سبد خرید 0

10 نکته ضروری در زندگی

282 بازدید
22 شهریور 97
قاصدک
,

10 نکته ضروری در زندگی که بد نیست بدانیم

 1. هر روز مقداری از وقت خود را به این اختصاص دهید که در مورد هدف های اصلی و واقعی خود و راه های بهتری که از طریق آن ها می توانید روز به روز به هدف های خود نزدیک تر شوید فکر و تامل کنید.
 2. وقتی کارهایی که باید انجام دهید زیادتر از حد معمول است برای آن که دوباره بتوانید زندگی تان را تحت کنترل در آورید ابتدا لیستی از تمام کارهای کوچک و بزرگی که باید انجام دهید تهیه کنید.
 3. قانون 80 /20 را تمرین کنید. 20 درصد وقتی که صرف برنامه ریزی برای یک فعالیت می کنید به اندازه 80 درصد وقتی که صرف انجام آن فعالیت می کنید ارزش دارد.
 4. کارهایتان را همیشه دسته بندی کنید و تمام کارهای مشابه را همزمان انجام دهید.
 5. زندگی ایده آل خود را طرح ریزی کنید. سپس برنامه ریزی کنید که برای ایجاد آن چه کارهایی را باید و چه کارهایی را نباید انجام داد؟
 6. برای آن که وقت کمتری را از دست بدهید قبل از حرکت به نقاط مختلف، فاصله و مسیر هر یک را مشخص نمایید و پس از برنامه ریزی حرکت کنید.
 7. همیشه برای انجام کارهایتان جدول زمان بندی داشته باشید و تمام کارها و ملاقات ها و فعالیت های خود را در این جدول ثبت کنید.
 8. هر روز چند دقیقه ای را به مرور برنامه ریزی ها و اولویت بندی های خود اختصاص دهید تا مطمئن شوید که آیا از هر دقیقه عمرتان به بهترین نحوه استفاده می کنید یا نه ؟
 9. برنامه ریزی و سازماندهی کارها از قبل باعث پیشرفت ناگهانی کیفیت عملکرد شما در زندگی می شود.
 10. برنامه ریزی عادتی است که برای داشتن یک زندگی رضایت بخش و توام با عملکرد عالی ضروری است.
10 نکته ضروری در زندگی

10 نکته ضروری در زندگی

10 نکته تصمیم گیری در زندگی

 • الکساندر دوما می گوید: تصمیم شبیه به مارماهی است. گرفتن آن آسان است اما نگه داشتن آن بسیار مشکل است.
 • شما هیچ محدودیتی در توانایی انجام کار ندارید. جز محدودیت هایی که خودتان در ذهنتان ایجاد می کنید. پس با اعتماد به نفس تصمیم بگیرید.
 • کلید اعتماد به نفس آن است که ابتدا به خوبی تصمیم گیری کنید که چه می خواهید و سپس برای رسیدن به خواسته خود طوری عمل کنید که گویی امکان شکست وجود ندارد.
 • از همین امروز تصمیم بگیرید که هر چه در زندگی آرزو دارید به دست آورید. آینده متعلق به کسانی است که خواستار آن هستند.
 • ابتدا فکر کنید سپس تصمیم بگیرید و بعد از آن عمل کنید و همیشه در کار مصمم باشید.
 • از امروز تصمیم بگیرید به جای آن که قربانی تغییرات باشید استاد تغییر شوید.
 • از همین امروز تصمیم بگیرید که یا از موقعیت هایی که باعث استرس و ناراحتی شما می شوند دوری کنید یا آن ها را حل و فصل نمایید.
 • تکلیف تان را با خودتان روشن کنید. اینکه دقیقا بدانید چه می خواهید اعتماد به نفس شما را در تصمیم گیری ها بی اندازه افزایش می دهد.
 • چه کاری است که همیشه خواستار انجام آن بوده اید ولی از انجام آن ترس داشته اید ؟ تصمیم بگیرید این کار را هر چه هست انجام دهید زیرا آن بزرگترین شانس زندگی شماست و اولین نتیجه آن شکست حصار ترس است.
 • برای تصمیم گیری صحیح با انسان های مثبت و هدفمندی که شما را تشویق می کنند و الهام بخش هستند معاشرت کنید.

 

همچنین بخوانید:  آیا مهارت های اقتصادی را می شناسید؟

 

10 نکته اقتصاد خانواده

 1. 1کنفوسیوس می گوید: شغلی را برگزین که دوست داری، زان پس یک روز از زندگیت را به کار کردن نخواهی گذراند.
 2. امام حسین می فرماید : بهترین مال و دارایی آنست که به وسیله آن آبرو حفظ شود.
 3. ولتر می گوید: فعالیت اقتصادی انسان را سه بلای عظیم دور می کند، افسردگی، فسق و احتیاج به واسطه کار کردن از افراد دور می شود.
 4. فرصت ها بزرگترین رمز موفقیت در امور اقتصادی اند.
 5. در فعالیت های اقتصادی هرگز مضطرب نشوید تا عمر طولانی داشته باشید.
 6. اقتصاد قسمت از زندگی است ولی زیربنای زندگی نیست و عنایت به آن عامل تقویت بنیان زندگی است.
 7. تفکر اقتصادی درست و میانه روی عامل آرامش در زندگی است همانگونه که اضطراب افراد در اقتصاد و درآمد زایی تنش و اضطراب به همراه دارد.
 8. امام علی در توصیف پرهیزگاران می فرماید: ایشان سه ویژگی پرهیزگاران را منطق صحیح، پوشاک میانه رو و تواضع در حرکت و راه رفتن می دانند.
 9. ملت های سر افراز نسبت به اقتصاد ملی خود روش صادر کنندگی تولیدات را پیشه کرده اند.
 10. زن خوب از ویژگی های شناختی اش هنر اقتصادی او در تدبیر منزل است.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

روغن سقز را با خواص  تسکین دردهای مفاصل، تقویت نیروی جنسی، تسکین درد کمر و درد های مفصلی، رویش مجدد موهای آسیب دیده، التیام سوختگی و از بین بردن جای آن، درمان تکرر و قطره قطره آمدن ادرار، از بین برنده ماه گرفتگی پوست بدن، درمان ترک لب، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0