سبد خرید 0

9 درمان خانگی عفونت قارچی (انواع عفونت قارچی)

577 بازدید
30 خرداد 1
ریحون
,

9 درمان خانگی عفونت قارچی

مهم نیست که چقدر از پوست خود مراقبت می کنید، برخی از بیماری های پوستی به گونه ای هستند که اجتناب ناپذیر هستند. عفونت های قارچی یکی از این بیماری هاست که تقریبا هر فردی حداقل یک بار در زندگی خود به آن دچار شده است. در حالی که داروها و پمادها برای این عفونت های قارچی در دسترس هستند، بسیاری از قارچ ها در برابر آنها مقاوم می شوند و در نتیجه داروها را بی فایده می کنند. اگر از عفونت قارچی رنج می‌برید و داروهای بدون نسخه کمکی نمی‌کنند، شاید بتوانید درمان‌های خانگی را امتحان کنید. در این مقاله 9 درمان خانگی عفونت قارچی را به شما معرفی می کنیم.

عفونت قارچی چیست؟

عفونت های قارچی می توانند هر فردی را تحت تاثیر قرار دهند و می توانند در چندین قسمت از بدن ظاهر شوند.

انواع مختلف قارچ ها می توانند باعث عفونت قارچی شوند. در برخی موارد، قارچ‌هایی که معمولاً در داخل بدن شما یافت نمی‌شوند، می‌توانند آن را مستعمره کرده و باعث عفونت شوند. در موارد دیگر، قارچ هایی که به طور معمول در بدن یا داخل بدن شما وجود دارند می توانند خارج از کنترل تکثیر شوند و باعث عفونت شوند.

عفونت های قارچی می توانند مسری باشند. آنها می توانند از فردی به فرد دیگر سرایت کنند. در برخی موارد، می توانید قارچ های عامل بیماری را از حیوانات آلوده یا خاک یا سطوح آلوده نیز بگیرید.

انواع رایج عفونت های قارچی

عفونت قارچی به عنوان مایکوز نیز شناخته می شود. اگرچه بیشتر قارچ ها برای انسان بی ضرر هستند، اما برخی از آنها در شرایط خاص قادر به ایجاد بیماری هستند.

قارچ‌ها با آزاد کردن هاگ‌هایی که می‌توانند با تماس مستقیم یا حتی استنشاق جمع شوند، تکثیر می‌شوند. به همین دلیل است که عفونت های قارچی به احتمال زیاد روی پوست، ناخن ها یا ریه های شما تأثیر می گذارد. قارچ ها همچنین می توانند به پوست شما نفوذ کنند، اندام های شما را تحت تاثیر قرار دهند و باعث عفونت سیستمیک در سراسر بدن شوند.

برخی از انواع رایج عفونت قارچی عبارتند از:

  • قارچ پای ورزشکار
  • خارش جوک (خارش کشاله ران)
  • درماتوفیتوز (قارچ پوستی)
  • عفونت قارچی ناخن

برخی از انواع قارچ ها به طور معمول باعث عفونت در انسان نمی شوند، اما می توانند باعث بیماری در افرادی با سیستم ایمنی ضعیف شوند. به این عفونت ها فرصت طلب می گویند. با این 9 درمان خانگی طبیعی می توانید عفونت های قارچی را مدیریت کنید.

9 درمان خانگی عفونت قارچی

9 درمان خانگی عفونت قارچی

عسل

عسل که به عنوان یک ماده در مراقبت از پوست در خانه استفاده می شود، به دلیل خواص درمانی خود شناخته شده است. از آنجایی که این ماده ضد عفونی کننده است، به عنوان یک درمان خانگی برای عفونت های قارچی معجزه می کند. به طور طبیعی حاوی پراکسید هیدروژن است که می تواند باکتری ها و قارچ ها را از بین ببرد.

درمان عفونت قارچی با عسل:

برای استفاده از عسل برای هر گونه عفونت قارچی، یک قاشق چای خوری از آن را به محل عفونی بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند. برای بهبودی سریعتر می توانید این کار را دو بار در روز انجام دهید.

برگ چریش

از قدیم الایام، از برگ چریش برای درمان عفونت ها و بیماری های پوستی استفاده می شده است. در واقع یکی از بهترین درمان های خانگی برای عفونت های قارچی است. چریش سرشار از خواص ضد قارچی به عنوان یک سم زدایی فوق العاده عمل می کند.

نحوه استفاده از برگ سریش برای درمان عفونت قارچی:

برای استفاده از برگ چریش برای درمان عفونت قارچی، آن را به مدت 2 تا 3 دقیقه در آب بجوشانید. می توانید از این برگ های آب پز شده خمیر درست کنید و آن را به مناطق آسیب دیده بمالید. یکی دیگر از راه های استفاده از برگ چریش، مصرف آب آن است، زیرا این کار نیز بسیار موثر است.

سرکه سیب

این ماده اسیدی سرشار از مواد مغذی مانند منیزیم، پتاسیم و فسفر و سرشار از خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است، سرکه سیب طبیعی یک درمان خانگی موثر برای عفونت‌های قارچی است.

خواص اسیدی سرکه سیب، رشد قارچ ها را کاهش می دهد و در نتیجه عفونت های شما را سریع و موثر درمان می کند. سرکه سیب را می توان به روش های مختلفی برای جلوگیری از عفونت های قارچی استفاده کرد.

نحوه استفاده از سرکه سیب برای عفونت قارچی:
  • یکی از راه ها نوشیدن سرکه سیب رقیق شده با آب است. ممکن است عفونت ها را از بین ببرد و به بدن شما از درون کمک کند. با این حال، نسبت باید 1-2 قاشق غذاخوری سرکه سیب با یک فنجان آب باشد.
  • همچنین می توانید برای بهبودی سریع تر، سرکه سیب رقیق شده را روی نواحی آسیب دیده بمالید. اگر در پاهای خود عفونت دارید، محلول سرکه سیب رقیق شده در آب تهیه کنید و پاهای خود را در آن خیس کنید.

 

همچنین بخوانید: قارچ پای ورزشکاران و روش های آسان درمان آن

 

روغن درخت چای

این اسانس یک ماده جادویی برای مراقبت از پوست و مو است، زیرا سرشار از خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی است. این خواص روغن درخت چای است که آن را به یک درمان خانگی مفید برای عفونت های قارچی تبدیل می کند.

نحوه استفاده از روغن درخت چای برای درمان عفونت قارچی:

برای استفاده از روغن درخت چای برای عفونت های قارچی، آن را با هر روغن حاملی که دارید (نارگیل/جوجوبا/بادام/زیتون) مخلوط کرده و روی نواحی آلوده بمالید.

توجه: روغن درخت چای را بدون روغن حامل استفاده نکنید زیرا بسیار قوی است و ممکن است باعث ایجاد واکنش نامطلوب بر روی پوست شود.

ماست

همه ما می دانیم که ماست مملو از باکتری های پروبیوتیک است. باکتری لاکتوباسیلوس موجود در ماست پراکسید هیدروژن آزاد می کند که عفونت های قارچی را از بین می برد. بنابراین، ماست یکی از امیدوارکننده‌ترین درمان‌های خانگی برای عفونت‌های قارچی است.

نحوه استفاده از ماست برای درمان عفونت های قارچی:

برای استفاده از ماست برای عفونت‌ها و برای تسکین سریع‌تر، ماست سرد را روی نواحی آسیب‌دیده بمالید.

 روغن نارگیل

روغن نارگیل بهترین ماده برای مراقبت از پوست و همچنین برای درمان بیماری ها است. یک داروی قدیمی برای عفونت های پوستی، خواص ضد قارچی روغن نارگیل سلول های قارچی را از بین می برد.

نحوه استفاده از روغن نارگیل برای عفونت ها:

برای استفاده از روغن نارگیل، روزی دو تا سه بار یک لایه روغن نارگیل را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. این یکی از مطمئن ترین درمان های خانگی برای عفونت های قارچی است و برای تسکین سریعتر باید به طور منظم تکرار شود.

9 درمان خانگی عفونت قارچی

9 درمان خانگی عفونت قارچی

سیر

ماده‌ای که همه آن را دوست دارند، اما از بوی آن متنفرند، یک درمان خانگی فوق‌العاده برای عفونت‌های قارچی است. یکی از قوی ترین مواد ضد میکروبی و ضد قارچی، مصرف منظم سیر احتمال ابتلا به عفونت ها را کاهش می دهد. استفاده موضعی از سیر در برابر عفونت های قارچی نیز مفید است.

درمان عفونت های قارچی با سیر:

برای به دست آوردن بهترین فواید این ماده، سیر له شده را با روغن زیتون مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید و آن را روی نواحی آسیب دیده بمالید. همچنین می توانید از خمیر سیر روی نواحی آسیب دیده استفاده کنید و قبل از شستشو 30 دقیقه بگذارید بماند. با این حال، اجازه ندهید خمیر سیر خام بیش از نیم ساعت روی ناحیه عفونی بماند، زیرا می تواند باعث تحریک پوست شود.

 آلوئه ورا

آلوئه ورا که به طور گسترده برای تسکین پوست استفاده می شود، یکی از بهترین درمان های طبیعی برای پوست است و همچنین یک عامل شفابخش عالی برای عفونت های قارچی است. از آنجایی که آلوئه ورا ماهیت ضد عفونی کننده دارد، بر ضد قارچ ها و باکتری ها عمل می کند و آنها را از بین می برد. همچنین می تواند از رشد مخمر جلوگیری کند. بنابراین، یک درمان خانگی عالی برای عفونت های قارچی است.

نحوه استفاده از آلوئه ورا:

تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز مقداری ژل روی ناحیه آسیب دیده بمالید تا نتیجه دلخواه را ببینید.

 زردچوبه

زردچوبه همان ماسالای دوست داشتنی در آشپزخانه های ماست که برای چندین منظور مفید است. برای رنگ و طعم بخشیدن به غذا، درخشندگی پوست و درمان زخم از زردچوبه استفاده کنید.

زردچوبه تقریباً راه حلی برای هر مشکلی است که با آن روبرو می شوید، بنابراین منطقی است که یک درمان خانگی برای عفونت های قارچی نیز باشد.

نحوه استفاده از زردچویه برای درمان عفونت ها:

بر روی ناحیه آسیب دیده، خمیر زردچوبه و آب را برای بهبود سریعتر بمالید.

چه زمانی به پزشک خود مراجعه کنید

اگر علائم شما در عرض دو هفته برطرف نشد یا به درمان پاسخ نداد، باید به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر در موقعیتی هستید که ممکن است آن را به دیگران سرایت کند، مثلاً اگر معلم هستید، باید به پزشک مراجعه کنید.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

سرکه سیب را با خواص درمان ضدچاقی، رفع زکام، روماتیسم، شکنندگی های ناخن، اختلال سیستم گوارش، زیادی فشار خون، ضد خونریزی، کمی فشار خون، اختلال بینایی و دید چشم، آسم، سرگیجه، کمبود کلسیم، سنگینی شنوایی، ورم مفاصل و…، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0