سبد خرید 0

25 نسخه شفابخش با سیب

831 بازدید
14 تیر 97
قاصدک

25 نسخه شفابخش با سیب که باید همه بدانند.

1 – درمان نقرس با سیب : خوردن روزی چند عدد سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن و دفع اسید فرمیک می شود. این خاصیت سیب بواسطه مواد قلیایی موجود در آن است. همچنین خوردن آب صاف شده جوشانده پوست خشک سیب یا استفاده از پودر سیب خشک شده جهت دفع سموم، اسید اوریک و درمان نقرس مفید و موثر است.

2 – رفع یبوست مزمن با سیب : برای افرادی که از یبوست های مزمن رنج می برند هیچ دارویی موثرتر از سیب نیست. به همین منظور خوردن یک عدد سیب خام تازه در موقع خواب برای رفع یبوست به اینگونه افراد توصیه می شود.

3 – التیام زخم معده با سیب : سیب خام اثر معجزه آسایی در درمان و التیام زخم های دستگاه گوارشی بویژه زخم معده دارد. کسانی که زخم معده دارند یک عدد سیب را رنده نموده یا آب آنرا گرفته و بنوشند.

4 – معالجه ورم روده با سیب : 25 گرم سیب خام را تکه تکه شده یا 20 گرم پوست خشک سیب را با 15 گرم ریشه شیرین بیان مخلوط کرده، در یک لیتر آب جوشانده و آب صاف شده آنرا میل نمایید جهت تحلیل ورم روده نافع است. (تذکر: افرادی که مبتلا به فشار خون هستند بهتر است ریشه شیرین بیان را اضافه ننمایند)

5 – درمان روماتیسم با سیب : استفاده از جوشانده پوست سیب درختی داروی مفید جهت درمان روماتیسم می باشد. به همین منظور روزانه 30 گرم پوست سیب را در نیم لیتر آب جوشانده و آب صاف شده آنرا در دو وعده صبح و عصر میل نمایید.

25 نسخه شفابخش با سیب

25 نسخه شفابخش با سیب

6 – معالجه قولنج و درد کمر با سیب : جهت تسکین درد کمر و معالجه قولنج یک عدد سیب خام را با پوست قطعه قطعه نموده، در نیم لیتر آب گرم بمدت 15 دقیقه جوشانده و آب صاف شده آنرا میل نمایید. همچنین خوردن روزی یک فنجان از محلول یک قاشق سوپخوری پودر پوست سیب در آب جوش مفید است.

7 – درمان زکام و سیاه سرفه با سیب : خوردن روزی دو قاشق مرباخوری از شربت غلیظ سیب جهت درمان زکام و رفع سیاه سرفه نافع است. طرز تهیه شربت سیب : 4 عدد سیب را با پوست قطعه قطعه نموده با 50 گرم کشمش و 15 گرم عناب بدون دانه و یک لیتر آب بمدت یک ساعت حرارت داده بقدری که بقوام آید و شربت غلیظی حاصل شود.

8 – معالجه گریپ با سیب : جهت درمان گریپ روزی دو عدد سیب خام را رنده کرده و میل کنید و از مصرف غذایی دیگر خودداری نموده و این عمل را تا سه روز تکرار کنید.

9 – درمان بیماری های مجاری ادراری با سیب : نوشیدن روزی چند فنجان از آب صاف شده جوشانده پوست سیب علاوه بر باز شدن مجاری ادراری و رفع بند آمدگی ادرار، موجب زه کشی و رسوب زدایی کلیه و مثانه گریدده و در رفع سنگ و شن آن موثر است.

10 – خواص طبی برگ درخت سیب : مطالعات آزمایشگاهی حاصل از تجزیه برگ درخت سیب نشان می دهد که برگ درخت سیب حاوی ماده ای به نام ایزوفلوریدزین است که دارای اثر تب بر، ضد روماتیسم و ضد التهاب کلیه و مثانه می باشد. جهت درمان امراض مذکور بهتر است 25 مثقال برگ درخت سیب را در یک لیتر آب دم کرده یا جوشانده و بتدریج در خلال 24 ساعت با کمی شکر شیرین نموده و میل نمایید.

11 – مصارف درمانی پوست درخت سیب : پوست درخت سیب که پس از قطع شاخه های درخت، آنرا از شاخه ها جدا نموده و در سایه خشک می کنند بدلیل داشتن فلوریدزین بعنوان دارویی تقویت کننده بدن، قابض (سفت کننده معده) و ضد اسهال و ادرار آور بکار رفته و از قدیم الایام مورد توجه اطبای سنتی بوده است. (فلوریدزین موجود در پوست درخت سیب در اثر هیدرولیز تولید گلوکز و فلورتین می کند که فلورتین اثر تب بر دارد و به همین جهت پوست درخت سیب جهت پایین آوردن تب نیز موثر است).

 

همچنین بخوانید: خوردن سیب با پوست چه مزیتی دارد؟

 

12 – تصفیه کردن خون با سیب : افرادی که از غلظت بالای خون و کثیف بودن آن رنج می برند چنانچه هر روز صبح ناشتا یک عدد سیب خام پخته را بخورند و این عمل را تا سه هفته متوالی تکرار نمایند خون آنها رقیق شده و تصفیه می گردد.

13 – درمان یرقان (زردی) با سیب : نوشیدن روزی یک لیوان از آب سیب خام یا آب صاف شده جوشانده پوست سیب یا برگ درخت آن در چند روز متوالی بعنوان دارویی مفید و موثر جهت درمان یرقان (زردی) بکار می رود.

14 – رفع بند آمدگی ادرار با سیب : همانطور که در بند 9 یاد آور شدیم استفاده از جوشانده پوست درخت سیب یا پودر سیب خشک شده در سایه موجب زیاد شدن ترشح ادرار گردیده و بعلت خاصیت ضد اوره آن از بالا رفتن اوره نیز جلوگیری می کند.

15 – معالجه اسهال با سیب : تجویز یک قاشق سوپخوری از سیب خام رنده شده در هر ساعت در روز و تکرار این عمل بمدت 4 روز متوالی بعنوان دارویی ضد اسهال قابض (سفت کننده معده) به افرادی که اسهال دارند، بویژه کودکان، توصیه می شود.

16 – تقویت اعصاب و رفع بی خوابی با سیب : نتایج تحقیقات آزمایشگاهی از تجزیه سیب خام نشان می دهد که سیب حاوی مقادیر زیادی فسفر است و این ماده سلسله اعصاب را تقویت نموده و علاوه بر کمک به فرد در انجام کارهای فکری، او را مستعد خوابیدن می سازد.

17 – رفع بدبویی دهان با سیب : جهت خوشبو شدن دهان و رفع بدبویی آن بمدت 15 دقیقه کمی جعفری تازه را بجوید، سپس تفاله های آنرا از دهان بیرون انداخته و یک عدد سیب درختی را در دهان گذاشته، خوب بجوید و فرو دهید.

18 – تحلیل ورم ضربدیدگی چشم با سیب : استفاده از ضماد سیب خام رنده شده به تنهایی یا همراه با کمی آرد جو یا پودر تخم شلغم بر روی چشمی که ضربه به آن وارد شده علاوه بر تحلیل ورم و رفع کبودی آن موجب تسکین درد آن نیز می گردد. همچنین ضماد جوشانده پوست سیب تازه بر محل ورم نتایج شفا بخشی خواهد داشت.

19 – تسکین درد گوش با سیب : برای تخفیف درد گوش، شب موقعی که می خوابید یک عدد سیب خام را که در کوره یا در زیر خاکستر داغ پخته شده به گوش خود بمالید و بخوابید، با این عمل درد گوش شما فورا ساکت می شود.

20 – رفع خارش پوست با سیب : استفاده از مرهم سیب پخته شده جهت رفع خارش نافع است. طرز تهیه این مرهم به این صورت است که یک عدد سیب خام تازه را به دو قسمت تقسیم کنید، هسته و پلیشه آنرا در آورید، در وسط آن که گود شده کمی پودر گوگرد ریخته، بعد این قسمت سیب را روی هم بگذارید و با نخی محکم ببندید و سپس آنرا در کوره قرار دهید تا بپزد. وقتی خوب پخته شد آن را له کنید و به محل خارش بمالید.

 

همچنین بخوانید:   مواد غذایی مناسب برای درمان بیماری های مختلف

 

21 – خواص طبی شکوفه درخت سیب : دم کرده 6 مثقال شکوفه سیب تازه در یک لیتر آب سرفه و خشونت سینه را برطرف می نماید. مالیدن آب مقطر شکوفه درخت سیب به پوست جهت درمان اختلالات پوستی بویژه از بین بردن سرخی صورت موثر است. بخور شکوفه درخت سیب موجب طراوت پوست صورت گردیده و باعث برطرف شدن خشکی و زبری آن می گردد.

22 – اثر درمانی سیب در درمان وسواس و ضعف اعصاب : نوشیدن روزی یک لیوان از آب سیب شیرین رسیده داروی مفیدی جهت رفع ضعف اعصاب و درمان وسواس در دراز مدت است. همچنین اگر آب سیب را گرفته و با شکرنی (نیشکر) پخته بقوام آورید و کمی هل و زعفران و مقداری گلاب به آن اضافه نمایید و خوب بهم بزنید شربتی مقوی بدست می آید که در رفع وسواس و ضعف اعصاب بی نظیر است.

23 – درمان استسقاء و عطش مفرط با سیب : نوشیدن روزی یک فنجان آب سیب ترش (بر خلاف سیب شیرین) بعنوان داروی ضد استسقاء برای افرادی که عطش مفرط دارند بسیار مفید بوده و آنرا بخوبی از بین می برد.

24 – کاهش کلسترول (چربی) خون با سیب : بعلت فیبرهای خوبی که در سیب وجود دارد بخصوص فیبر پکتین که در پوست میوه سیب موجود است کلسترول خون کاهش یافته و موجب افزایش hdl می گردد

25 – نقش سیب در کاهش فشار خون : تحقیقات و مطالعات دکتر kempner و سایرین نشان داد که نمک های پتاسیم آلی موجود در سیب باعث شده که سیب بعنوان یک مدر (ادرار آور) خوب عمل کرده و سبب کاهش سدیم گردد و در نتیجه باعث کاهش فشار خون شود.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

سرکه سیب را با خواص ضدچاقی، رفع زکام، روماتیسم، شکنندگی های ناخن، اختلال سیستم گوارش، زیادی فشار خون، ضد خونریزی، کمی فشار خون، اختلال بینایی و دید چشم، آسم، سرگیجه، کمبود کلسیم، سنگینی شنوایی، ورم مفاصل، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک یا پیج اینستاگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0