سبد خرید 0

10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

1 بار
28 بهمن 97
قاصدک
,,

10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

درد زیاد، سوزن سوزن شدن، شوک های ناگهانی یا احساس سوزش هر چند ممکن است درد عصب نباشند، اما واقعه خوشایندی نیستند. این می تواند تاثیر مخربی بر زندگی افراد داشته باشد. درد داشتن بدون علتی همان چیزی است که آن را درد عصب می نامیم. این دردها در هر زمان و هر مکانی به وجود می آیند. همانطور که علت شناسایی این دردها وجود ندارد، درمان آن نیز وجود ندارد. گرچه با مدیریت درست آن می توانید به زندگی سالم برگردید. روغن های طبیعی برای درد های عصبی یکی از داروهایی هستند که می تواند باعث کاهش درد، اضطراب و افسردگی ناشی از این دردها شوند.

انواع دردهای عصبی

انواع عمده دردهای عصبی عبارتند از :

  1. -درد عصبی سمی که توسط درمان هایی مانند شیمی درمانی به وجود می آید.
  2. -درد عصبی متابولیک که شایع ترین آن درد عصب دیابتی است، درد عصبی که به علت بالا بودن قند خون به وجود می آید.
  3. – درد عصبی که به علت آسیب دیدگی به وجود می آید.
  4. -درد عصبی خود ایمنی ناشی از اختلالات خود ایمنی است. نوع معمولی آن واسکولیت است در حالی که التهاب در رگ های خونی موجب برانگیختن اعصاب می شود.
  5. -درد عصبی به علت عفونت، نمونه از آن درد عصبی است که در ناحیه کمر توسط ویروس لانه گزینی ایجاد می شود. این ویروس به پوست ناحیه کمر آسیب می زند و باعث ایجاد درد می شود.
  6. -درد عصبی پیچیده که به نام فشار عصبی شناخته می شود. این درد به علت فشار بر روی عصب یک ناحیه ایجاد می شود. مانند درد عصب سیاتیک که یک نوع درد فشاری است.

علایم دردهای عصبی

برخی از علایم نشان دهنده درد عصبی شامل، بی حسی، احساس مور مور کردن یا سوزش، مشکل در جابه جایی قسمتی از بدن، سردرد کوتاه اما شدید، استفاده زیاد از توالت هستند.

علل دردهای عصبی

دردهای عصبی اغلب به علت آسیب عصب ایجاد می شوند. ممکن است عده ای دچار دردهای عصبی نشوند در صورتی که برخی دیگر اینگونه نیستند. دیابت، آسیب های جسمی، ایدز، سرطان، وجود برخی ویروس ها می توانند علت این دردها باشند.

روغن های طبیعی برای درمان دردهای عصبی

درد مزمن عصبی می تواند زندگی شما را کاملا تحت تاثیر قرار دهد، ممکن است این دردها زندگی روحی افراد را تحت تاثیر قرار دهد و فرد دچار افسردگی شود. خواب کم، ترس از حضور در اجتماع از دیگر مواردی است که ممکن است فرد را درگیر کند. داروهای درد عصبی در دسترس هستند که می تواند به درمان درد کمک کنند، با این حال همیشه داروهای طبیعی در اولویت هستند، مانند روغن های طبیعی که به کاهش درد کمک می کنند.

هیچ درمان قطعی برای دردهای عصبی وجود ندارد و افراد مبتلا به آن باید با آن زندگی کنند. اما خوشبختانه برخی راهکارها می تواند به حل مسئله کمک کند. روغن های طبیعی برای دردهای عصبی از علایم درد عصب می کاهند و تا حدی مشکلات روانی مانند اضطراب و افسردگی را حل می کنند.

روغن های طبیعی استخراج شده از گیاهان درد شما را تسکین می دهند، و عطر معطر آن ها بر روی خلق و خوی شما اثر می گذارد. این عطرها به طور موثر در آروماتراپی برای کاهش درد گنجانده می شوند. برخی از بهترین اسانس ها در ادامه معرفی می شوند.

 
10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

 

روغن کانابیدیول (روغن CBD)

روغن سی بی دی یا کانابیدیول درد عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد و به کاهش دردتان کمک می کند. التهاب در بدن را محدود می کند و پاسخ های خود ایمنی را کاهش می دهد و درد را کاهش می دهد. این روغن نیز در درمان بی خوابی ناشی از درد موثر است. می توان از آن به روش های زیر استفاده کرد:

روغن را در محلی که درد را حس می کنید ماساژ دهید. همچنین می توانید کپسول یا تنتور این روغن را استفاده کنید.

روغن نعناع

روغن نعناع رایحه مناسبی برای افرادی که با دردهای عصبی داخلی سروکار دارند، است. روغن نعناع به عنوان یکی از بهترین روغن ها برای دردهای عصبی است، مونولول موجود در روغن گردش خون را بهبود می بخشد، و احساس امنیت بیشتری به بیمار می بخشد.

چگونه از این روغن می توان استفاده کرد؟

روغن را بر روی ناحیه که درد می کند بمالید. روغن نعناع را با روغن نارگیل مخلوط کرده و در قسمت تحتانی پاها ماساژ دهید.

 
10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

 

روغن مرزنگوش

روغن مرزنگوش باعث تحریک تمام سیستم عصبی بدن می شود. همچنین تقویت کننده ناحیه آسیب دیده است.

چگونه از روغن مرزنگوش استفاده کنیم؟

روغن مرزنگوش را بر روی ناحیه مورد نظر ریخته و ماساژ دهید. خواص این روغن شما را از درد بیش از حد رها می کند.

از دیگر راه های کاهش دردهای عصبی می توان به ورزش کردن مرتب، استفاده کردن از گرما برای کاهش درد، اجتناب از مصرف تنباکو و الکل اشاره کرد.

روغن میخک

روغن میخک دارای فواید زیادی برای کاهش دردهای عصبی است. خواص آنتی نورالژیک، ضد درد، ضد اسپاسم و ضد رماتیسمی آن عالیست. خاصیت گرم کنندگی روغن، درد را از بین می برد.

چگونه از روغن میخک استفاده کنیم؟

چند قطره روغن میخک را با چند قطره روغن زیتون یا روغن های دیگر مخلوط کنید. قطراتی بر ناحیه که درد دارد بچکانید و ماساژ دهید. یا می توانید روغن را با ترنج مخلوط کرده و لوسیون تهیه کنید.

 

همچنین بخوانید:  روغن سی بی دی (CBD) و خواص آن

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل برای کاهش درد عضلات کمر و سیاتیک بسیار مفید است. روغن نارگیل یکی از روغن های است که می تواند دردهای عصبی را کم کند. روغن نارگیل التهاب را کاهش می دهد.

چگونه از روغن نارگیل استفاده کنیم؟

به آرامی روغن را بر روی ناحیه که درد دارد ماساژ دهید. اگر عصب واژینال شما مشکلی دارد و در آن منطقه احساس درد می کنید از روغن نارگیل در حمام استفاده کنید، نارگیل خاصیت ضد قارچ و ضد باکتری دارد که با عفونت مبارزه می کند.

روغن هوفاریقون

روغن هوفاریقون برای افرادی که از درد اعصاب رنج می کشند مفید است. این می تواند از هر گونه درد ممکن از آسیب یا آسیب عصبی بکاهد، این دارو ضد افسردگی و ترمیم کننده عصب است.

چگونه از روغن هوفاریقون استفاده کنیم؟

این روغن را می تواند به صورت داخلی و خارجی استفاده کرد. با این حال در صورت مصرف آن حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 
10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

 

روغن کندر

عطر این روغن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. همچنین باعث شل شدن عضلات می شود.

چگونه از روغن کندر استفاده کنیم؟

چند قطره از این روغن را با روغن جوجوبا یا هر روغن دیگر قاطی کرده و بر موضع درد بمالید.

روغن فلفل هندی

روغن فلفل هندی به دلیل خاصیت گرم کنندگی که دارد باعث کمک به گردش خون در بدن می شود. علاوه بر این کپسایسین موجود در آن به طور موثر مواد شیمیایی که موجب درد می شوند را از بین می برد.

چگونه از روغن فلفل هندی استفاده کنیم؟

روغن را بر روی محل درد ریخته و ماساژ دهید.

 
10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

10 روغن معجزه آسا برای درد عصب ها

 

روغن یلانگ یلانگ

خواص درمانی یلانگ یلانگ آن را یک راه عالی برای کاهش دردهای عصبی کرده است. عطر شیرین آن می تواند به بهبود آسیب عصبی کمک کند.

چگونه از روغن یلانگ یلانگ استفاده کنیم؟

چند قطره از روغن را در وان حمام خود بچکانید. روغن یلانگ یلانگ را با روغن بادام مخلوط کرده و بر منطقه درد بمالید. می توانید لوسیونی از مخلوط این روغن با روغن های معطر دیگر مانند اسطوخودوس تهیه کرد و از آن استفاده کنید.

روغن اکالیپتوس

یکی از روغن های طبیعی برای کاهش درد روغن اکالیپتوس است. عطر و بوی تسکین دهنده اکالیپتوس باعث آرامش بدن و تنظیم تنفس طبیعی می شود. اکالیپتوس ضد اسپاسم و ضد استرس هم هست. این روغن بیشتر باعث کاهش درد ناشی از تحریک التهاب اعصاب می شود.

چگونه از روغن اکالیپتوس استفاده کنیم؟

چند قطره روغن را به لوسیون بدون روغن اضافه کنید. این روغن را بر روی دستان، انگشتان پا و پا بمالید، موثر است.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

روغن واریس را با خواص درمان رگ های واریسی، ضدالتهاب، مسکن، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0