سبد خرید 0

با 11 عادت زنان سالم و توانمند آشنا شوید

1 بار
08 اردیبهشت 98
بهاره
,,

11 عادت زنان سالم و توانمند که بد نیست بدانید

وقتی که ما نوجوان یا کودک هستیم متابولیسم و سیستم بدن ما مراقب سلامتی ما است، به طوری که می توانیم چیز برگر برای صبحانه بخوریم، هر چیزی که والدینمان تهیه می کند را مصرف کنیم و مشکلی نداشته باشیم. اما زمانی که سنمان افزایش می یابد می دانیم برای سالم ماندن نیاز داریم عاداتی را در خودمان به وجود آوریم. ما همیشه زنان سالم، زیبا و آرام را در آرایشگاه، باشگاه، اینستاگرام می بینیم و از آن ها راجع به راز زیباییشان سوال می کنیم در صورتی که جواب آن ساده است، راز آن ها عادات ساده و سالم زندگیشان هستند که در این مطلب به این عادات می پردازیم و شما را با 11 عادت زنان سالم آشنا می کنیم.

 
با 11 عادت زنان سالم و توانمند آشنا شوید

با 11 عادت زنان سالم و توانمند آشنا شوید

 

با 11 عادت زنان سالم و توانمند آشنا شوید

1- می دانند که سلامتی یک عدد بر روی ترازو نیست

می دانند که سلامتی یک عدد بر روی ترازو نیست، بلکه مقدار غذایی که مصرف می کنند و تعداد ساعاتی را که ورزش می کنند و… است. سلامتی نحوه عملکرد بدن و احساس ما نسبت به آن می باشد. سلامتی را در ابتدای صبح، در پیاده روی های روزانه و در مقدار غذایی که مصرف می کنیم می توان یافت. خانمی که سالم است به عدد ترازو توجه نمی کند بلکه به احساسی خوبی که نسبت به خودش دارد، توجه می کند.

2- می دانند که سلامتی واقعی از درون نشات می گیرد

 این جمله را بارها شنیده ایم، زیبایی در درون است، چقدر در درونمان سالم هستیم؟ آیا کبدمان، غرایزمان و…. سالم هستند؟ زیبایی درون، خودش را در بیرون هم نمایان می کند. بزرگترین سیستم بدنی ما سیستم پوششی ماست که حتی ناخن ها و موهایمان را هم شامل می شود. اغلب مردم نمی دانند این قسمت های طبیعی درون بدنمان باعث زیبایی بیرون می شود.

اگر پوست خشکی دارید شاید علت آن کم آبی بدنتان باشد یا در شرایط بدتر می توانید دچار اگزما شوید. آیا ناخن های شکننده دارید؟ آیا موهای نازکی دارید؟ این ها نشانه هایی است که می گویند چیزی در درون شما درست نیست. سلامتی واقعی از مراقبت از داخل بدنتان نشات می گیرد و به بیرون می آید.

3- باور دارند که یک ذهن سالم به اندازه بدن سالم اهمیت دارد

شما می توانید بدنی که درست کار می کند و زیبا به نظر می رسد داشته باشید اما اگر ذهن سمی داشته باشید سالم نیستید. وقتی بحث سلامتی است، در کنار بدن متناسب و زیبا، شما به ذهن شاد هم نیاز دارید.

سپری کردن زمان با افرادی که دوستشان دارید و دوستتان دارند، مراقبت از خود، راه هایی هستند که باعث داشتن ذهن سالم می شوند. زنان سالم می دانند آن ها نیاز دارند ذهنی به سالمی بدنشان داشته باشند. غذایی که می خوریم و آندروفین ترشح شده هنگام ورزش می توانند کمک کنند، اما سپری کردن زمان و توجه به سلامت ذهن مهمترین نکته است.

 

همچنین بخوانید:  راهکارهایی برای زندگی زنان شاغل

 

4- دوست دارند حرکت کنند

شما می توانید غذای 100% سالمی مصرف کنید اما باز هم نیاز به حرکت کردن دارید. بدن ما ماهیچه هایی دارد که نیاز به لگد زدن، پریدن، حرکت کردن دارند. نیازی نیست هر روز هفته به باشگاه ها مراجعه کنید بلکه از محیط زندگی خود استفاده کنید و حرکت نمایید.

در زندگی امروزه، ما وقت بیشتری را به نشستن در مقابل تلویزیون، کامپیوتر، رانندگی کردن و…. می گذرانیم و این باعث می شود بدنمان تنبل تر شود و به نشستن عادت کند و این چرخه ادامه یابد. حرکات عادات روزانه هستند. به جای استفاده از آسانسور از راه پله ها استفاده کنید، هنگام ظرف شستن حرکت کنید، زمانی در روز را به انجام دادن حرکات آرام همچون یوگا، پیلاتس و تای چی اختصاص دهید.

5- برای ایده آل بودن تلاش نمی کنند

 به عنوان یک زن ما همیشه خواهان بیشتر هستیم مهم نیست چه افراد، وسایل و چیزهای خارق العاده داریم. همیشه خودمان را برای بیش از حد سالم خوری، ورزش کردن بیشتر، کاهش وزن بیشتر و…. اذیت می کنیم. اما ایده آل بودن وجود نداردف زیرا هر چه ما داشته باشیم باز هم بیشتر می خواهیم. خانم های سالم می دانند که ایده آل گرا بودن وجود ندارد، پس برای بهتر بودن تلاش می کنند.

6- می دانند که لازم است هر روز طبق برنامه خود پیش بروند

 سالم بودن به ورزش کردن، غذای سالم خوردن و… نیست بلکه برنامه ای است که هر روز خود را متعهد می دانند تا به آن عمل کنند. مصرف یک وعده کیک در روز تولدتان به معنای غذای ناسالم نیست بلکه لذت بردن از تولدتان است. زنان سالم آگاهانه برای سلامتی ذهن و بدن خود انتخاب می کنند.

7- راه ماندگاری آن ها انجام عمدی کاری است

 شما تصادفا سالم نمی شوید. آن ها عمدا کارهایی را انجام می دهند که به سلامتی شان منجر می شود. آن ها می دانند برخی روزها ممکن است اتفاقاتی سد راهشان شود، پس خود را برای آن آماده می کنند. برنامه عملی برای انجام ورزش و خرید عمدی سبزیجات و میوه از راه های عمدی سالم ماندن هستند.

 
با 11 عادت زنان سالم و توانمند آشنا شوید

با 11 عادت زنان سالم و توانمند آشنا شوید

 

8- می دانند که مقایسه کردن، دشمن شادی است

هر فرد متفاوت است و شما نمی توانید زندگی خودتان را با بقیه مقایسه کنید. حتی اگر دو فرد را با یک وزن یکسان وادار کنید هر روز یک غذا و یک ورزش را انجام دهند باز هم در انتها نتایج متفاوت هستند. مقایسه کردن فقط شادی شما را از بین می برد.

9- خوردن غذاهای واقعا خوشمزه (و گاهی اوقات کیک)

 زنان سالم می دانند مصرف غذاهای خوشمزه گاهی برای آن ها لازم است، غذا سوخت جسم و ذهن است. پس مصرف یک وعده پیتزا یا یک برش کیک باعث نمی شود فردی ناسالم شود، همانطور که مصرف هر روزه سبزیجات کسی را سالم نمی کند.

10- به بدنشان توجه می کنند

 بدن ما به نوعی فعالیت می کند که به ما می گوید، دقیقا چه اتفاقی دارد رخ می دهد. فقط کافیست به دقت به آن گوش فرا دهیم. مثلا سردرد نشانه کم آبی است و با چند لیوان آب احتمالا از بین برود. این که بدانیم بدنمان به ما چه می گوید، نیازمند توجه به آن است.

11- لبخند می زنند و خوش می گذرانند

 بهترین و آسان ترین راه برای افزایش انرژی و هورمون های شادی بخش سروتونین، لبخند زدن است. زنان سالم می دانند خوشحال بودن بخشی از سالم بودن است پس کارهایی را که آن ها را خوشحال می کند انجام می دهند.

زندگی سالم باعث می شود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و از آن لذت ببرید پس عمل کردن به آن آسانتر است. چرا روی تردمیل می دوید اگر ترجیح می دهید در پارک قدم بزنید؟ چرا سالاد کلم مصرف می کنید زمانی که هوس میوه کرده اید؟ کاری را که باعث خوشحالی شما می شود پیدا کنید و در زندگی سالمی که دارید آن را انجام دهید.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

روغن سقز را با خواص تسکین دردهای مفاصل، تقویت نیروی جنسی، تسکین درد کمر و درد های مفصلی، رویش مجدد موهای آسیب دیده، التیام سوختگی و از بین بردن جای آن، درمان تکرر و قطره قطره آمدن ادرار، از بین برنده ماه گرفتگی پوست بدن، درمان ترک لب، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه ها و داروهای گیاهی پیشنهادی مسئولیتی نداشته و حتما قبل از مصرف با پزشک و یا مشاور طب سنتی مشورت نمایید.

 

راستی! برای دریافت مطالب بروز و جدید در حوزه سلامتی و طب سنتی  در کانال تلگرام عطارک عضو شوید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

عطارک
0