سبد خرید 0

10 گام مهم برای ایجاد انگیزه در رسیدن به هدف

1 بار
19 خرداد 98
بهاره
,,

10 گام مهم برای ایجاد انگیزه در رسیدن به هدف

در دنیای امروز با تمامی شلوغی ها و مشغله های مختلف کاری، تحصیلی، فرزند پروری، عصر ارتباطات و…. ممکن است گاهی در ابتدای شغلی که اخیرا آن را شروع کرده ایم خودمان را دست کم بگیریم و احساس کنیم آن فرد شاد و با انگیزه سابق نیستیم و قسمتی از وجودمان گم شده است. شاید برخی از افراد فکر کنند این احساس از دیگران ناشی می شود و نیاز دارند انگیزه و توجه مثبت خود را از دیگران کسب کنند. حال آن که واقعیت این است هر کدام از ما باید سعی کنیم خودمان به خودمان برای ادامه کار، تحصیل، تجارت جدید انگیزه دهیم. اگر در شرایط سختی هستید پیشنهاد می کنم این مطلب را از دست ندهید تا دوباره به خود باوری و انرژی گمشده خود بازگردید و در این مقاله با 10 گام مهم برای ایجاد انگیزه در رسیدن به هدف، آشنا شوید.

 
10 گام مهم برای ایجاد انگیزه در رسیدن به هدف

10 گام مهم برای ایجاد انگیزه در رسیدن به هدف

 

انگیزه چیست؟

انگیزه را می توان به صورت دلایلی که باعث می شوند کاری یا رفتاری را انجام دهیم تعریف کرد. چه چیزی باعث می شود به جای فکر کردن به انجام کاری آن را انجام دهیم؟ علت آن انتخاب انجام دادن کار مدنظر برای رسیدن به هدفمان است  و این همان انگیزه ایست که برای عملی کردن اهداف و آرزوهایمان نیاز داریم.

انگیزه یک تعادل بین احساس و عمل است. زمانی که شما خوشحال هستید برای عملی کردن هدفتان با تمام وجود اقدام می کنید اما زمانی که احساس خوبی ندارید ترجیح می دهید هیچ کاری نکنید. اینجاست که انگیزه به کمک ما می آید.

10 گام مهم برای ایجاد انگیزه در رسیدن به هدف

1- خودتان را بفهمید

هیچ نصیحتی بهتر از این که خودتان را بفهمید، وجود ندارد. اگر خودتان را نفهمید پاسخ سوالتان دیرتر پیدا می شود. اما زمانی که خودتان را بفهمید می دانید از کجا شروع کنید و چطوری به خودتان انگیزه حرکت دهید.

2- لیستی از چیزهایی که حواستان را پرت می کنند تهیه کنید

حواس پرتی شما بخاطر محیط، یا لیوانی که بر روی میز همکارتان رها شده است؟ لیستی از چیزهایی که شما را ناراحت می کند تهیه کنید و طبق آن لیست از آن اعمال دوری کنید.

3- سعی کنید موقعیت را بهتر کنید

آیا می توانید عناصر اختلال را از محیط خود حذف کنید؟ اگر نمی توانید سعی کنید مکان جدیدی برای خودتان پیدا کنید یا حتی به پیاده روی بروید و آهنگ دلخواهتان را گوش کنید. زمانی که گیاهی طراوت و سبزی خود را از دست می دهد، قسمت های زرد شده خود را دور نمی اندازد بلکه سعی می کند با تغییر مکان برگ ها از خورشید نور کسب کند.

4- شاد بودن خود را افزایش دهید

 کاری را انجام دهید که شما را شاد می کند، خیلی ساده است نه؟

5- اولین قدم خود را عملی کنید

صبح بیدار شوید، زنگ خود را خاموش کرده لباسهایتان را عوض کنید و به دنبال اهدافتان بروید. بیش از اندازه فکر نکنید فقط عمل کنید.

 

همچنین بخوانید:  6 الگوی ذهنی نادرست که منجر به خود تخریبی می شود

 

6- بازخورد بگیرید

بازخوردهایی را که از دوستان، همکاران و.. می گیرید را جایی یادداشت کرده و به آن ها فکر کنید، اگر منطقی هستند شیوه خود را عوض کنید و اگر از روی قصد و غرض منفی می باشند آن ها را پاره کرده و دور بیندازید.

7- نسبت به انتقادات، مثبت و باز رفتار کنید

نسبت به انتقادهایی که می شود شنوا باشید، گاهی تغییراتی که نیاز دارید انجام دهید در آن ها نهفته است.

8- به خودتان جایزه دهید

اگر کاری را که همیشه عقب می انداختید انجام دادید، به خودتان جایزه دهید. جایزه شما می توانید چیزی که همیشه آرزویش را داشتید باشد. فراموش نکنید جایزه دادن به خودتان به معنای آن نیست که شما به هدفتان رسیدید بلکه یک استراحت، تجدید نیرو و قوا است.

9- با وظایف کوچک شروع کنید

هرگز با تصاویر بزرگ شروع نکنید، کارها و وظایف بزرگ را به وظایف کوچک تقسیم کرده و در راستای آن ها ادامه دهید. اگر با وظایف بزرگ شروع کنید به زودی خسته می شوید و هدفتان را کنار می گذارید.

10- از خودتان قدردانی کنید

زمانی که از خودتان قدردانی می کنید به خودتان انرژی مثبت می دهید و این به معنای تلاش بیشتر است.

به انتهای مقاله رسیدیم و شما با تمام کردن این مطلب تمام گام هایی که انگیزه مورد نیاز  برای شروع کاری  در ذهن داشتید را کسب کردید. پس همین حالا شروع کرده و این راهکارها را عملی کنید.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

   

لبان الذکر را با خواص دفع انرژی های منفی بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0