سبد خرید 0

گیاهان دارویی مفید برای کبد چرب

1702 بازدید
17 آذر 96
قاصدک
,,,

با گیاهان دارویی مفید برای کبد چرب آشنا شویم

قاصدک :

قاصدک قرن ها مورد مصرف در کشورهای مختلف بوده است و به عنوان دارویی آرام بخش کبد محسوب می گردد و خوشبختانه آثار جانی سو از خود نشان نداده است، قاصدک سبب افزایش صفرا شده و دارای ماده تلخی مانند تاراکساکوم است که باعث تحریک کبد می شود.

این گیاه حاوی آنتی اکسیدان بالا بوده و التهاب های درونی کیسه صفرا و کبد و سایر ارگان های بدن را کاهش می دهد، این گیاه در کشورهای آمریکایی به عنوان علف در بین چمن خودرو بوده و به سرعت رشد می نماید و به راحتی می توان آن را کاشت و پس از مدتی این گیاه پخش شده و زیاد می گردد.

برگ های این گیاه را می توان در سالاد و یا آش مصرف نمود، آب این گیاه را می توان با آب میوه مصرف کرد، داروهای متفاوتی از این گیاه تهیه شده که در بهبودی بیماری های کبدی در دنیا ارائه می شود، باید خاطر نشان کرد که گل این گیاه به خاطر تخم گل موجود نباید مصرف شود، برگ تربچه، برگ شلغم، برگ چغندر هم خاصیتی شبیه و نزدیک به برگ گیاه قاصدک دارد.

گیاهان دارویی مفید برای کبد چرب

گیاهان دارویی مفید برای کبد چرب

درمان کبد چرب با گیاهان دارویی :

همینطور برای درمان کبد چرب می توانید از این گیاهان دارویی هم استفاده کنید، اترج و تمبر هندی و تخم ترشک را بجوشانید و آب آن را با آب انار مخلوط کنید و به تدریج بخورید یا ریوند چینی و تخم کرفس و انیسون و قسط و نعنا خشک و اسارون را بکوبید بعد بجوشانید و صاف کنید و آب آن را با سکنجبین مخلوط نموده بخورید همینطور می توانید بیست تا بیست و پنج گرم پوست ریشه های زرشک را در نیم لیتر آب سرد ده تا پانزده دقیقه بخیسانید بعد جوشانده و صاف کنید و بعد از هر غذای روزانه یک استکان بنوشید.

تباشیر هندی و دم کرده ریشه ی کاسنی و لعاب اسپرزه را مخلوط و در سکنجبین حل کرده و بخورید همینطور می توانید از گل سرخ و تباشیر هندی استفاده کرده و از هر کدام پنج مثقال و ریوند چینی و تخم کرفس از هر کدام دو مثقال تهیه کرده همه را بجوشانید و صاف کنید و بعد چهار تخمه را شیره بکشید و به آن اضافه نمایید و صبح ناشتا به تدریج میل کنید، چند گیاه ترکیبی که  برای تقویت کبد و درمان کبد چرب بسیار نافع هستند.

 

همچنین بخوانید:  پاکسازی کبد با داروهای گیاهی

 

فراموش نکنیم :

از آنجا که بیماری کبد چرب تا حدی یک بیماری طبقه مرفه محسوب می گردد و تعداد قابل ملاحظه از مبتلایان به این بیماری دارای تحصیلات هستند این گروه از افراد توانایی دسترسی به اینترنت و مطالعه را دارند و می توانند از اطلاعات وسیعی که در دسترس آنها است استفاده کنند و برای بهبود بیماری خود فعال باشند.

شما باید با این کبد، بقیه عمرتان همکاری و زندگی کنید، چه بهتر آن را سلامت نگاه دارید، تغییر در نحوه تغذیه و روش زندگی و ورزش و نرمش در سلامت کبد بسیار مفید است، کبد دوست شماست که مواد شیمیایی، دود سیگار و قلیان، الکل، سموم غذایی و هورمون ها از سیستم بدن شما دور می کند.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

ریشه قاصدک را با خواص کمک به کاهش وزن، بهبود سلامت کبد، تنظیم فشار خون بالا، ضد سرطان، کمک به کنترل دیابت، ضد التهاب، بهبود سلامت پوست، جلوگیری از پوسیدگی دندان، جلوگیری از پوکی استخوان، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0