سپس اشق را به روش بن ماری (حرارت غیر مستقیم) ذوب کرده و با لعاب تخم اسفرزه مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا مرهم یک دستی حاصل شود، بعد هر روز مقداری از آن را بر سینه ضماد کرده و پس از 2 ساعت بشویید و این عمل را تا چند روز متوالی تکرار کنید.

کاهش شیر مادر با نسخه های گیاهی

کاهش شیر مادر با نسخه های گیاهی

چای مریم گلی و افسنطین :

استفاده از چای مریم گلی و افسنطین روزی 3 بار هر بار 2 فنجان دو ساعت قبل از غذا و ادامه آن تا قطع کامل شیر به مادرانی که تمایل به کم کردن و قطع شیر خود دارند توصیه و تجویز می شود.

ترکیبات : 30 گرم مریم گلی، 20 گرم افسنطین، 500 میلی لیتر آب جوش نیاز است.

روش تهیه چای : مریم گلی و افسنطین را مخلوط کرده و به حالت نیم کوب در آورید، سپس هر بار یک قاشق غذاخوری از آنها را در یک لیوان آب جوش ریخته و روی لیوان را با بشقاب بپوشانید تا بخار آب آن خارج نشود پس از ده دقیقه دم کشیدن آب آن را صاف نموده و میل کنید.

ضماد ترکیبی تخم خیار :

استفاده مداوم و منظم از ضماد ترکیبی تخم خیار، موجب خشک شدن سریع جریان شیر در مادران و کاهش چشمگیر شیر آنها می گردد.

ترکیبات : 30 گرم تخم خیار تازه، 30 گرم تخم شربتی، 50 گرم باقلا، کمی برگ نعنای تازه مورد نیاز است.

روش تهیه : ابتدا تخم شربتی را در کمی آب بخیسانید تا لعاب آن خارج شود، سپس باقلا را نرم ساییده و به حالت پودر در آورید بعد تخم خیار را با برگ نعنا مخلوط کرده، بکوبید. کوبیده شده آن را از غربال یا صافی درشت عبور داده و با پودر باقلا و لعاب تخم شربتی خمیر کرده خوب هم بزنید، این خمیر را بر روی سینه به مدت 3 تا 4 ساعت ضماد کرده و ببندید و این عمل را چند روز متوالی تکرار کنید.

 

همچنين بخوانيد :   نسخه های گیاهی ضدنازایی و ناباروری قسمت۱

 

سایر نسخه های گیاهی کم کننده شیر مادران !

نسخه 1 :

جهت بند آمدن شیر مادران، 50 گرم زیره سبز را نرم ساییده و با کمی سرکه خمیر کنید و خوب هم بزنید، سپس آن را بر روی پستان ضماد کرده و به مدت 2 ساعت ببندید.

نسخه 2 :

خوردن آب لیمو و آب جوشانده سماق و یا مالیدن آنها بر روی سینه و پستان مادران موجب کاهش جریان شیر در مادرانی که بنا به عللی می خواهند، شیرشان قطع گردد می شود.

نسخه 3 :

جهت کم کردن شیر، یک مشت برگ تازه گیاه خرفه را خرد کرده و بر روی سینه و پستان ضماد کنید و پس از دو ساعت بشویید و این عمل را تا 3 روز متوالی تکرار کنید.

 

خرید پودر سماق

پودر سماق را با خواص  کمک به کاهش وزن و چربی سوز، درمان کهیر، درمان لک های سفید پوست، درمان اسهال، درمان حالت تهوع و استفراغ در بارداری، پیشگیری از پوسیدگی دندان، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

@attarak_ad

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. لطفا سوالات خود را در قسمت “نظرات” مطرح نموده و همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0