سبد خرید 0

خواص و مضرات شوید

1 بار
28 آبان 96
قاصدک

با خواص و مضرات شوید آشنا شویم

به گیاه آن در فارسی شبت، شود، شوت و در کتب سنتی با نام شبت نام برده می شود.

ترکیبات شیمیایی گیاه شوید :

از نظر ترکیبات شیمیایی در دانه گیاه شوید وجود تانن و یک ماده رزینی و یک اسانس روغنی فرار متشکل از لیمونن، کتون، کاروون و یک ماده چرب گزارش شده است، بررسی دیگری نشان می دهد که در اسانس شوید ماده آنتول نیز وجود دارد.

خواص و مضرات شوید

خواص شوید :

در تمام مناطق خاور دور از شوید به عنوان معطر کننده، بادشکن، محرک، مقوی معده و ضد نفخ به خصوص برای بچه ها استفاده می شود و مخلوطی از عسل خشک، کره و شوید برای رفع بیماری های عصبی تجویز می شود، اسانس روغنی شوید ضد انگل قوی است و برای کشتن کرم قلابدار مفید می باشد، شوید از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی گرم و خشک است و خواص آن محلل، اعتدال دهنده ی اخلاط، باز کننده ی گرفتگی ها و انسداد است.

مسکن دردهای سر بوده و قاعده آور است، برای تنگی نفس و سکسکه امتلایی (ناشی از پر بودن معده) و ضعف معده و کبد و طحال و سنگ کلیه و مثانه و بیماری آلت تناسلی مفید است، خوردن آن با عسل برای دفع سموم و کمک به قی کردن و اخراج اخلاط غلیظ از معده مفید است، خوردن دم کرده برگ تازه یا خشک شوید برای پراکنده کردن بادها و تحلیل آن ها از تمام زوایای بدن و درد پشت و کلیه و مثانه و ازدیاد ترشح ادرار و تسکین دل پیچه و قطع آشفتگی حال که ناشی از هضم نشدن غذا باشد مفید است، اگر شوید را ساییده همراه با عسل بپزند تا سفت شود و بر روی پوست شکم بمالند مانند مسهل به آسانی عمل می کند.

 

همچنین بخوانید :   درمان طبیعی سنگ کلیه با عرقیات معجزه گر گیاهی

 

نشستن در دم کرده ی برگ شوید و تخم آن برای بیماری های رحم و تحلیل بادهای کلیه و مثانه و بیضه ها مفید است. (می توانید در تشتی محلول دم کرده شوید و تخم آن را ریخته، آب ولرم اضافه کرده و داخل تشت برای مدتی بنشینید) ریختن قطره ی عصاره ی آن در گوش برای بیماری های گوش نافع است و شوید برای گرم مزاجان مضر است، خوردن دم کرده ی آن دماغ، بینایی، معده، کلیه و مثانه را ضعیف کرده و اسپرم را کم می کند و اسراف در خوردن شوید اسپرم را قطع می کند لذا از این نظر باید با آب لیمو، سکنجبین، آبغوره و ترشی ها خورده شود و سرد مزاجان باید با قرنفل و دارچین و عسل بخورند.

خوردن تخم سوخته ی شوید با عسل برای بیماری های مقعد و بواسیر نافع است، ضماد آن با خاکستر شیشه برای خرد کردن سنگ مثانه و اختلالات ترشح ادرار مجرب است، گرد شوید زخم های تر و چرکین را خشک می نماید و برای رفع زخم آلت تناسلی مرد بسیار موثر است، هم چنین دم کرده ی شوید برای تسکین درد معده و رفع دل پیچه اطفال و رفع کم شدن شیر زنان و بی خوابی اثر مفید دارد، در آمریکا مرسوم است از شوید برای آرامش اعصاب، برای کاهش ورم و درد و متوقف کردن سکسکه ها استفاده می شود. (درمان فوری سکسکه)

عرق شوید :

عرق شوید با طبیعت گرم خود، پایین آورنده ی چربی خون، ضد اسید اوریک، تری گلیسیرید، کلسترول خون، مقوی معده، ضد سم، مدر، دافع سنگ کلیه و مثانه و بادشکن، پایین آورنده ی فشار خون و بر طرف کننده ی آرتروز می باشد.

 

عرق شوید

عرق شوید را با خواص برطرف کننده چربی خون، مقوی معده، ضد دل درد و بیماری های روده، هضم کنده غذا، آرام کننده و زیاد کننده ترشحات شیر مادر، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه عطارک تهیه نمایید.

خرید عرق شوید

 

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0