سبد خرید 0

13 درمان طبیعی بیماری آرتروز

345 بازدید
14 آبان 1
ریحون
,

13 درمان طبیعی بیماری آرتروز

استئوآرتریت، شایع ترین شکل آرتریت، یک بیماری بیومکانیکی و فیزیولوژیکی است. غضروفی که بافری بین استخوان‌ها ایجاد می‌کند، شکسته و فرسوده می‌شود و به استخوان‌ها اجازه می‌دهد تا روی یکدیگر ساییده و ساییده شوند. آرتریت افراد در هر سنی از جمله کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد.

علائم آرتروز چیست ؟

علائم اصلی آرتروز درد و سفتی مفاصل و مشکلات حرکت مفصل است.

برخی از افراد علائمی مانند:

 • درد، حساسیت و سفتی مفاصل
 • التهاب در داخل و اطراف مفاصل
 • محدودیت حرکت مفاصل
 • پوست قرمز گرم روی مفصل آسیب دیده
 • ضعف و تحلیل عضلات

شدت علائم آرتروز از فردی به فرد دیگر و بین مفاصل آسیب دیده مختلف بسیار متفاوت است.

برای برخی افراد، علائم می تواند خفیف باشد و ممکن است بیایند و از بین بروند. سایر افراد ممکن است مشکلات مداوم و شدیدتری را تجربه کنند که انجام فعالیت های روزمره را دشوار می کند.

تقریباً هر مفصلی می‌تواند تحت تأثیر آرتروز قرار گیرد، اما این بیماری اغلب باعث مشکلاتی در زانوها، لگن و مفاصل کوچک دست‌ها می‌شود.

استئوآرتریت در مفاصل تحمل کننده وزن (مانند زانوها، لگن، پاها و ستون فقرات) شایع است و به تدریج طی ماه ها یا سال ها بروز می کند. به جز درد در مفاصل، مانند سایر انواع آرتریت التهابی، احساس بیماری یا خستگی در شما ایجاد نمی کند.

علل آرتروز چیست؟

به عنوان بخشی از زندگی عادی، مفاصل شما در معرض یک سطح پایین آسیب دائمی قرار می گیرند. در بیشتر موارد، بدن شما آسیب را به خودی خود ترمیم می کند و هیچ علامتی را تجربه نمی کنید.

اما در آرتروز، غضروف محافظ انتهای استخوان‌های شما شکسته می‌شود و باعث درد، تورم و مشکلات حرکت مفصل می‌شود. رشد استخوانی ممکن است ایجاد شود و این ناحیه قرمز و متورم شود.

علت دقیق آن مشخص نیست، اما تصور می شود چندین چیز خطر ابتلا به آرتروز را افزایش می دهد، از جمله:

 • آسیب مفاصل – استفاده بیش از حد از مفصل زمانی که زمان کافی برای بهبودی پس از جراحت یا عمل نداشته است.
 • سایر شرایط (آرتریت ثانویه) – استئوآرتریت می تواند در مفاصل آسیب دیده به شدت توسط یک بیماری قبلی یا موجود، مانند آرتریت روماتوئید یا نقرس رخ دهد.
 • سن – خطر ابتلا به این بیماری با افزایش سن افزایش می یابد.
 • سابقه خانوادگی – استئوآرتریت ممکن است در خانواده ها ایجاد شود، اگرچه مطالعات تنها یک ژن مسئول را شناسایی نکرده اند.
 • چاقی – چاق بودن به مفاصل شما فشار زیادی وارد می کند، به ویژه مفاصلی که بیشتر وزن شما را تحمل می کنند، مانند زانوها و باسن؛
 • جنسیت – آرتروز در زنان شایع تر از مردان است.

درمان های طبیعی بیماری آرتروز

ورزش

تمرینات با وزنه ملایم به همراه تمرینات هوازی ترکیبی عالی برای درمان طبیعی آرتریت است که می تواند عضلات اطراف مفصل آسیب دیده را تقویت کند و از آن حمایت بیشتری کند و به سالم ماندن آن کمک کند.

13 درمان طبیعی بیماری آرتروز

13 درمان طبیعی بیماری آرتروز

کاهش وزن

اگر اضافه وزن دارید، استرس و فشار زیادی به زانوها و باسن وارد می‌کنید و درد آرتروز خود را بدتر می‌کنید. کاهش وزن به عنوان درمان استئوآرتریت تاثیر زیادی دارند.

یخ یا گرما درمانی

زمانی که درد حاد رخ می‌دهد، یخ ممکن است کمک کند. اما برای برخی از مبتلایان آرتروز، استفاده از گرما و همچنین کرم‌های ضدالتهاب موضعی OTC تسکین دهنده است.

مکمل ها

ترکیب گلوکزامین و کندرویتین ممکن است به درمان آرتروز کمک کند. برخی از مطالعات نشان داده اند که این ترکیب می تواند منجر به بهبود علائم شود.

 

همچنین بخوانید: 5 درمان اثربخش خانگی برای پوکی استخوان با گیاهان دارویی

 

مواد غذایی ضد التهابی

تحقیقات تعدادی از مواد غذایی را شناسایی کرده است که می توانند التهاب و تورم را کاهش دهند – علت بسیاری از دردهای مرتبط با آرتروز، التهاب است- بر اساس تحقیقات منتشر شده در نوامبر 2015 به نظر می رسد اسیدهای چرب امگا 3 در کنترل التهاب و بهبود زخم و بهبود مفاصل نقش دارند که ممکن است پیشرفت آرتروز را کند کند.

بنیاد آرتریت بیان می‌کند که پیروی از رژیم غذایی مشابه رژیم مدیترانه‌ای، که بر مقدار زیادی سبزیجات، غلات کامل، ماهی و چربی‌های سالم تاکید دارد، می‌تواند به کاهش التهاب و درمان آرتروز کمک کند.

طب سوزنی

طب سوزنی چینی باستان ممکن است درمان آرتروز باشد. با این روش که، شامل قرار دادن سوزن‌های نازک در نقاط خاصی از بدن برای تسکین درد است.

ماساژ درمانی

یک ساعت ماساژ در هفته به مدت حداقل هشت هفته، درمانی برای استئوآرتریت و تسکین درد و سفتی آرتریت و همچنین افزایش تحرک است. عضلاتی که در اطراف مفاصل در آرتروز دچار اسپاسم می شوند را می توان با استفاده از ماساژ درمانی تسکین داد. این روش  می‌تواند جریان خون را تحریک کند و باعث می‌شود یک ناحیه تحت استرس گرم‌تر و آرام‌تر شود.

13 درمان طبیعی بیماری آرتروز

13 درمان طبیعی بیماری آرتروز

اسپای مناسب

اسپا مکانی است که از خصوصیات درمانی آب چشمه های معدنی خارج شده از قلب طبیعت برای مراقبت، درمان و التیام جسم و روح انسان استفاده می کند. اسپا کاملا با ماساژ درمانی متفاوت است. در واقع اسپا خواص طبی و درمانی دارد و این هدف با قرار دادن ماسک های گیاهی بر روی پوست و قرار گرفتن در فضایی معطر همراه با موسیقی گوش ‌نواز و درگیر شدن حواس پنجگانه تا رسیدن به آرامش و رفع خستگی انجام می پذیرد.

ممکن است کمی بی‌اهمیت به نظر برسد، اما طبق بررسی تحقیقاتی که در آگوست 2015 در مجله بین‌المللی زیست‌ متئوروولوژی منتشر شد، نشان داده شده است که رفتن به اسپای مناسب یک درمان موثر آرتروز است. محققان گزارش می دهند که آب درمانی، که شامل خیساندن در آب بسیار گرم یا آب حاوی مواد معدنی است، می تواند به تسکین درد مفاصل کمک کند. حمام گلی غنی از گوگرد نیز یک درمان طبیعی شناخته شده برای علائم آرتریت است.

ارتز

ارتز (Orthosis) یا بریس به وسیله‌ ای گفته می‌شود که برای کمک به عملکرد اندام یا عضو آسیب دیده یا دچار نقص ساخته می شود. یک بریس بر روی مفصل ملتهب قرار می‌گیرد و می‌تواند با حمایت از مفصل و کاهش بخشی از استرس ناشی از وزن بدن یا استفاده روزانه، درد را کاهش دهد. بریس ها همچنین می توانند به تنظیم مجدد مفاصلی که در اثر آرتریت دچار انحراف شده اند کمک کنند.

مطمئن شوید که فقط به ماساژ درمانی مراجعه کنید که تجربه درمان افراد مبتلا به آرتروز را دارند، زیرا مفاصل آرتروز بسیار حساس هستند و باید با احتیاط رفتار شوند. از پزشک خود برای معرفی این درمان طبیعی برای آرتریت بخواهید.

داروی ذهن و بدن

برخی از تمرین‌ها که بر تعامل بین ذهن و بدن تمرکز دارند، می‌توانند یک درمان طبیعی برای آرتریت باشند، زیرا افراد عضلات را شل می‌کنند و کشش می‌دهند و در عین حال به ذهن اجازه می‌دهند تا خود را به دور از درد متمرکز کند.

یوگا می تواند انعطاف پذیری شما را بهبود بخشد و ماهیچه ها را تقویت کند – که هر دو برای حمایت از مفاصل آرتروز مهم هستند. تای چی همچنین می تواند علائم را در کوتاه مدت کاهش دهد، به ویژه درد، سفتی، و حرکت در افرادی که آرتروز در زانوهای خود دارند.

آب درمانی

مدیریت استئوآرتریت، ورزش در آب یا مبتنی بر آب را به عنوان درمان آرتروز توصیه می‌شود. برخی افراد ممکن است برای انجام تمرین‌های زمینی درد زیادی داشته باشند، ورزش‌های آبی راهی برای ورزش کردن بدون وارد کردن فشار زیاد به مفاصل تحمل‌کننده وزن ارائه می‌دهند.

بنیاد آرتریت توصیه می‌کند برنامه‌ای را پیدا کنید که از یک استخر گرم استفاده می‌کند، و به راحتی به روال عادی خود ادامه دهید، از انتهای کم‌عمق‌تر بدون هیچ تجهیزاتی شروع کنید و سپس با افزایش سطح راحتی، تمرین خود را افزایش دهید.

13 درمان طبیعی بیماری آرتروز

13 درمان طبیعی بیماری آرتروز

تنس

TENS، مخفف تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست می باشد، از یک دستگاه دستی استفاده می‌کند که بارهای الکتریکی را برای مختل کردن سیگنال‌های درد، معمولاً از طریق تکه‌هایی که روی پوست شما قرار می‌دهند، ارسال می‌کند. مطالعه‌ای که در آگوست 2015 در مجله جراحی زانو منتشر شد، نشان داد که سه ماه استفاده از این روش تحت نظر پزشک  درمان خوبی برای آرتروز است زیرا درد را کاهش می‌دهد و عملکرد را بهبود می‌بخشد.

خواب بهتر

اگر درد مفاصل دارید، خوابیدن سخت است، اما بهبود خواب شما در واقع می تواند درمان خوبی برای آرتروز باشد. طبق مطالعه ای که در فوریه 2014 محققانی که با 367 بزرگسال مبتلا به آرتروز برای بهبود خواب آنها کار کردند دریافتند که به نظر می رسد استراتژی های شناختی-رفتاری برای کاهش بی خوابی هم خواب را بهبود می بخشد و هم درد را کاهش می دهد.

 

از شما متشکریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

نمک هیمالیا را با خواص درمان آکنه و جوش صورت، لایه برداری پوست صورت و بدن، درمان شوره سر، درمان قطعی میگرن، درمان گرفتگی بینی و سینوزیت، رفع بوی بد دهان، درمان بی خوابی شبانه، کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت، درمان پا درد و کمر درد، بهبود گردش خون در بدن، جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی، درمان پوکی استخوان، درمان فشار خون بالا، لاغری و کاهش وزن، بهبود عملکرد غده تیروئید و …، بدون هيچ اسانس و افزودنی شيميايی، از فروشگاه عطارک تهيه نماييد.

توجه

وب سایت عطارک در قبال نسخه های پیشنهادی و داروهای گیاهی ذکر شده، مسئولیتی نداشته و بهتر است قبل از استفاده، با پزشک و یا مشاور طب سنتی در تماس باشید.

پستهای مرتبط
هیچ نظر ارسال شده است.

| شما هم نظری ارسال کنید.

0