سبد خرید 0

نسخه های گیاهی ضدنازایی و ناباروری قسمت1

1 بار
24 آذر 96
قاصدک
,

نسخه های گیاهی ضدنازایی و ناباروری زنان (قسمت اول)

در ادامه مباحث مربوط به بیماری زنان و استفاده از داروهای گیاهی مرتبط با بیماری خانم ها در این مطلب نسخه های دارویی برای درمان ناباروری بانوان توصیه می کنم.

دم کرده ترکیبی زیره :

برای از بین بردن سردی رحم، زنان نابارور باید روزانه 3 فنجان از دم کرده ترکیبی زیره را میل کنند و این عمل را تا بهبودی کامل ادامه دهند.

ترکیبات : 15 گرم زیره، 10 گرم چوب دارچین، 10 گرم هل، 5 گرم زنجبیل، 500 میلی لیتر آب جوش، کمی عسل و یا نبات مورد نیاز است.

روش تهیه دم کرده زیره :

ابتدا برای گرم کردن قوری مقداری آب داخل آن ریخته و پس از کمی گرداندن آن را خالی کنید، سپس همه مواد را به غیر از عسل داخل آن ریخته و روی آن آب جوش ریخته و ۱۵ دقیقه بگذارید تا دم بکشد، دم کرده را صاف کرده و ۳ بار در روز، هر بار یک فنجان آن را با کمی عسل یا نبات شیرین نموده و میل نمایید.

شیاف ترکیبی سنبل :

استفاده مداوم از شیاف ترکیبی سنبل در طول یک ماه متوالی تاثیری ماندگار برای از بین بردن نازایی زنان که به دلیل سردی بیش از حد رحم باشد، دارد.

ترکیبات: 10 گرم سنبل، 10 گرم زعفران، 10 گرم ناخنک، 1 عدد زرده تخم مرغ، مقداری روغن سنبل نیاز است.

روش تهیه شیاف : زعفران، سنبل، و ناخنک را نرم ساییده و به صورت پودر در آورید، سپس آن را با زرده تخم مرغ و روغن سنبل مخلوط کرده و به شکل خمیر درآورید، بعد خمیر را به شکل لوله هایی باریک درآورده آن را چرب نموده و چندین مرتبه پس از پاک شدن از خون قاعدگی آن را داخل واژن شیاف کنید.

نسخه های گیاهی ضدنازایی و ناباروری قسمت1

نسخه های گیاهی ضدنازایی و ناباروری قسمت1

شیاف روغن بنفشه :

چنانچه نازایی به دلیل زیادی حرارت در محیط داخلی رحم باشد از شیاف روغن بنفشه بهره بگیرید.

ترکیبات : 30 گرم پیه یا چربی خروس، 1 عدد زرده تخم مرغ، مقداری روغن بنفشه، مقداری پنبه تمیز و بهداشتی نیاز است.

روش تهیه شیاف روغن بنفشه :

ابتدا پیه یا چربی خروس را به روش بن ماری (حرارت غیر مستقیم) ذوب کنید، سپس روغن بنفشه را با زرده تخم مرغ زده شده مخلوط نموده و به آن اضافه کنید، بعد آن را به پنبه آغشته نموده و به داخل واژن شیاف کنید.

روش دیگر:

اگر نازایی به دلیل خشکی بدن و محیط داخلی رحم باشد، 16 گرم روغن بنفشه را با 15 گرم روغن گل نیلوفر، 15 گرم روغن تخم کدو، 30 گرم پیه مرغ ذوب شده و کمی لعاب بهدانه مخلوط کرده و با پنبه آغشته نموده و در داخل واژن شیاف کنید.

شیاف ترکیبی انزروت :

چنانچه نازایی به جهت زیادی رطوبت و ترشح بیش از حد رحم حاصل شده باشد از شیاف ترکیبی انزروت بهره بگیرید.

ترکیبات : 10 گرم انزروت، 10 گرم شوید خشک، 10 گرم سماق، 10 گرم مرمکی، 10 گرم زعفران و کمی عسل نیاز است.

روش تهیه شیاف انزروت :

کلیه اجزای فوق را مخلوط کرده، نرم ساییده و با عسل خمیر کنید سپس با کمی روغن زیتون آن را چرب نموده و با پنبه یا پارچه تمیز در داخل واژن شیاف کنید.

نسخه های گیاهی ضدنازایی و ناباروری قسمت1

نسخه های گیاهی ضدنازایی و ناباروری قسمت1

محلول شستشوی واژن سنبل الطیب :

برای از بین بردن رطوبت زیاد در زنان نازا، استفاده از محلول شستشوی واژن سنبل الطیب مفید و موثر است.

ترکیبات : 15 گرم ریشه سنبل الطیب، 10 گرم گل سرخ، 10 گرم نعنا، 10 گرم پونه، 10 گرم دارچین، 10 گرم شوید و یک و نیم لیتر آب نیاز است.

روش تهیه محلول شستشوی واژن :

گیاهان فوق را مخلوط کرده و در ظرفی لعابی بریزید، سپس آب را نیز اضافه نموده و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه جوشاندن، آن را صاف کرده و با کمی آب سرد مخلوط نموده و در تشت کوچکی بریزید، سپس درون تشت نشسته و واژن و اطراف آن را با محلول شستشو دهید (حرارت محلول در تشت نباید بیشتر از ۲۷ درجه سانتی گراد باشد).

تونیک ترکیبی برگ سداب :

چنانچه نازایی به دلیل چاقی مفرط و تجمع بیش از حد چربی در ناحیه رحم باشد، مصرف مداوم تونیک ترکیبی برگ سداب مفید و موثر است.

ترکیبات : 20 گرم رازیانه، 20 گرم برگ سداب، 20 گرم زنیان، 5 گرم مرزنجوش، 5 گرم بوره و 10 گرم لاک مغسول مورد نیاز است.

روش تهیه تونیک سداب :

کلیه اجزای فوق را مخلوط کرده، نرم ساییده و روزی 5 گرم آن را با کمی آب میل کنید.

تونیک ترکیبی تخم زردک :

برای درمان نازایی که به دلیل ضعف نیروی جنسی، ترشح زیاد رحم و افزایش سردی و رطوبت رحم به وجود آمده باشد، استفاده از تونیک ترکیبی تخم زردک در تمام مدت پاکی و 3 روز آخر دورانی که خون قاعدگی در جریان است (سه روز قبل از پاک شدن) بسیار مفید و موثر است.

ترکیبات : 4 مثقال تخم زردک، دو مثقال تخم ترب، 2 مثقال رازیانه، 1 مثقال زنجبیل، 1 مثقال زرنباد، 1 مثقال برگ کابلی و 250 گرم عسل نیاز است.

روش تهیه تونیک تخم زردک :

کلیه اجزای فوق (به غیر از عسل) را مخلوط کرده و نرم بکوبید سپس پودر حاصل را با عسل خمیر نموده و روزی سه قاشق مرباخوری از آن را میل کنید.

 

همچنين بخوانيد :   نسخه های گیاهی ضدنازایی و ناباروری قسمت2

 

شیاف ترکیبی پیاز لاله واژگون :

استفاده مداوم در طول 3 روز متوالی بعد از پاک شدن از خون قاعدگی، از شیاف ترکیبی پیاز لاله واژگون (گل اشک) کمک زیادی به درمان نازایی که به جهت رطوبت و ترشح زیاد رحم به وجود آمده باشد می کند.

ترکیبات : نیم مثقال پیاز لاله واژگون، یک چهارم مثقال (حدود 1 گرم) زعفران، نیم مثقال هل، نیم مثقال بسباسه، مقداری شیر و کمی پنبه مورد نیاز است.

روش تهیه شیاف پیاز لاله واژگون :

کلیه گیاهان فوق را پس از نرم کوبیدن مخلوط کرده و با کمی شیر حل کنید و مقداری از آن را آغشته به پنبه نموده و در دخل واژن شیاف کنید.

شیاف ترکیبی گل بومادران :

ترشحات غیر چرکی در رحم یا در سایر اجزای دستگاه تناسلی زنان یکی از عوامل مهم به وجود آورنده نازایی زنان در طب قدیم بوده است جهت رفع این ترشحات و کمک به بارور شدن از شیاف ترکیبی گل بومادران بهره بگیرید.

ترکیبات : 15 گرم گل بومادران، 15 گرم انیسون، 15 گرم مرمکی، کمی روغن زیتون، مقداری پنبه، مقداری آب دم کرده گل بومادران نیاز است.

روش تهیه شیاف گل بومادران :

گل بومادران، انیسون و مرمکی را با هم مخلوط کرده و به صورت پودر درآورید سپس روغن را با آب دم کرده گل بومادران مخلوط نموده و خوب هم بزنید، بعد پودر را به آن اضافه کنید، پنبه را به این محلول آغشته نموده و داخل واژن شیاف کنید.

ادامه دارد …

 

خرید پودر قوتو

پودر قوتو را با خواص نیرو بخش، رفع ضعف و بی حالی، انرژی زا، تقویت حافظه، تقویت کننده عمومی بدن، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

@attarak_ad

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. لطفا سوالات خود را در قسمت “نظرات” مطرح نموده و همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0