سبد خرید 0

12 عادت فوق العاده برای داشتن زندگی فوق العاده

487 بازدید
10 اسفند 97
قاصدک
,,

12 عادت فوق العاده برای داشتن زندگی فوق العاده: تلاش برای ساختن خود بهتر همیشه هدف افراد موفق است. همیشه برای ساختن ورژن بهتری از خود می توان تلاش کرد. همیشه می توان کارهایی که باعث داشتن زندگی بهتر، سالم تر و شادتر می شوند، را انجام داد.

برای این که کاری تبدیل به یک عادت شود 21 روز وقت لازم است پس از آن به طور ناخودآگاه آن عادت جزیی از زندگی ما می شود. ساختن فردی موفق جز اهداف شماست؟ اگر نه همین الان این هدف را برای خود بگذارید و تلاش کنید با 12 عادت فوق العاده زندگی فوق العاده برای خودتان بسازید.

تغییرات کوچک باعث ایجاد تغییر بزرگ می شوند.

تمرکز کردن بر روی عاداتی که باعث بهبود سلامت روح و جسم، ایجاد کردن چیزهای بهتر، آگاه تر شدن، همگی می توانند زندگی شما را خارق العاده و دوست داشتنی کنند. به شما پیشنهاد می کنم 21 تغییر کوچک را در برنامه روزانه خود بگنجانید. تغییراتی مانند 21 روز یوگا کردن، از لحاظ مالی بهتر عمل کردن، کشش اول صبح و…. را در روز خود بگنجانید و پس از 21 روز نتایج خارق العاده آن را ببینید.

از آنجایی که عاداتی که در ادامه ذکر می شوند در زمینه های مختلفی هستند و 12 عادت هستند می توانید هر عادت از این 12 عادت را در یک ماه قرار دهید و هر ماه خودتان را تغییر دهید تا در انتهای سال نتایج بهتری به دست آورید. آماده اید؟

12 عادت فوق العاده برای داشتن زندگی فوق العاده

12 عادت فوق العاده برای داشتن زندگی فوق العاده

1.بیشتر برنامه بریزید، کمتر فکر کنید.

بهترین راه برای این که عادتی را شروع کنید نوشتن آن است و چه جایی بهتر از کاغذ، وقتی چیزی را بر روی کاغذ می نویسیم بهتر آن را دنبال می کنیم. سعی کنید هر شب قبل از خواب برنامه روز بعد خود را بنویسید. این گونه برای فردا آماده می شوید و می دانید فردا چه برنامه هایی دارید، و چه حسی بهتر از تیک زدن برنامه هایی که انجام شدن؟ همین حس رضایت به شما کمک می کند برنامه های هفتگی، ماهانه و در نهایت سالانه خود را بنویسید و اینگونه سالی بهتر و رشد یافته تر از سال قبل داشته باشید.

2.بودجه بندی کنید.

توجه کردن به مسائل مالی یکی از عادات خوب است که باید در زندگی روزانه خود داشته باشید. هیچ کس از ولخرجی لذت نمی برد چون نتایج رضایت بخشی ندارد. ما باید بدانیم پول ما از کجا می آید و چطوری خرج می شود. بودجه بندی کردن برای داشتن زندگی سالم و شاد لازم است.

اگر مسائل مالی کلافه کننده است، اگر بیشتر از درآمد خود خرج می کنید، شما صددرصد نیاز به بودجه بندی کردن دارید. حتی اگر مسائل مالی شما مشکلی ندارد و همه چیز متعادل به نظر می رسد با برنامه ریزی کردن برای پول خود می توانید مقدار بیشتری پول ذخیره کنید.

3.ذخیره کنید.

آیا در آرزوی خریدن کیف جدید، ماشین جدید، لباس جدید و… هستید؟ معمولا افراد در آرزوی خرید چیزی هستند که توانایی مالی خریدن آن را ندارند پس چرا از همین امروز شروع نکنیم و پول خودمان را ذخیره کنیم!؟ با اضافه کردن این عادت به زندگی روزمره تان در آینده روزهای بهتری خواهید داشت. پیشنهاد می کنم ماهانه مبلغی را تعیین کنید و در حسابی واریز کنید اینگونه می دانید هر ماه مقداری پول کنار گذاشته می شود در عین حال که بقیه نیازهای روزمره تان هم رفع می شود.

12 عادت فوق العاده برای داشتن زندگی فوق العاده

12 عادت فوق العاده برای داشتن زندگی فوق العاده

4.آب، دوست ماست.

بیش از نصف بدن ما آب است، پس چه چیزی مهمتر از این که به مقدار آبی که روزانه مصرف می کنیم توجه کنیم؟ سعی کنید روزانه 8-10 لیوان آب بنوشید. نوشیدن آب باعث کاهش وزن، پوست سالم، ناخن های زیبا، موهای سالمتر و انرژی بیشتر و… می شود. پیشنهاد می شود یک بطری مخصوص آب برای خودتان بخرید و هر روز آن را پر کرده و بنوشید، اینگونه اگر در منزل هم نباشید مطمئن هستید مقدار مورد نیاز آب به بدنتان رسیده می شود.

5.شب خوبی را سپری کنید.

این خیلی آسان تر است که خسته و کلافه آماده خواب شوید. داشتن عادت خوابیدن در یک ساعت معین عادت فوق العاده ایست که به شما کمک می کند به هدف هایتان بهتر برسید، روز پر انرژی تر و بهتری داشته باشید. بهتر است با خاموش کردن لوازم الکتریکی و آماده خواب شدن شروع کنید. همچنین می توانید با کتاب خواندن قبل از خواب، کشش یا یوگا قبل از خواب و نوشیدن یک لیوان شیر به کیفیت خواب شبانه خود کمک کنید.

6.صبح خود را خوب آغاز کنید.

هیچ چیزی بدتر از این نیست که صبح خود را خسته، کلافه شروع کنید. شروع کردن صبح با انرژی مثل خواب با کیفیت شبانه به شما کمک می کند به اهدافتان برسید. شما برنامه روز بعدتان را می نویسید و سعی می کنید فردا به همه آن ها برسید اما احساس بدی سراغتان می آید اگر به آن ها نرسید. بیدار شدن در ساعت معین به شما کمک می کند تا صبح خوبی داشته باشید، به بدنتان اجازه دهید کاملا از خواب بیدار شود، کشش هایی اول صبح انجام دهید، یک صبحانه خوب برای خودتان درست کنید، و نگاهی به برنامه های روزانه تان کنید و روزتان را پرانرژی شروع کنید.

 

همچنین بخوانید:  دانستنی های لازم برای داشتن مسافرت لذت بخش

 

7.آخر هفته های خوبی داشته باشید.

آخر هفته ها به معنای تا نیمه شب بیدار ماندن و تا دیروقت در تخت خواب بودن است؟ نه اینطور نیست. آخر هفته ها به معنای داشتن روزی سرشار از استراحت و برنامه ریختن برای هفته آتی است. اگر سرتان شلوغ است و در طول هفته سعی در انجام کارهای عقب افتاده تان دارید آخر هفته ها می توانند به شما کمک کنند مقدار زیادی از این کارها را انجام دهید.

8.برنامه خواب منظم داشته باشید.

توجه داشته باشید برنامه خواب منظم می تواند شامل چرت های بعد از ناهار هم باشد. پس بدنتان را بشناسید و اگر فکر می کنید شما به مقداری خواب در وسط روز نیاز دارید تا پر انرژی روزتان را ادامه دهید، سعی کنید بیش از 20 دقیقه چرت نزنید.

9.ورزش کنید.

همه ما پیر می شویم اما با ورزش کردن می توانیم از دردها و مسائل پیری تا حد زیادی بکاهیم. راه های زیادی برای ورزش کردن است، پیاده روی، دویدن، یوگا کردن، شنا و … همگی ورزش محسوب می شوند. ورزش در زمینه های زیادی به سلامت افراد کمک می کند. آیا شما هم بهانه ورزش کردن دارید؟ مطمئنا هر کدام از ما 30 دقیقه وقت در روز دارد تا به ورزش بپردازد اگر هفته های شلوغی دارید 30 دقیقه در 3 روز هفته نتایج عالی به دنبال دارد.

12 عادت فوق العاده برای داشتن زندگی فوق العاده

12 عادت فوق العاده برای داشتن زندگی فوق العاده

10.خودتان را به چالش بکشید.

همانطور که بدنتان به ورزش نیاز دارد، ذهن نیز شامل این پروسه می شود. ذهن ما برای فعال، سالم و پرانرژی بودن نیاز به تمرین روزانه دارد. عادت کنید ذهنتان را هر روز ورزش دهید حتی 30 دقیقه، می توانید کارهایی مانند کتاب خواندن، انجام دادن بازی های ذهنی، رنگ کردن نقاشی ها، انجام دادن بازی های فکری در گوشی، کاردستی ساختن و… را انجام دهید.

11.به احساساتمان توجه کنیم.

همه ما گاهی عصبانی، ناراحت، دلسرد، خسته و…می شویم. سعی کنید مهربان بودن، صبور بودن، همدردی کردن و یا هر احساس خوب دیگر را در خودتان تقویت کنید اینگونه زندگی آسان تر می شود. وقتی مسائلی که امروز باعث ناراحتی ما می شوند، دو سال، ده سال، بیست سال دیگر اهمیتی ندارند چرا باید به آن ها اهمیت دهیم؟ نفس عمیقی بکشید و وقایع و مسائل را با دیدی منطقی حل کنید. اینگونه انرژی مثبت زندگی شما را در بر می گیرد.

12.بر روی خودتان تمرکز کنید.

همه ما انسان ها گاهی لحظات بد، سخت در زندگی خود داریم و این مشکلی ندارد. در صورتی که بتوانیم احساسات و لحظات بد زندگیمان را مدیریت کنیم. به یاد داشته باشید شادی شما به اندازه شادی تک تک افراد زندگی تان مهم است. توجه کنید چه زمانی شما به سپری کردن زمان با خودتان نیاز دارید اینگونه دوباره انرژی خود را تقویت می کنید و برای اهدافتان تلاش می کنید.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

نمک دریاچه را با خواص درمان سردردهای مزمن و میگرن، درمان بیماری های پوست، درمان شوره سر و افزایش رشد مو، تسکین درد مفاصل، پیشگیری و درمان بیماری های دهان و دندان، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0