سبد خرید 0

گیاه کوکا و خواصش را بشناسیم

1 بار
14 مرداد 97
قاصدک

با گیاه کوکا و خواصش آشنا شویم !

درختچه ای است که به فارسی کوکا و به عربی خشب الاحمر گویند.

مشخصات گیاه کوکا

درختچه ای است به بلندی 2 – 3 متر، برگ های آن ساده بیضی نوک تیز، ساقه ناصاف به رنگ مایل به سفید و شاخه ها به رنگ مایل به قرمز دارد. روی برگ سبز و زیر برگ مایل به زرد است. شبیه برگ چای طعم آن تلخ و گس می باشد. گل های آن کوچک به رنگ زرد روشن و میوه آن تخم مرغی دراز و قرمز گوشتی که داخل آن یک دانه قرار دارد و از نظر گیاهی از نوع شفت شبیه زردآلو است.

این درختچه ها آمریکایی و بومی پرو و بولیوی می باشند و در برزیل و آرژانتین و جاوه و هندوستان به عنوان منبعی برای استخراج کوکائین پرورش داده می شود. از نظر محل رویش دو واریته از نظر دارویی مورد توجه است.

کوکا و خواصش را بشناسیم !

کوکا و خواصش را بشناسیم !

ترکیبات شیمیایی گیاه کوکا

در برگ کوکا آلکالوئیدهای متعددی وجود دارد که عمده آنها کوکائین است و وقتی برگ های کوکا جویده شود تا مدت زیاد می توان در مقابل خستگی و بی خوابی و گرسنگی مقاومت کرد و نوعی سیری کاذب ایجاد می کند. آلکالوئید کوکائین در طب برای بی هوشی موضعی به کار می رود. در پوست و دانه درختچه کوکا نیز کوکائین یافت می شود. در تجزیه برگ های گیاه که از درختچه کاشته شده در هندوستان به دست آمده مقدار آلکالوئیدهای آن در حدود 0/8 – 0/4 درصد بوده که قسمت عمده آن ها کوکائین بوده است. به علاوه در برگ های کوکا در حدود 0/13 – 0/60 درصد اسانس یافت می شود.

در برگ های درختچه کوکا بولیوی که مورد تجزیه قرار گرفته آلکالوئیدهای کوکائین و کوسکوهیگرین دیده شده و در برگ های کوکای جاوه ماده سینامیل کوکائین مشخص شده است. به علاوه در برگ کوکا دو نوع تانن به نام های کوکاتنیک اسید کلوروژنیک اسید و… وجود دارد.

 

همچنين بخوانيد : آشنایی با خواص مشک دانه و زیرفون

 

خواص و کاربرد گیاه کوکا

کوکائین یک آلکالوئید تلخ متبلور است که در آب خیلی کم حل می شود ولی در الکل، اتر، کلروفوم، وازلین و اجسام چرب حل می شود. به همین علت تنتور الکلی برگ کوکا به مقدار 5 – 15 گرم و الکسیر آن که با خیساندن 60 گرم برگ در هزار گرم شراب تهیه می شود و به مقدار 15 – 30 گرم در روز مصرف می شود.

جویدن برگ های کوکا مقاوت انسان در مقابل گرسنگی و خستگی و بی خوابی را افزایش می دهد، دمنوش 10 گرم برگ کوکا در هزار گرم آب جوش غرغره خوبی برای بیماری های دهان و حلق و تورم لثه و آنژین می باشد زیرا بی حس کننده است و در مصارف داخلی به صورت تنتور و یا الکسیر آن و یا 6 گرم برگ در 24 ساعت شش بار یعنی در هر دفعه یک گرم مصرف می شود که مسکن دردهای معده و رافع سو هاضمه دردناک می باشد.

فرآورده های کوکائین به صورت کلریدرات کوکائین بی حس کننده قوی است و برای آرام کردن درد و بی حس کردن گوش وسطی، حلق، حنجره، مخاط بینی، دستگاه ادراری – تناسلی و… کاربرد وسیع دارد. کوکائین سمی قوی است و مصرف آن باید با نظر و تجویز پزشک باشد.

 

خرید صمغ مرمکی

صمغ مرمکی را با خواص التیام بخش زخم ها، تقویت عمومی بدن، رفع بوی بد دهان، تسکین دهنده سردرد، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

@attarak_ad

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. لطفا سوالات خود را در قسمت “نظرات” مطرح نموده و همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0